Şimdi Ara

Ekran kartı termal macun değiştirme ve ısınma sorunu - HD 6850

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 yıldır kullandığım ekran kartını iyice temizleyebilmek için içini açtım fanını temizledim ve termal macununu da değiştirdim. Şimdi ekran kartının sıcaklığı aşırı dercede yükseldi. Boştayken bile nerdeyse 70'lere varıyo. Tam yükte 100 dereceyi geçiyor. Nerde yanlış yaptığımı anlayamadım. Nasıl bi sorun olmuş olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuttymarknutter -- 2 Temmuz 2013; 0:07:05 >

• vıdaları bırazdaha sık gevsek kalmıstır
  • pegasus1881 kullanıcısına yanıt
    Vidaları sıkmaya korkuyorum aslında. Bi arkadaşın ekran kartının tek vidasını kırmıştım daha önce. Mahcup olmuştum. Ama deneyeceğim teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pegasus1881

vıdaları bırazdaha sık gevsek kalmıstır

• Geçenlerde bir arkadas da aynı sorunu yaşamıştı galiba Soğutucu gpunun üzerine tam olarak oturmuyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyük ihtimak soğutucu tam oturmadı.Ben ekran kartını bir süre macunsuz kullandım.Genede bu kadar ısınmıyordu.Sonuç olarak vidaları çok aşırı olmayacak şekilde yeniden sıkmasınız tavsiye ederim.Kolay gelsin.
  • Geçen sene msı cylone 6850 sahibiydim. kartı sadece yıkamadığım kalmıştı. macun fan herşey en iyi şekilde temizlenmişti. 30 tllye macun almıştım. ekran kartı kasada (kespır stock kasa) boşta 60 oyunda 90 derecelerdeydi. Bende bios attım eski ısısına geri döndü (boşta 40 dereceye )..Eğer seninde kartın msı cylone ise fazla ısınması sorun değil, normal kartlarda sınır 80 dereceyken cylone kartlarda sınır 100 derece. aradaki farkı böyle anlatabilirim

• Bios atmayı tarif edebilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Helter_Skelter

Bios atmayı tarif edebilir misin?

google amca izin vermez ustam.

• quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

quote:

Orijinalden alıntı: Helter_Skelter

Bios atmayı tarif edebilir misin?

google amca izin vermez ustam.

Nolur bi yardım etseniz memetali bey? Neyse ben araştırırım sağol
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.