Şimdi Ara

Ekran Kartım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyun oynuyordum bilgisayarın ekran kartı ısındı bilgisayar kapandı .Pek umursamadım tekrar açtım bi saat sonra falan yine kapandı.
    Sonra tehlikeli olabileeceğimi düşündüm.Bi kaç kereden bir şey olur mu bilgisayarı kaç dakikada bir dinlendirmeliyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence temizlik ile termal macun deneyin. Olmazsa bilgisayarcıya götürün. Çok tehlikeli bir durum ve ciddiye alınması gerekir.
  • Hmm ne kadar ister termal macun....ve kaç dakkada bir dinlendirsem bu olmaz he bu ara en yüksek grafiklerle assasin creed oynarken oldu(eskiden düşük grafiklerle oynuyordum olmuyordu)Bide kart zarar almışmıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EFF2D18A8 -- 25 Mart 2017; 22:12:6 >
  • Bi de bilgisayar laptaop

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 25 Mart 2017; 22:34:24 >
  • Sana termal macun sormuyorum

Oyun oynuyordum bilgisayarın ekran kartı ısındı bilgisayar kapandı .Pek umursamadım tekrar açtım bi saat sonra falan yine kapandı.

Sonra tehlikeli olabileeceğimi düşündüm.Bi kaç kereden bir şey olur mu bilgisayarı kaç dakikada bir dinlendirmeliyim?

Soru bu

Ve oyun oynar iken oluyor ama ağır oyunlar.

• Bu laptop dediniz; ben de ona göre videoyu gösterdim.
    30-45 dk lik sürelerle dinlendirin. Ama en erken zamanda göstermenizde fayda var. Ekran kartı bozulabilir öyle, bozulmuş da olabilir.
  • Çok hasar almışmıdır

Biraz sert cevap verdim sinirliydim be korkuyordum bilgisayar ye bişey olmuşmudur diye ve bozulduysa n'olur

• Ekran görüntü vermez ya da iyi görüntü vermez. Kesin bir şey söyleyemem. @Kramers Lawyer bu konularda daha bilgili olduğunu düşünmekteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsmMsb

Sana termal macun sormuyorum

Oyun oynuyordum bilgisayarın ekran kartı ısındı bilgisayar kapandı .Pek umursamadım tekrar açtım bi saat sonra falan yine kapandı.

Soru bu

Ve oyun oynar iken oluyor ama ağır oyunlar.

dostum işte bilgisayar zarar görmesin diye kendini kapatıyor,100 dereceyi geçince bilgisayarın içindeki lehimler erimeye başlar bu da bilgisayarın her parçası için zararlıdır,bir an önce bilgisayarının fanını temizleyip,termal macun yeniletmelisin ki,bilgisayarını oyunda 75 80 derecelerde tutabilesin.bilgisayar dereceye bir önlem olarak kendini kapatıyor.1-2 kereden bişi olmaz.hatta böyle kullansan da %100 sorun olur diye bir şey yok ama diyelim ki ekran kartındaki lehimlerden biri eridi,direkt olarak çalışmayacaktır ve sana en az 200 liraya patlayacak bir masraf çıkaracaktır.o yüzden temizlik yapman ve gönül rahatlığıyla oynaman en mantıklısı.

• Saol Saol yüreğime su serptin .Sana da Saol KALEMLİK100

• Kramers Lawyer kullanıcısına yanıt
    Bi de 20 dk da bir dinlendirir sem erime ihtimali?¿?

• quote:

Bi de 20 dk da bir dinlendirir sem erime ihtimali?¿?

masaüstünde sorun olmaz dostum oyun oynadıkça sorun olur,video izlemekte falan sıkıntı çıkmaz ama dinlendirmek falan gibi bir çözüm yok.götür bir bilgisayarcıya 30-40 liraya temizlettir hocam
  • Masaüstü demişsin benimki laptop
    Bi de yani illa bi gün bozulur dinlendirmenim faydası yok?¿

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EFF2D18A8 -- 25 Mart 2017; 23:10:13 >
  • quote:

Masaüstü demişsin benimki laptop
    Bi de yani illa bi gün bozulur dinlendirmenim faydası yok?¿

orada bahsettiğim masaüstü ,senin bilgisayarın oyuna girmediğin anda açık olan masaüstü.umarım dalga geçmiyorsundur yani yardım etmeye çalışıyoruz şurada.başlat çubuğunun ortasında bir yere sağ tıklarsan ,masaüstünü göster diye bir seçenek görürsün ona basarsan masaüstü neresiymiş anlarsın.
  • Kandırdım

Tamam şaka bi yana dinlendirirsem ömrü uzamaz mı?

• quote:

Kandırdım

Tamam şaka bi yana dinlendirirsem ömrü uzamaz mı?

hocam şu an sen oyun oynayarak ,yüksek bi yerden yere sürekli atladığını düşün.
    her seferinde bir yerin acıyor ama yine de zevkli diye atlıyorsun.
    bir gün ayağın kırılacak bu sefer keşke daha alçaktan atlasaydım diye ağlaycaksın.
    o yüzden bir an önce temizlettir bilgisayarı,değersiz görüyorsan da boz ne yapalım yani
  • Eğer temizlik ile termal macun yapılmazsa ömrünü kısaltırsın. Bilgisayarlar bir süre sonra bakıma ihtiyaca duyarlar. Bu süre bilgisayardaki kullanımınıza göre değişir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamam macun ne kadar .Bi de konsolu (ps4)bilgisayara bağlıyacam bilgisayar hasar alır mı?

• quote:

Tamam macun ne kadar .Bi de konsolu (ps4)bilgisayara bağlıyacam bilgisayar hasar alır mı?

hocam aman sen bu bilgiyle nolur kendin temizleme git bir bilgisayarcıya temizlettir yoksa hepten havaya uçurucaksın bilgisayarı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.