Şimdi Ara

EKRAN KARTI VE MONİTÖR AYARLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx1060-gddr5-6gb-192bit-nvidia-dual-geforce-dx12-ekran-karti.html

İ5 6500
    16 GB RAM

http://www.hepsiburada.com/samsung-40-full-hd-lcd-televizyon-le-40c530-pm-evsam40c530e

BU MONİTÖRE BAĞLI OLARAK KULLANIYORUM ŞİMDİLİK AMA BAZI OYUNLARDA ÖTELEME YAPIYOR
    BU EKRAN KARTI VE MONİTÖR İLE UYUMLU PERFORMANS ALABİLMEM İÇİN GEREKLİ AYARLARI ÖNEREBİLECEK VAR MI ACABA ?
    DÜŞEY SENK. AÇIK-KAPALI-UYARLAMALI-UYARLAMALI (YARIM YENİLEME HIZI) - HIZLI GİBİ AYARLAR VAR
    OYUNLARA ÖRNEK VERECEK OLURSAM PES 17, FİFA 17 GİBİ OYUNLARDA OLUYOR. GEREKLİ AYARLAR NELERDİR NE YAPMAM GEREK YENİ BİR MONİTÖR ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM ANCAK ŞU ANDA BUNUN İÇİN BÜTÇEM YOK. YARDIMCI OLABİLCEK ARKDAŞLAR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

• Denetim masasına dokunma derim ötelemeden kastın kırılmaysa oyun içinde vsync aç kasma olursa hz düşür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: insafliTR

Denetim masasına dokunma derim ötelemeden kastın kırılmaysa oyun içinde vsync aç kasma olursa hz düşür

kırılma, yırtılma vs. bunları önlemek için vsync ayarını oyun içinden açıyorum zaten... hz düşür demişsin ekran kartı ayarından mı hz düşürmem gerek oyun grafik ayarından mı ?
  • Render ahead/flip queue size/ön çizim değerini 1'e düşürün. Bir daha da AMD ekran kartı kullanın hazır ayarlarının iyi çıkmasını istiyorsanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Render ahead/flip queue size/ön çizim değerini 1'e düşürün. Bir daha da AMD ekran kartı kullanın hazır ayarlarının iyi çıkmasını istiyorsanız.

cevap için teşekkür ederim bu ayarları nereden yapabilirim bilmediğimden soruyorum...? ekran kartı arayüz menüsü türkçe buarada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mithril5 -- 23 Şubat 2017; 6:0:29 >
  • Sürücü program menüsünde var. Nvidia inspector mu diyorlar ne...
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
     EKRAN KARTI VE MONİTÖR AYARLARI
    bu şekilde hocam ekran kartı menüsü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mithril5 -- 23 Şubat 2017; 6:28:48 >
  • Adam kartı değiştirtmeye çalışıyor , propagandanın böylesi

Ayar vs de bilmez ayrıca , kullanıcısı bile olduğundan şüphe edenler vardır

Kardeşim bu üye güvenilir değildir zaten sakın ha itimat etme NVIDIA denetim masasındaki ayarları olduğu gibi bırak yada extra ayar istiyorsan ana konuya gel

https://forum.donanimhaber.com/nvidia-titan-x-gtx-1080-ti-gtx-1080-gtx-1070-ana-konu--108416513-1166#124232671

• Turbo çok güvenilirdir. Sizi sorunun olmadığına iknâ etmekte, o da.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Biz arkadaşın sorununu çözeriz ucuz insanlarla başka konularda muhattap olmasına gerek yok

•  EKRAN KARTI VE MONİTÖR AYARLARI
    Varsayılan-1-2-3-4 olan ayarı 'bir' yap hocam. Bakma sen o bobiye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 23 Şubat 2017; 9:16:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugursevinc55

quote:

Denetim masasına dokunma derim ötelemeden kastın kırılmaysa oyun içinde vsync aç kasma olursa hz düşür

kırılma, yırtılma vs. bunları önlemek için vsync ayarını oyun içinden açıyorum zaten... hz düşür demişsin ekran kartı ayarından mı hz düşürmem gerek oyun grafik ayarından mı ?

Monitör ayarından

• Arkadaşlar tartışma yaratmak ya da bunu tetiklemek için açmadım konuyu sistemim yeni kartın detaylı kullanımı hakkında pek bilgim yok yardımcı olabilecek arkadaşlar (gerçekten yardımca olabilecek) ilgilenirseniz memnun olurum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ugursevinc55

quote:

Monitör ayarından

Kardeşim monitör tv olduğu için hz olayına müdahale edemiyorum sadece oyun modu var onu açtığımda 'oyun modu 60 hz' yazıyor. Aslında TV 'nin özelliklerine bakıldığında 50 hz olduğu açık. Oyun modu için 60 hz' e yükseltiyor sanırım. Ama bu teknik olarak nasıl mümkün olur bilemiyorum.

• Bırısıde oteleme yapıyordan kastın ne dıye sormamıs?

Oteleme dedıgın tam olarak nedır?Atlamamı yapıyor,ekranda cıkan yatay cızgıler mı nedır tam olarak varsa gorsel at yardımcı olalım.

Ayrıca hdmı dan mı bagladın?
  • Hdmı ile bağlantı yapıyorum. Ötelemeden kastım atlama yapıyor. Bariz oynanmayacak kadar değil elbette. Ama insanı açık bi şekilde rahatsız ediyor. Oyun içinden vsync yi zaten açıyorum çoğu oyunda yoksa atlama yapması falan devede kulak kalır. Buarada ekran kartı driver güncel. Son çare bütçeyi çok zorlamayacak uygun yollu bir monitör almak sanırım. :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mithril5 -- 25 Şubat 2017; 9:6:43 >
  • Hocam bazen bu tv lerede güncelleme filan gelebiliyor tv nize güncelleme yapmayı deneyin belki güncellemeden sonra bi kaç ayar daha gelme ihtimali var

• quote:

Orijinalden alıntı: asko56

Hocam bazen bu tv lerede güncelleme filan gelebiliyor tv nize güncelleme yapmayı deneyin belki güncellemeden sonra bi kaç ayar daha gelme ihtimali var

hocam doğru söylüyosun aslında onu da denedim ama tv biraz eski model olduğundan bulmak biraz zor oluyor bi güncelleme buldum nette denedim ama olmadı...
  • Tv den ayar yapman lazım

Oncelıkle oyun modu varsa oyun moduna al tv yı

Sonra tv de eger cmr destegı gıbı bır destek varsa onu kapat CMR: Clear motıon rate

Bunun harıcınde ekran kartının kontrol panelı ayarlarından bır kac sey degısmen lazım onun ıcın pm at bana
  • hocam model numarasını yaz google a kendi sitesinde cikiyor genellikle güncellemesi tv nin markası nedir hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 27 Şubat 2017; 9:27:23 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.