Şimdi Ara

Ekran kartı stok saçmalığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
75
Cevap
0
Favori
3.543
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Ekran kartı stok saçmalığı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2041 Mesaj

4k istiyorumda hem grafikler downgrade yemiş oluyor hemde her oyunu 4k 60 fps oynayamıyor xbox öne x witcher3 te şehir merkezinde 45 lere kadar düşüyormuş fps ne anladım o işten sözde 4k 60 fps
    |
    |
    Greggs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: SkeironnWH

4k istiyorumda hem grafikler downgrade yemiş oluyor hemde her oyunu 4k 60 fps oynayamıyor xbox öne x witcher3 te şehir merkezinde 45 lere kadar düşüyormuş fps ne anladım o işten sözde 4k 60 fps

2500 liralik alet hocam, bence fiyatina gore fazlasini veriyor. Pc toplasaniz sabit 60 fps almak icin vereceginiz ucret katliyor xbox one x i.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Çoğunlukla oyun oynamak için bilgisayar toplamak yerine konsol almak daha mantıklı hale geldi. Konsol fiyatına sadece ekran kartı satılıyor.

Madencilik işi devletlerin uzun vadeli enerji planlarına ters düşüyor. Aşırı elektrik tüketmeleri, çevre kirliliğine yol açması gibi sorunlar var. Dolayısıyla bu durum sürdürülebilir görünmüyor.
    |
    |

Mining yapanların alayı kaçak elektrik kullandığı için 1. seçenek türkiyede işe yaramaz, isterse 2000w tdp olsun

|
    |
    shockwave error kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu kanıya nereden vardınız da insanları suçluyorsunuz?

Mining yapan arkadaşlarım var. Hepsi çatır çatır elektrik faturası ödüyor. Adamların faturalarındaki sadece 'dağıtım bedeli' kaç tane evin elektrik faturasını öder.

Bu açıdan kaçak elektrik kullanmakla suçladığınız insanlar aslında ülkede kullanılan kaçak elektriğin parasını en çok ödeyen kişiler.Ne de olsa gerçekten kaçak kullananların parasını faturasını ödeyen insanlar karşılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 31 Ocak 2018; 12:40:49 >
    |
    |
    asdic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Gördüğümü, haberlerde okudugumu, duydugumu yaziyorum. Büyük çogunlugu kacak kullaniyor, bazı dürüst görunmeye calisanlar da sistemin bir kismini normal, buyuk kismini da kaçakla kullaniyor suphe cekmemek icin, bir süre once rx 460 sattim, adam mining yapacagini soyledi, bu kart mining icin uygun degil dedim bildigim kadariyla, elektrik parasini bile cikarmaz dedim, biraz sohbet ettikten sonra olayin bilinmeyen kismini anladim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asdic -- 31 Ocak 2018; 12:46:39 >
    |
    |
    oup59 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Direk gördüğünüz haricinde büyük çoğunluğu kaçak kullanıyor demek çok yanlış. Dediğim gibi mining yapan birçok tanıdığım var. Bazısı sanayideki iş yerinde, bazısı evinde yapıyor. Bu iş için yer kiralayıp rig farm çeviren bile var. Hepsi de faturalarını ödüyor. Bu tanıdıklarım İç Anadolu ve batısındaki illerde dağılmış durumda.

Doğu illerinde kaçak kullanım oranı zaten hep yüksekti. Mining de yapan vardır muhakkak.

Bizler de yıllardır onların faturalarını ödüyoruz.

Biz bir kere fatura ödemesek sorun olur.
    |
    |
    asdic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Sanayi elektriği kullanıp mining yapmakta bir nevi kaçak aslında. Sanayi için sağlanan elektrik bizim evlerimizdeki elektrikten çok daha ucuz. Devlet onlara imtiyaz tanıyor. Ama sen o elektriği sanayi üretimi için değilde mining için kullanırsan başka işe dönüyor o

