Şimdi Ara

ekran kartı ve işlemci

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • uzun zamandır takip etmiyorum forumu haberleri vs.
    amd r serisi kartlar çıkarmış onlar hakkında bi mantle güncellemesini biliyorum bech sonuçlarını vs. bilmiyorum.

2-3 ay sonra 2.el belki 0 da olabilir e.kartı ve işlemci almayı düşünüyorum.
    şu an msi r5770 hawk ve athlon x2 260 var bunları ne kadardan satabilirim.anakart asrock 970 extreme3 ekran çözünürlüğü 1440x900.bütçe 500-800 arası.bu çözünürlüğe göre tavsiyeleriniz bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: halogonga

uzun zamandır takip etmiyorum forumu haberleri vs.
    amd r serisi kartlar çıkarmış onlar hakkında bi mantle güncellemesini biliyorum bech sonuçlarını vs. bilmiyorum.

2-3 ay sonra 2.el belki 0 da olabilir e.kartı ve işlemci almayı düşünüyorum.
    şu an msi r5770 hawk ve athlon x2 260 var bunları ne kadardan satabilirim.anakart asrock 970 extreme3 ekran çözünürlüğü 1440x900.bütçe 500-800 arası.bu çözünürlüğe göre tavsiyeleriniz bekliyorum.

Ekran kartı 150 - 180, yerine ve satacağın siteye göre daha bile yüksek olabilir.. :) Ama işlemci çok para etmeyecektir.. 100 lira diyorum ben.. Elindeki anakart gayet güzel bir ürün.. Kasa ve PSU hakkında da bilgi verebilirsen onlara uygun işlemci ve ekran kartı önerisinde bulunabiliriz..

• Angelmax kullanıcısına yanıt
    psu 600w high power 80+ bronz muydu neydi bilmiyorum böyle bişe işte.kasa derken anlayamadım kasa sıradan cafelerde kullanılan bi kasa ama biraz oynadım üzerinde.ram 4gb başkada bir şey yok
  • quote:

psu 600w high power 80+ bronz muydu neydi bilmiyorum böyle bişe işte.kasa derken anlayamadım kasa sıradan cafelerde kullanılan bi kasa ama biraz oynadım üzerinde.ram 4gb başkada bir şey yok

Tamam, PSU gayet güzel, High Power iyidir.. :) Kasa derken boş kasayı, kasanın kendisini kasttetim kardeşim.. neyse, önemli değil..

İşlemci: AMD FX X8 8320http://www.sinerji.gen.tr/amd-fx-series-8320-35-ghz-16mb-32nm-am3-pmu32334

Ekran Kartı: Sapphire HD 7850 O.C. GDDR5 1 GB 256 Bit DX 11.1http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kartı/sapphire-11200-06-20g-hd7850-oc-gddr5-1gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=68865

TOPLAM: 800 lira.. Bu 2 parça elindeki monitörle seni çok uzun süre idare edecektir..

http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/high-power-elemet-bronze-600w-80-plus-guc-kaynagi.html

Elindeki PSU da bu linkteki ise, güç yetmemesi diye bir sorunun da olmayacaktır kesinlikle..

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelmax

quote:

Tamam, PSU gayet güzel, High Power iyidir.. :) Kasa derken boş kasayı, kasanın kendisini kasttetim kardeşim.. neyse, önemli değil..

İşlemci: AMD FX X8 8320http://www.sinerji.gen.tr/amd-fx-series-8320-35-ghz-16mb-32nm-am3-pmu32334

Ekran Kartı: Sapphire HD 7850 O.C. GDDR5 1 GB 256 Bit DX 11.1http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kartı/sapphire-11200-06-20g-hd7850-oc-gddr5-1gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=68865

TOPLAM: 800 lira.. Bu 2 parça elindeki monitörle seni çok uzun süre idare edecektir..

http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/high-power-elemet-bronze-600w-80-plus-guc-kaynagi.html

Elindeki PSU da bu linkteki ise, güç yetmemesi diye bir sorunun da olmayacaktır kesinlikle..

