Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Ekran Kartım 2 GB ama 733 MB gözüküyor

10
Cevap
0
Favori
227
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Ekran Kartım 2 GB ama 733 MB gözüküyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      08 Nisan 2012 22:41:00 Konu Sahibi
      Bilgisayara sanal bilgisayar programı yüklemiştim, yani Ekran Kartı ve RAM'den yiyordu, silince RAM'e birşey olmadı ama Ekran Kartı 733 MB'a düştü, nasıl düzeltebilirim?

|
      |
      08 Nisan 2012 22:44:54
      Ekran kartın ne.
      Intel Core i7-6700 @3.40GHz | Zotac AMP! Edition Nvidia GeForce GTX 1070 |ASRock H170 Pro4/Hyper| 16GB-DDR4-2133MHz | 1TB 7200RPM WD Blue+1TB Hitachi 7200RPM HDD+2 TB Western Digital Harici | Windows 10 Pro | 35 MBit
      TürkNet
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      08 Nisan 2012 23:05:59 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Oyuncu82

Ekran kartın ne.

ATI Radeon HD 5570
      08 Nisan 2012 23:07:56
      Ne yüklediniz.Program olarak?
      Intel Core i7-6700 @3.40GHz | Zotac AMP! Edition Nvidia GeForce GTX 1070 |ASRock H170 Pro4/Hyper| 16GB-DDR4-2133MHz | 1TB 7200RPM WD Blue+1TB Hitachi 7200RPM HDD+2 TB Western Digital Harici | Windows 10 Pro | 35 MBit
      TürkNet
      08 Nisan 2012 23:12:42 Konu Sahibi
      quote:

Ne yüklediniz.Program olarak?

Hatırlamıyorum tam ama Virtual Machine mi ne öyle bişeydi
      |
      |
      08 Nisan 2012 23:15:37
      Nerde 733MB gözüküyor? Win 7'de Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Görüntü\Ekran Çözünürlüğü/Gelişmiş Ayarlar 'a gidiniz.Bağdaştırıcı altında Ayrılmış Video Belleği ' nin yanında yazan bellek sizin gerçek ekran kartı kapasitenizdir.XP'de direk masaüstüne sağ tıklayıp özellikler deyin.Ayarlar'a gelin (Çözünürlüğü ayarladığınız yer). Gelişmiş deyin.Bağdaştırıcı altında yine Ayrılmış Video Belleği ' ne bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kırıklar -- 8 Nisan 2012; 23:18:12 >
      08 Nisan 2012 23:17:13 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: AC Kırıklar

Nerde 733MB gözüküyor? Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Görüntü\Ekran Çözünürlüğü/Gelişmiş Ayarlar 'a gidiniz.Ayrılmış Video Belleği ' nin yanında yazan bellek sizin gerçek ekran kartı kapasitenizdir.

dediğiniz kısımda 2048 mb gözüküyor ancak dxdiag'da ve can I run it mi ne bir site var ya, oradaki sistem testinde 733 mb gözüküyor ayrıca oyunlar da kasıyor zaten
      08 Nisan 2012 23:18:32
      quote:

Orijinalden alıntı: Xastien

quote:

Nerde 733MB gözüküyor? Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Görüntü\Ekran Çözünürlüğü/Gelişmiş Ayarlar 'a gidiniz.Ayrılmış Video Belleği ' nin yanında yazan bellek sizin gerçek ekran kartı kapasitenizdir.

dediğiniz kısımda 2048 mb gözüküyor ancak dxdiag'da ve can I run it mi ne bir site var ya, oradaki sistem testinde 733 mb gözüküyor ayrıca oyunlar da kasıyor zaten

Aynı soruyu ben de sormuştum.Dxdiag'daki bilgilere güvenmeyin. Ben de 1 GB 6850 kullanıyorum.Dxdiag'da 745 mb gözüküyor.

Ayrıca oyunların kasması ayrı konu...Komple sistem özelliklerini yazın ve hangi oyunda kastığını da yazın zahmet olmazsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kırıklar -- 8 Nisan 2012; 23:20:19 >

08 Nisan 2012 23:21:19 Konu Sahibi
      quote:

quote:

quote:

Aynı soruyu ben de sormuştum.Dxdiag'daki bilgilere güvenmeyin. Ben de 1 GB 6850 kullanıyorum.Dxdiag'da 745 mb gözüküyor.

Ayrıca oyunların kasması ayrı konu...Komple sistem özelliklerini yazın ve hangi oyunda kastığını da yazın zahmet olmazsa.

6 gb RAM, 2 gb Ekran Kartı, 8 çekirdekli işlemci, 2.9 ghz, 3.2 ghz'e kadar çıkıyor (turbo özelliği mi ne varmış), kasan oyunlar Skyrim, Bad Company 2 falan, en yüksekte tabi, Anti Aliasing açtım mı kasıyor
      |
      |

• Yarbay
      6226 Mesaj
      08 Nisan 2012 23:29:07
      quote:

quote:

Ekran kartın ne.

ATI Radeon HD 5570

Ekran kartınız oyunları oynamak için yeter.Ama laptopta AA,AF gibi şeyleri açabilmek için biraz daha iyi karta ihtiyacınız var.Ha yok sanal makine kurduktan sonra önceden kasmayan Bad Company oyunu kasmaya başladıysa (ki bence bu kartla full high da AA açmamalısınız) sisteminizi temizlik programlarından biriyle temizleyin.
      09 Nisan 2012 16:10:33 Konu Sahibi
      quote:

quote:

quote:

Ekran kartın ne.

ATI Radeon HD 5570

Ekran kartınız oyunları oynamak için yeter.Ama laptopta AA,AF gibi şeyleri açabilmek için biraz daha iyi karta ihtiyacınız var.Ha yok sanal makine kurduktan sonra önceden kasmayan Bad Company oyunu kasmaya başladıysa (ki bence bu kartla full high da AA açmamalısınız) sisteminizi temizlik programlarından biriyle temizleyin.

Hangi progamı önerirsiniz?
      |
      |
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,094
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.