Şimdi Ara

Ekran kartı yanan laptopa entegre kart takılır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
92
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dell inspiron 1520 kullanıyordum, ekran kartı bozuldu. Görüntü aşağıda görebileceğiniz gibi oldu. Bende bu laptopa kendi fsbsine ve özelliklerine uygun olarak entegre kartlı bir işlemci takabilir miyim? Çünkü evde sadece netbook kaldı ve kendisi hiçbir işe yaramıyor malesef.

Dusuncemde ya pentium dual yada core 2 duonun entegreli modelleri var, slotlarına ve fsbsine bakıcam tabiki
     Ekran kartı yanan laptopa entegre kart takılır mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ekran kartı slota takılan türden ise değişebilir. Birde DVD yuvasından takılan ekran kartları var. Benzer sıkıntı bizim başımızda da var.
    Ekran kartına fırınlama türü bir yöntemle idare ediyoruz. (biz ütüyle yapıyoruz.) :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahcey -- 5 Eylül 2016; 11:23:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahcey

Ekran kartı slota takılan türden ise değişebilir. Birde DVD yuvasından takılan ekran kartları var.

Evet, kart MXM II slotlu. Ama kartları yurtdışından almak lazım, ayrıca çok pahalı. Burdan entegreli işlemci almak çok daha maliyetli. Uygun kartı buldum, ama 45 TL. O kadar para verilecek bir bilgisayar değil. Ekran kartı değişmek için baktım diğer modellere, 80-90'dan başlıyor fiyatlar. Çok pahalı.

Benim sorum buna kart takılır mı değil, buna entegre kartlı işlemci takılır mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.