Hocam siz daha iyi bilirsiniz ama ileriye donuk olması acisindan islemciyifx 6300 yapip e.kartini 7870 2 GB yapsa daha iyi olmazmi oyun acisindan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sacid1987

Hocam siz daha iyi bilirsiniz ama ileriye donuk olması acisindan islemciyifx 6300 yapip e.kartini 7870 2 GB yapsa daha iyi olmazmi oyun acisindan

"ekran çözünürlüğü 1440x900.bütçe 500-800 arası.bu çözünürlüğe göre tavsiyeleriniz bekliyorum."

Bu cevap yeterlidir sanırım kardeşim.. Sence hangisi mantıklı olur bu durumda.. ? Önerdiğim ekran kartı bu çözünürlüğe fazla bile..
  • quote:

quote:

"ekran çözünürlüğü 1440x900.bütçe 500-800 arası.bu çözünürlüğe göre tavsiyeleriniz bekliyorum."

Bu cevap yeterlidir sanırım kardeşim.. Sence hangisi mantıklı olur bu durumda.. ? Önerdiğim ekran kartı bu çözünürlüğe fazla bile..

Yok hocam o yönden dememistim oyun acisindan hem 7870 daha iyi hemde ileriye donuk olur (yani ilerde full hd bir monitör almak istese sikinti cikarmaz).

• quote:

quote:

Ben gtx 760 i 1440 900 cozununurluk kullanıyorum Samsung synic master 932 nw

• quote:

Yok hocam o yönden dememistim oyun acisindan hem 7870 daha iyi hemde ileriye donuk olur (yani ilerde full hd bir monitör almak istese sikinti cikarmaz).

Güzel kardeşim, ben seni anladım.. ama sen demek istediğimi anlamadın.. Adam belki 2 sene elindeki monitörü değiştirmeyecek.. Bu durumda önerdiğin HD 7870 ekran kartı fazla zorlanmayacağı için öyle yatacak kasada.. Ne gerek var yani.. Ayrıca HD 7850 full HD için de yeterli bir modeldir..
  • quote:

Ben gtx 760 i 1440 900 cozununurluk kullanıyorum Samsung synic master 932 nw

Tamam, senin adına sevindim.. Ama herkesin durumu olmayabilir öyle güçlü bir kart almaya.. Zaten gerek de yok, Sen o çözünürlükte GTX 760 gibi bir kartı %50 nin üzerinde kullanamazsın..
  • quote:

quote:

Güzel kardeşim, ben seni anladım.. ama sen demek istediğimi anlamadın.. Adam belki 2 sene elindeki monitörü değiştirmeyecek.. Bu durumda önerdiğin HD 7870 ekran kartı fazla zorlanmayacağı için öyle yatacak kasada.. Ne gerek var yani.. Ayrıca HD 7850 full HD için de yeterli bir modeldir..

Sapphire HD 7850 O.C. GDDR5 1 GB 256 Bit DX 11.1 o zaman senin dediğini alsin ama 1 GB full hd te yetmez diye düşünüyorum zaten uzun bir süre o monitörü gullancaksa sorun yok
    1440 900 gibi bir cozununurlulukte 1 GB yi doldurmak için iki tane oyun acmistim

• quote:

Sapphire HD 7850 O.C. GDDR5 1 GB 256 Bit DX 11.1 o zaman senin dediğini alsin ama 1 GB full hd te yetmez diye düşünüyorum zaten uzun bir süre o monitörü gullancaksa sorun yok
    1440 900 gibi bir cozununurlulukte 1 GB yi doldurmak için iki tane oyun acmistim

Güzel, sonunda anlaştığımıza sevindim kardeşim.. sana iyi oyunlar GTX 760 kartınla..

• quote:

quote:

Güzel, sonunda anlaştığımıza sevindim kardeşim.. sana iyi oyunlar GTX 760 kartınla..

