Şimdi Ara

Ekran kartı tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar ekran kartımı değiştirmek istiyorum şuanli sistem özelliklerim

İnteil i7 870
    Asus p7p55 lx anakart
    16 gb kingston ram
    Radeon r 240 4 gb
    Samsung ssd 120 gb
    2 tb wd harddisk

Başka tavsiyeleriniz varsada alabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• butce nedir?guc kaynagini da yazin.o islemciye olacak kartlar vardir zaten size 1500 liralik kart soylemeyiz ama kafanizda 200 250 lira gibi bir rakam varsa bosuna su olsun demeyelim.
  • bütçe 1000 1400 e kadar cıkabilirim o işlemciye olucak kartlar vardır derken işlemcim kötü mü ? güç kaynağı asusun 450 w bi kasanın içinden cıkmıştı pek bi cazibesi yok
  • psu kotuyse iyi ekran karti oneremeyiz cazibesini merak etmedim.sen simdi 240 kullandigin icin farketmiyorsun 30w ceker o kart.islemci eski tabi 2009 model cok bir sey bekleme.1400 butce varsa cazibeli bir psu almakla baslayalim bence sistemi riske atma asus masus psularla.

fikir verir izlersen.videodaki pentium 4560 model islemciyi 200 250 liraya sattilar ciktiginda.

https://www.youtube.com/watch?v=ep_d7Y7mtmc

1060 olmuyor 1050 ti alabilirsin bence ama tek cekirdek performansi dusuk oldugu icin oyunlarda fps dusmesi yapabilir.

https://www.eksenbilgisayar.com/msi-geforce%C2%AE-gtx-1050-ti-4gt-oc---4gb-gddr5-ekran-karti

• psuyu degistirmekle iyi yapmissin.eski psun iyi kotu tartismasina bile girmesek eskimistir 2009'da aldiysan.ekran karti da max bu olurdu yani dusuk bir sey almamissin.kullanirsin sıkıntı yok oyununa gore degisir bu is.witcher 3 oynarsin super dersin bf1 oynarsin islemci yetmiyor dersin o yuzden buradan oynarsin oynayamazsin demek yanlis oynadigin oyunlara gore degisir ama aldigin parcalar kotu degil gule gule kullan.
  • tek bir sorum daha var bu ekran kartının fanı ısınınca mı çalışıyor taktığımda bi çalıştı sonra durdu kart soğukken akıllı mı bu arkadaş
  • yeni kartlarin cogu 60 dereceden sonra fanlari calistiriyor o yuzden durabilir sorun yok.zaten sicak calisan bir kart degil surekli fanlari donmese de olur ama donsun arkadas diyorsan msi afterburner kur yoksa.fan profili var program acik kaldikca fanlar surekli doner.programi da acilista gelecek sekilde ayarlayabilirsin.resimdeki tus.

Ekran kartı tavsiyesi
  • benim kart asus yalnız
  • farketmez her markada calisir.asusun da gputweak diye programi var onu da kullanmistim oteki makinede onu da kurcalayabilirsin.ben fanlari cevirmedigimde 41 derece oluyor fan profili acarsam 32 derece oluyor.buz gibi calistirip 50 sene mi kullanacam zarari olsa o sekilde yapmazlardi ugrasma bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

farketmez her markada calisir.asusun da gputweak diye programi var onu da kullanmistim oteki makinede onu da kurcalayabilirsin.ben fanlari cevirmedigimde 41 derece oluyor fan profili acarsam 32 derece oluyor.buz gibi calistirip 50 sene mi kullanacam zarari olsa o sekilde yapmazlardi ugrasma bence.

sistem için başka tavsiyeleriniz varmı
  • kasada sorun yok monitorunden memnun musun diye bakabilirsin.1080p ve digital cikisli sanirim?
  • Monitör yeni daha 1ms asus ful hd

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam sen bana bide işlemci için uygun fiyatlı bi fan önersen nasıl olur
  • şuan 90 dereceleri görüyor online oyunlarda bu iyi gelirmi sence
  • 90 dereceyi gören sanırım ekran kartı işlemci olsa reseti basardı makina. 90 derece fazla termal macun ve termal pad yenilemesi yapın ayrıyetten ekran kartı almayı planlıyorsanız şuan için
    nvidia tarafında gtx 1060 dan aşşagısı benim gözümde çok mantıksız bir harcama olur çünkü önümüzdeki dönemlerde dx 12 destekli sağlam oyunlar gelicek sürekli optimize grafik ayarlarını bulmakla ugraşmanız gerekebilir. bence sogutması iyi olan bir gtx 1060 alın gerçi dolar olmuş 4 lira ama düşeceginide sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mithat.Alkın

90 dereceyi gören sanırım ekran kartı işlemci olsa reseti basardı makina. 90 derece fazla termal macun ve termal pad yenilemesi yapın ayrıyetten ekran kartı almayı planlıyorsanız şuan için
    nvidia tarafında gtx 1060 dan aşşagısı benim gözümde çok mantıksız bir harcama olur çünkü önümüzdeki dönemlerde dx 12 destekli sağlam oyunlar gelicek sürekli optimize grafik ayarlarını bulmakla ugraşmanız gerekebilir. bence sogutması iyi olan bir gtx 1060 alın gerçi dolar olmuş 4 lira ama düşeceginide sanmıyorum.

1050 ti asus aldım pek oyun oyanama merakım yoktur.

işlemciydi gören yahu soğutucusunu değiştirince stabil 30 lara yük altında 40 50 lere çektim i7 kolay kolay kapamıyor kendini malum ama varsa yeni nesil bi anakart biosu güzel önerini alırım hocam anakarttan cakmam ben

• Anakart için her biosu yükleyemezsiniz yanlış bios atarsanız anakart start almaz yada ekrana görüntü gelmez. serviste bios çipine dışarıdan bios yazılması gerekir bu sebeble bios işlerinden anlamıyorsanız pek girmenizi tavsiye etmem. ama sizin anakartın sitesinden bios yazılımlarına baktığımda en güncel biosu 2012 nin 11. ayında de piyasaya sürülmüş kendi bios sürümünüz nedir
    önce onu kontrol edin bios menüsünde yazar şuan kullandıgınız versiyon.
    bu linkte sizin anakartınızın tüm biosları var https://www.asus.com/tr/Motherboards/P7P55_LX/HelpDesk_BIOS/ biraz araştırma yaparak sorunsuz şekilde buradaki biosu kurabilirsiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.