O konuda teknik olarak bir açık olabilir. Ona bir şey diyemem. Kullandığını ödüyor ama avantajlı olarak sağlanan elektriği amacının dışında kullanmış oluyor. Riglerin tüketimi içerideki makinelerin yanında oldukça az kalıyordur. Ülkemizde faturanın ödenmesi bile bir erdem haline geldi artık.
    |
    |
    shockwave error kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Lanet olsun, r7 260x'den yukarı çıkamadım gitti, bu gidişle 1080p'yi böyle kapatacağız =(

|
    |
    bu kadar zamandır bu piyasayı takip ederim. ilk defa böylesine karanlık bir dönem görüyorum. nvidia ve amd mutlaka bir önlem alacaktır diye düşünüyorum bu duruma. tamam dünya kadar ekran kartı sattılar diyelim pazara. ancak bu durumun böyle gitmesi oyun oynayan kesimi pc oyunculuğundan uzaklaştıracaktır. daha şimididen millet oyun konsollarına yönelmenin hesabını yapmaya başladı. pc'ye yatırılan yatırımlar anlamını yitirmeye başlayacak belli bir süre sonra. pc oyunculuğu ölmeye başladığı zaman oyun satışları ciddi manada düşecektir. bunu göze alacaklarını pek sanmıyorum. ayrıca miningte kullanılan kartlar kısa sürede arızalanacaktır. bu konu üzerinde zaten arkadaşlar detaylı açıklamalar yapmış. bu sürdürülebilir bir durum değil. o yüzden mutlaka bir önlem alınacaktır. şu anda ekran kartı piyasası zaten sessizliğe büründü. şu durumlar olmasaydı eğer nvidia yeni seriyi duyururdu. şu an tık yok. arka planda bir çalışmalar var mutlaka. yeni kartları miningcilerin elinden koruyacaklardır.
    |
    |

origin id - - - > cansukru88
    FIFA 19'da kendine güvenenler Origin'den eklesin...

• Yüzbaşı
    333 Mesaj
    Zorluk seviyesi çok hızli bir sekilde artmazsa veya bir algoritma güncellemesiyle artik ekran kartlariyla mining yapilamayacak yada maliyeti karsilayamayacak seviyeye gelmeden piyasa d-ü-z-e-l-m-e-z.

Orijinalden alıntı: asdic

Zorluk seviyesi çok hızli bir sekilde artmazsa veya bir algoritma güncellemesiyle artik ekran kartlariyla mining yapilamayacak yada maliyeti karsilayamayacak seviyeye gelmeden piyasa d-ü-z-e-l-m-e-z.

bitmez. asic minerler çıkıyor ekran kartı olayı bitiyor ama bu sefer başka alt coin çıkıyor.
    |
    |
    hort olacak ama kendimi tutamadım bu arkadaşın önünde saygı ile eğiliyorum... o kadar doğru konuşmuş ki resmen anlatmak istediklerimi anlatmış. kral adamsın
    |
    |
    AMD Ryzen5 2600X | Asus Prime B350-PLUS | Asus ROG Strix RX590 | Gskill 16X16 32GB DDR4 | RAMPAGE GALAXY-120 120MM | SanDisk SSD Plus 120GB | Seagate Barracuda 3.5" 4TB Sata | Rampage RGB-850 80PLUS Gold 850W Full Modular | Rampage Falcon-X Gaming | ASUS 27" VG278Q | 2X Toshiba 3.5" 1TB SATA | WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA
  • Binbaşı
    1610 Mesaj
    hort olacak ama ekran kartları ucuzlasabile,bu döviz kuruyla alınamaz noktasına doğru götürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahcey -- 14 Ağustos 2019; 12:26:20 >
    |
    |
    Yeni :Intel Core i7 7700k (4.2 Ghz.) | MSI Gaming PRO Carbon Z270 | GSKILL 16GB (2x8GB) CL15 TridentZ DDR4 3200MHz | Asus Strix ROG GTX 1080 |CORSAIR 128GB Force GS SSD| 2x500 GB Samsung SATA II | 2 x WD 3.5" 2TB Caviar Green Sata 3.0 | Asus DVD RW | PSU : CoolerMaster Silent Pro 700W | CORSAIR CARBIDE SERÄ°SÄ° 300R Siyah Kasa
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
üniversite
SEO
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.