Şimdi Ara

Ekran Kartı Upgrade

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ekran kartımı değiştirmek istiyorum ama acaba şu anki bilgisayarımın özellikleri ile bir sıkıntı olur mu
    İşlemci:AMD FX X6 6100 Soket AM3+ 3.3GHz 14MB Önbellek 32nm İşlemci
    Anakart:MSI 990XA-GD55 AM3+ AMD 990X+SB950 DDR3 2133MHz(O.C) USB 3.0 Anakart
    Ram:GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    Ekran Kartı:Sapphire HD7870 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı

Upgrade etmek istediğim ekran kartı:
    MSI VGA Radeon RX 570 ARMOR 8G OC 8GB 256 bit GDDR5 DX(12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı

Sizce bir sıkıntı olur mu yada iki ekran kartı arasında ciddi bir performans artışı alabilirmiyim yoksa hiç gerek yok mu?

• UPGRADE nedir yahu? GPU UPGRADE deyip komple ingilizce yaz bari. O işlemciye kullandığın ekran kartı anca. rx 570 darboğaz olacaktır.
  • Geçen yıllarda FX 8320 işlemci ile sırasıyla R9 270, RX 470 ve GTX 1060 kullandım. Her değişimde kayda değer performans artışı oldu. R9 270 ile sizin ekran kartınız denk sayılır, RX 570 ise 470 ile 1060 arasında bir yerde. Fazla masrafa girmeden almanız halinde yerinde bir tercih olur ve hissedilir performans artışı da olur. Ayrıca anakartınız hızaşırtma konusunda yetenekli, gerekli olursa dengeyi o şekilde de sağlarsınız.
  • RX570 uygun fiyata bulduysanız kaçırmayın ileride diğer parçları yükseltirseniz yine sırıtmaz RX570 güzel kart
  • 6100 iyi bir işlemci değil. rx 570 e.kartı 83xx serisi ile bir şeyler yapabilir.
  • Şu anda kullandığın FX mimarisinin tepesindeki CPU bile 570'i tam anlamıyla destekleyemez. 6100 bayağı zayıf. Armor kötü bir model. Değmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-26E6B5369

UPGRADE nedir yahu? GPU UPGRADE deyip komple ingilizce yaz bari. O işlemciye kullandığın ekran kartı anca. rx 570 darboğaz olacaktır.
    Haklısınız UPGRADE yazmışım aslında normalde çok dikkat ederim.Kusura bakmayın.Ekran Kartı Yükseltme yazsam daha iyi olurdu.
    İşlemci ile darboğaz olur diyorsunuz.Teşrkkürler cevabınız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leventserdar

Geçen yıllarda FX 8320 işlemci ile sırasıyla R9 270, RX 470 ve GTX 1060 kullandım. Her değişimde kayda değer performans artışı oldu. R9 270 ile sizin ekran kartınız denk sayılır, RX 570 ise 470 ile 1060 arasında bir yerde. Fazla masrafa girmeden almanız halinde yerinde bir tercih olur ve hissedilir performans artışı da olur. Ayrıca anakartınız hızaşırtma konusunda yetenekli, gerekli olursa dengeyi o şekilde de sağlarsınız.
    Sizin dediğiniz işlemci yanında benim işlemci sönük kalır.Yani az da olsa.%20 bir performans artısı var senin işlemcinin.
    Bilemiyorum bu alacağım ekran kartının hakkını verebilir mi yoksa veremez ise boşunada 1500 tl ye ekran kartı almayayım.Teşekkür ederim cevap için.
    http://dhbr.co/bs0z

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eXXeLanCCe -- 10 Nisan 2019; 23:2:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Confidex

RX570 uygun fiyata bulduysanız kaçırmayın ileride diğer parçları yükseltirseniz yine sırıtmaz RX570 güzel kart
    Eyvallah sağolun yorum için.1500 tl gibi bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forvet09

6100 iyi bir işlemci değil. rx 570 e.kartı 83xx serisi ile bir şeyler yapabilir.
    İyi bir işlemci değil farkındayım.2012 yada 2013 idi sanırım aldığımda.7-8 senelik bir işlemci zaten haklısınız miadı doldu dolacak.Ekran kartı ile birlikte bir işlemci yükseltme de gerekecek gibi.Sağolun ilginizden ötürü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gobl1n

Şu anda kullandığın FX mimarisinin tepesindeki CPU bile 570'i tam anlamıyla destekleyemez. 6100 bayağı zayıf. Armor kötü bir model. Değmez.
    FX i emekli edip bi Ryzen 5-7 bir şey yükseltip ona göre bi ekran kartı alınacak anlaşılan.Armor kötü diyorsunuz peki teşekkürler yorum için.
  • 1500 lira rx580 için bile yüksek bir fiyat, gtx1660 var o fiyatlara. RX570'in edeceği en fazla 900 lira. Keza çoğu yerde 900'ün altına satılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EPICA -- 10 Nisan 2019; 23:28:2 >
  • 900 lira civarına 0 bir 570 canavar gibi karttır,işini de fazlasıyla görür. 570 iyi bir seçim olacaktır. İşlemci tamamen beslemeyebilir ama yeterli performansı alacağını düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.