Dizede iyi forumlar bisey sorcam mavi ekran hatasi aliyorum neden hata kodu

Clock watchdog timeout bu hatayi silverlight yüklendikten sonra bide Digiturk olay için gereken yazilimi yüklendikten sonra mac izlerken almaya basladim

• quote:

Clock watchdog timeout bu hatayi silverlight yüklendikten sonra bide Digiturk olay için gereken yazilimi yüklendikten sonra mac izlerken almaya basladim

Anakartın BIOS'u güncel değilse onu güncelle.. Silverlight ve Digitürk için olan yazılımı da kaldır.. sistemi yeniden başlat.. Antivirüs varsa onu da kaldır.. sonra Silverlight ve Digitürk yazılımını tekrar yükle.. Büyük ihtimalle düzelir..
  • quote:

quote:

Anakartın BIOS'u güncel değilse onu güncelle.. Silverlight ve Digitürk için olan yazılımı da kaldır.. sistemi yeniden başlat.. Antivirüs varsa onu da kaldır.. sonra Silverlight ve Digitürk yazılımını tekrar yükle.. Büyük ihtimalle düzelir..

Ben en iyisi format atayim daha kisa sürer
    Bisey sorcam korsan fc3 lerin Dave dosyaları nerde oluyor bi bilgin varmi

• büyük ekranlar başımı döndürüyor :S geçen 27inç taktım denemek için.yaklaşık 1-1,5 metre geride durmama rağmen midem bulandı hele o hareket bulanıklılığı yapan efekti açtım gidiyodum az daha.... yani bu çözünürlük bu büyüklük bana fazlasıyla yeterli.ilerde değişmeyide düşünmüyorum.da bi sorun var bu 7xxx serisine mantle gelmemiş diyorlar ve 7850 vga monitörlerde titreme yapıyor bu ne olacak

wot , war thunder , planetside 2 oynuyorum bunları kasmadan rahatça oynasam yeterli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halogonga -- 3 Şubat 2014; 1:44:24 >
  • quote:

büyük ekranlar başımı döndürüyor :S geçen 27inç taktım denemek için.yaklaşık 1-1,5 metre geride durmama rağmen midem bulandı hele o hareket bulanıklılığı yapan efekti açtım gidiyodum az daha.... yani bu çözünürlük bu büyüklük bana fazlasıyla yeterli.ilerde değişmeyide düşünmüyorum.da bi sorun var bu 7xxx serisine mantle gelmemiş diyorlar ve 7850 vga monitörlerde titreme yapıyor bu ne olacak

wot , war thunder , planetside 2 oynuyorum bunları kasmadan rahatça oynasam yeterli olur.

19 inç monitörden 27 inç mönitöre geçmek, evde 102 ekran TV'den sinema perdesi ekranına terfi etmek gibi bir şey olur zaten kardeşim.. Yani şaşırman gayet normal bir durum.. Sen en iyisi, ileride de en fazla 21.5" inç monitöre terfi et ve uzun süre öyle kullan sistemini..

7850 serisinde Mantle desteği konusunda bir bilgim yok, ama VGA ekranlarda monitör çok eski ise dalgalanma yaptığı kısmı doğru maalesef.. bu durumda GTX 650 Ti Boost falan alırsan daha iyi olur senin için.. Dediğin oyunları senin monitörde ultra da oynatacak kadar güçlü bir karttır..

• ekran büyüklüğü yeterli benim için.çözünürlüğede takıntılı değilim.ama büyük ekranda oynamakta zevkli oluyor yahu şu an hangisini değiştirsem bilmiyorum.bi video gördüm eleman 1080p 7770 ve fx 4300 ile ps2 baya yüksek ayarlarda rahatça oynuyor.5770 ile 7770 arasında çok fazla fark yok en azından ben öyle biliyorum o zaman benim işlemci sıkıntılı diye düşünüyorum doğrumudur ?
  • Ekran kartı Asus R9'a bir bak derim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.