Şimdi Ara

Ekran Kartı Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar 4 sene önce şu an kullanmakta olduğum sistemi toplarken yine siz değerli üyelere danışarak sistemi toplayıp satın aldım.

Yakın zamanda sistemimi güncellemek arzusundayım. Ekran kartı mı son 3 defadır yaptığım gibi yine Sapphire den yana kullanmak istiyorum. Almak istediğim kart RX 480 8 Gb veya 470 8 Gb.

2012 yılında yaptığım araştırma da Sapphire HD 7850 'nin 1 Gb ile 2 Gb arasında kalmıştım, bazı arkadaşların " Ya ne gerek var 512 bile yeter 1 Gb al 2 Gb çok fazla" yorumlarının ardından Sapphire HD 7850 1 Gb ekran kartını aldım, tabi 2 sene sonra pişman oldum bu kez aynı hataya düşmek istemiyorum ve RX 470 8 GB veya RX 470 8 GB düşünüyorum.

Çok para verme şu yeterli veya başka öneri veya tavsiyeleriniz benim için önemli.

İşlemci muhtemelen İ7 4770K veya i5 4690K olacak.

Değiştirmeyi düşünmediğim bileşenler;

Ram: Corsair Vengeance 4+4 GB (8 Gb ekleme yapabilirim)
    Güç Kaynağı: Saesonic S 12 II 620 W
    Kasa: Zalman Z11 Plus
    SSD: Corsair Force LE 120 GB

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

• Butce uygunsa dostum tabi ki rx 480 almalisin. Acelen yoksa ve butcen varsa rx490 bekleyebilirsin. Bence de 8gb almalisin. Zaten kimse 4gb onermez. Artik acik dunya oyunlari 4gb sinirindalar, hatta gecenler var.
  • Ayrica 4+4 olacak sekilde 8gb ram daha ekleyip sistemi 16gb yaparsan guzel olur.
  • Bütçe varsa Rx 480 8 GB alınmalı.Bunun dışında Sapphire Rx 470 8 GB modelini de tavsiye ederim fakat bana Rx 470'e 8 GB vermek mantıklı gelmiyor.
  • Yorumlar için teşekkürler, eğer bütçede sıkıntı olmazsa Rx 480 alacağım.
  • Aseuz kullanıcısına yanıt
    Vatan Bilgisayar'da şu an ekran kartlarında %18 lik indirim var. Büyük ihtimalle yılbaşına kadar devam edecek. Dolar kuru malum, bu yüzden imkanınız varsa yılbaşını geçirmeden bu indirimlerden faydalanmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: McScriptS

Vatan Bilgisayar'da şu an ekran kartlarında %18 lik indirim var. Büyük ihtimalle yılbaşına kadar devam edecek. Dolar kuru malum, bu yüzden imkanınız varsa yılbaşını geçirmeden bu indirimlerden faydalanmanızı tavsiye ederim.

Evet forumdan arkadaşlar uyarmıştı, teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.