Şimdi Ara

Ekran kartı tavsiyesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 150-200tl arasında f/p urunu uzun ömürlü dayanıklı bir ekran kartına ihtiyacım var. Sizlerden tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2. el 1gb hd7850 veya gtx560 Ti bak garantili vs belki bulursun. Bunun dışında dolar yükseldiği için (aslında Türk Lirası değer kaybetti) o fiyat civarında istediğin özellikleri karşılayacak kart yok. Bana göre yok en azından. 200tl civarına olan kartlardan hd7750 ddr3 var gözüme çarpan ama bence alma. İlla sıfır alacaksan da %30 vatan indirimini bekleyip Sapphire hd7770 ddr5 al en az.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

2. el 1gb hd7850 veya gtx560 Ti bak garantili vs belki bulursun. Bunun dışında dolar yükseldiği için (aslında Türk Lirası değer kaybetti) o fiyat civarında istediğin özellikleri karşılayacak kart yok. Bana göre yok en azından. 200tl civarına olan kartlardan hd7750 ddr3 var gözüme çarpan ama bence alma. İlla sıfır alacaksan da %30 vatan indirimini bekleyip Sapphire hd7770 ddr5 al en az.

Evet sıfır takıntım var. Çok yükseltmeye gerek yok. Dediğim gibi işlemci de almam lazım. En iyi marka sapphire sanırım.

• _ELNINO_ kullanıcısına yanıt
    uzun omurluluk ıcın 7750bırazdaha ıyı olur sapphıre atı zamanından berı en ıyı amd kart uretıcılerındendır
  • quote:

Orijinalden alıntı: pegasus1881

uzun omurluluk ıcın 7750bırazdaha ıyı olur sapphıre atı zamanından berı en ıyı amd kart uretıcılerındendır

Haklısınız. Vatandan alayım yarın hd7750 yi kaldı işlemci. (:

• quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/sapphire-11201-17-20g-hd7770-edition-gddr5-1gb-128bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63627

HD7770 gdr5 ile ciddi fark var hd7750 ddr3 arasında.

Ancak onu alırsam işlemciyi bir iki hafta ertelemek zorunda kalacağım. Değer mi diye düşünüyorum yoksa şüphesiz kart iyi zaten.

Uzun vadede değer tabi. İşlemci ne alacaksın ? Ya da diğer alacakların neler ? Belki kısabiliriz ya da aynı fiyata başka yerden daha ucuza alabilirsin..
  • quote:

Uzun vadede değer tabi. İşlemci ne alacaksın ? Ya da diğer alacakların neler ? Belki kısabiliriz ya da aynı fiyata başka yerden daha ucuza alabilirsin..

Fx 6300 düşünüyorum. Bu şekilde gta v oynatabilir miyim kasmadan?

Bilmiyorum. PC'ye gelmedi o henüz değil mi ? Muhtemelen belli ayarlarda hız aşırtma yaparak oynarsın kasmadan.
  • quote:

Bilmiyorum. PC'ye gelmedi o henüz değil mi ? Muhtemelen belli ayarlarda hız aşırtma yaparak oynarsın kasmadan.

Anladım. Teşekkürler.

• Bu arada fx6300 alacaksan am3+ anakartın varmı varsa üzerindeki işlemci hd7770 için zaten yeter bosuna yatırım yapmadan istersen bir konu aç...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

Bu arada fx6300 alacaksan am3+ anakartın varmı varsa üzerindeki işlemci hd7770 için zaten yeter bosuna yatırım yapmadan istersen bir konu aç...

Asus m5a97 r2.0 kullanıyorum.
    üzerindeki işlemci x270

• quote:

Orijinalden alıntı: _ELNINO_

quote:

Bu arada fx6300 alacaksan am3+ anakartın varmı varsa üzerindeki işlemci hd7770 için zaten yeter bosuna yatırım yapmadan istersen bir konu aç...

üzerindeki işlemci x270

HD7770 i besleyecektir x270 değiştirme 3.4ghz zaten o 3.8 falan yap kullan deliler gibi :) stok fanla bile yaparsın hiç dert olmadan tavsiye etmiyorum işlemciyi aceleye getirme ileride paranı biriktirir yeni fxler falan gelir o zaman alırsın am3+ soketin daha süresi var diyolar yada 8320 alırsın :)

• quote:

quote:

quote:

üzerindeki işlemci x270

HD7770 i besleyecektir x270 değiştirme 3.4ghz zaten o 3.8 falan yap kullan deliler gibi :) stok fanla bile yaparsın hiç dert olmadan tavsiye etmiyorum işlemciyi aceleye getirme ileride paranı biriktirir yeni fxler falan gelir o zaman alırsın am3+ soketin daha süresi var diyolar yada 8320 alırsın :)

Valla kafama yattı. (:

• Peki, iki çekirdekli bir işlemci yetecek mi hd7770 e.

• quote:

quote:

quote:

quote:

üzerindeki işlemci x270

Valla kafama yattı. (:

x270in tek olumsuz yönü çift çekirdek oluşu 7850 yi dahi besleyebilecek güçte bir işlemcidir :)) ikinci ele falanda yönelebilirsin takıntın yoksa ama varsa en iyi fp ürün HD7770 dir :) maddi sıkıntıya sokma kendini işlemci 7770/7850 gibi kartları besler dediğim gibi bide 3.8e overclock yağ kaymak :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

üzerindeki işlemci x270

Valla kafama yattı. (:

x270in tek olumsuz yönü çift çekirdek oluşu 7850 yi dahi besleyebilecek güçte bir işlemcidir :)) ikinci ele falanda yönelebilirsin takıntın yoksa ama varsa en iyi fp ürün HD7770 dir :) maddi sıkıntıya sokma kendini işlemci 7770/7850 gibi kartları besler dediğim gibi bide 3.8e overclock yağ kaymak :)

Valla dediğiniz gibiyse zaten anakart onu otomatik performans modunda 3.8 yapıyor bildiğim kadarıyla şuan o şekilde çalışıyor. Sadece hd7770 alayım 200-250 liraya. Masraftan da kurtulmuş olurum daha iyi. (:

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.