Şimdi Ara

Ekran kartı yükseltme? Gerekli mi ? Uyumlu mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bilgisayarımı hazır olarak aldım. Bilgisayar toplamaktan anlamıyordum o sıralar. 1bucuk yıl sonra bir pc toplayacağım fakat şuanki halinden hiç memnun olmadığım için geçici tatmin edecek bir ekran kartı istiyorum.
    Açıkçası yazılımdan hiç anlamıyorum. Yazılımla iyileştirilebilecek durumdaysa lütfen yardımcı olun.
    Sıkıntım şu: Gta 5 te 40fps, csgo da 50 fps, lolde 110 fps alıyorum. (özellikler en düşükte) ve bütün oyunlarda (gta5,csgo,lol,dyinglight vsvs) aşırı rahatsız etmeyen fakat göze batan takılmalar var.
    Sistem Özellikleri;
    İşletim Sistemi: Windows 10
    CPU: Intel Core i5 4570 @ 3.20GHz 37 °C
    RAM: 8,00GB Kingston Tek Slot DDR3 @ 798MHz
    Motherboard: ASUSTeK COMPUTER INC. K30AD_M31AD_M51AD 28 °C
    Graphics: VK228 (1920x1080@60Hz) 2GB Hd8570 Ekran kartı. (Programlarda r7 200 serisi veya r7 240 olarak geçiyor) 36 °C
    Storage: 1TB Western Digital (SATA) 38 °C

Almayı düşündüğüm ekran kartı ise: Sapphire Amd Radeon RX 460 2GB 128Bit GDDR5 veya MSI Nvidia GeForce GTX 1050 2GB OC 128Bit GDDR5

• ekran kartını kesinlikle değiştirmen gerekir. o işlemcinin hakkı en az gtx1050ti dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

ekran kartını kesinlikle değiştirmen gerekir. o işlemcinin hakkı en az gtx1050ti dir.

2012 yılında alındı bilgisayar. gtx1050ti yi kaldırır mı anakarta uyarmı? sıkıntı yaşarmıyım? psu yu değiştirmem gerekir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4t4b3rk

quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

ekran kartını kesinlikle değiştirmen gerekir. o işlemcinin hakkı en az gtx1050ti dir.

2012 yılında alındı bilgisayar. gtx1050ti yi kaldırır mı anakarta uyarmı? sıkıntı yaşarmıyım? psu yu değiştirmem gerekir mi ?

işlemcin gayet güzel işlemci amd rx470 i bile kaldırabilecek nitelikte.
    psuyu değiştirmen gerekmez zaten eski ekran kartını kullanırken sorun çıkartmadıysa bnda da sorun çıkarmaz çünkü gtx1050ti de 75w altı bir ekran kartı.

• Güncel
  • Ani donmalar hdd den kaynaklı da olabilir. Hd tune rate testi yapıp ss atarmısın ayrıyetten ekran kartıda alırsan baya güzel olur senin için dostum, ek olarak ram frekans hızı 1600 olabilirmi acaba ?
  • ekran kartı rx460 yada 1050ti al ramide 16 yap kebap
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.