Şimdi Ara

Ekran Kartı Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 15 tatilde bilgisayarıma ekran kartı alacağım.

Alma Nedenim: Oyun

bütçem 220 lira

Konuyu açma nedenim ise İşlemci athlon x4 645. Monitörüm 1920*1080

İşlemcim stok olarak 3.1 ghz hızında çalışıyor. Anakartımda güç transistörlerinin üzerinde soğutma olmadığından ve ram dolayısıyla ne kadar voltaj versemde bir türlü stabil o.c yapamadım.

Şimdi

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/sapphire-11201-17-20g-hd7770-edition-gddr5-1gb-128bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63627

Sapphire 7770 almak istiyorum nasip olursa.

Fakat işlemcim sıkıntı yaratır mı diye düşünmeden edemedim. Darboğaz ile ilgili düşüncem yok. 1080P Çözünürlükte yükün ekran kartında olduğunu biliyorum. Ultra ayar takıntım yok fakat uzun zamandır onboard ekran kartı ile low ayarlarda oynamaktan gözüm bozuldu :)) high ayarlar işimi görür diye düşünüyorum.

Sizin yorumlarınızı alalım ey dh halkı

• 2. el şansın varsa forumdaki 6850 lere bir bak. Yoksa 7770 o fiyata tek alternatif gibi görünüyor.
  • Hd 7770 / Gtx 550 Ti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yağmurun Sabahı

2. el şansın varsa forumdaki 6850 lere bir bak. Yoksa 7770 o fiyata tek alternatif gibi görünüyor.

ikinci el forumuna çok kez göz attım hocam fakat millet garantisi olmayan karta 250 lira istiyor. Fiyatlar pahalı maalesef.
  • En iyi seçim vatan indirimiyle 7770 gibi gözüküyor.
  • Arkadaslar tavsiyeler icin tesekkur ederim fakat soruma cevap alamadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • işlemciniz 7770 lerle kafa kafaya gidecektir...lakin eldeki sisteme baktığımda da her ne kadar full faydalanamayacaksanızda 6850 almak sizin için bence kaçınılmaz..bence 6850 alın işlemciniz biraz geride (darboğaz) kalacaktır ama bunu dert etmeyiniz..ilerde sistem takviyesine giriştiğinizde (ki yavaş yavaş başlamışsınız)...anakart ve işlemci değişimi ile uyumu yakalarsınız...dar boğaz sadece sistemin üst düzey parçalarının max çalışmamasıdır..çalışmaması diye bir şey yok.....
    not : 6850 ve sizdekilerle en azından 500-550 vatt psu gerekecektir..500 watt psu varsa 6850 yoksa 7770..
    sayygılar-iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazandeveli

işlemciniz 7770 lerle kafa kafaya gidecektir...lakin eldeki sisteme baktığımda da her ne kadar full faydalanamayacaksanızda 6850 almak sizin için bence kaçınılmaz..bence 6850 alın işlemciniz biraz geride (darboğaz) kalacaktır ama bunu dert etmeyiniz..ilerde sistem takviyesine giriştiğinizde (ki yavaş yavaş başlamışsınız)...anakart ve işlemci değişimi ile uyumu yakalarsınız...dar boğaz sadece sistemin üst düzey parçalarının max çalışmamasıdır..çalışmaması diye bir şey yok.....
    not : 6850 ve sizdekilerle en azından 500-550 vatt psu gerekecektir..500 watt psu varsa 6850 yoksa 7770..
    sayygılar-iyi forumlar

Hocam ocz fatal1ty 550 watt var power yonunden sıkıntım yok. 6850 piyasada sifir olarak bulunamiyor ki bulunsa bile powercolorun fansiz pasif sogutma modeli. ikinci el bolumune baktim fakat millet garantisi olmayan karta komik fiyatlar istemisler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• acele etmeyin, bu aralar her ne kadar yoksada yeniden 2. ele gelecektir..200-230 arası rakamlar uygundur(bir senelik faturalı-garantili olursa)....bol şans
  • @Ramazandeveli
    Hocam 3 ghz'de çalışan Athlon x4'ün 6850'ye darboğaz yapacağını kesin olarak düşünmüyorum. Böyle bir sonuca nereden vardınız?
  • Çok fazla oynamayacaksan internet kafede oynayabilirsin, hem en az 150 tl harcamamış olursun. Sonraki bilgisayarın için birikmiş olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.