Şimdi Ara

Ekran kartı stok saçmalığı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
4.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Miningcilere özel kart üretsinler çözüm bu insallah bu kripto para saçmaligi biter bu kadar yülseldigine göre çabuk biterler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 24.000 ekran kartı satın alınmış Turcoin diye bir coin üretimi için yalova da üretim çiftliği kurulmuş 100 milyon dolar maliyetle.. Bütün ekran kartları orada.. :) :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

24.000 ekran kartı satın alınmış Turcoin diye bir coin üretimi için yalova da üretim çiftliği kurulmuş 100 milyon dolar maliyetle.. Bütün ekran kartları orada.. :) :)

Gözlerini toprak doyursun.

• valla ben ps4 yada pro alacam uğraşamam bundan sonra sistem güncelleme zart zurtla...paranla rezil olmak bu olsa gerek...1050 ti yi gittiği yere kadar kullanırım konsoldada bi çok exlusive oyun var onlarda yeterde artar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenfb1907 -- 20 Ocak 2018; 1:41:14 >
  • Arkadaslar bu kadar dert edindiyseniz ekran karti isini, ben yurtdisindayim, paypal den parayi gonderin ben size aliyim, kargoyla gonderiyim. Amma dert ettiniz.

• Sawyer258 kullanıcısına yanıt
    şimdi baktımda gerçekten, bu tür ilanlarla dolu ilgili site
    nasıl bir mantık arkadaş millet stok yapmış ekran kartını karaborsadan satıyor
    ne günlere kaldık..
    umarım ryzen apu'lar kendinden bekleneni karşılarda orta seviye pc toplayabilek
  • Geçmiş olsun 1 yıla kadar ekran kartı görürsek şanslıyız :)
  • Firmalarda, insanlarda karaborsaya çekmiş ürünü.Fırsatı değerlendiren üçkağıtçılar hergün artıyor

• Çok şükür ben dün 1250 lira üç buçuk ay kullanılmış garantili faturalı kutulu palit gtx 1060 super jetstream aldım. Sevindim mi? Tabi ki hayır. Tek sevincim bütçemi aşırı sarsmamış olmam. Ultra değil de en azından high ayarlarda oynayabilirim
  • Bize PC toplamak haram. Mining'ciler ve buna el atmayan kapitalist üreticiler sağolsun.

• 2400g apu alacağım rx 550 kıvamında, bana yeterde artar
  • Yeni kartları bekleyeceğiz, şu an mining yapmak isteyenler bile bulamıyor rx 580

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Şu Sahibinden'de satılan pert edilmiş ekran kartlarını 10 liraya satsalar bile almayın, aldırmayın. Bırakın şu mining'cilerin içlerinde patlasın o yatırımlar. Uyuz oluyorum şöyle insanlara forumda da bunu savunanlar var, adam mining yapıyor kendini haklı çıkarmaya çalışıyor. Arkadaş ben senin yüzünden sistem toplayamayacak mıyım? Mecbur muyum kazık fiyatlara bileşen almaya ki stok olmadığı için kazık fiyat da olsa bulunmuyor.

Ayrıca bu konuda AMD ve Nvidia da suçludur kim ne derse desin. Bu firmaların stoklarını tüketecek kadar hızlı ve yüksek fiyatlı satış yapmaları bu firmaların işlerine geliyor. Kim takar son kullanıcıyı, gerçek kullanıcıyı. Satış yapılıyor mu yapılıyor, bitti. AMD ve Nvidia mining saçmalığı için özel kartlar üretmeli. Son kullanıcıyla mining'cileri ayırmalı. Ama nerdee o düşünce! RAM konusunda da arz sıkıntısı var sanırım. Geçenlerde bununla ilgili konu açılmıştı. Dolar kuru ve hükümetin vergileri de malum. Sistem toplamak gerçekten zor. Bu gidişle oyun için konsollara geçeceğiz galiba. İş için de tırt bir PC veya dizüstü alacağız.

Hocam tek sen dertli değilsin. Bizde kart alacağız alacak kart bulamıyoruz. Nvidia ile Amd acilen üretim kapasitesini arttırmalı. Yoksa bu gidişle apular bile tükenecek.

Konsol istiyorsan ps4 ilk çıktığında aldım, bir oyuna 400 liradan fazla vermek istiyorsan buyur al. Baktım oyun fiyatları gittikçe artıyor, gittim yeni sistem topladım. Yeni oyunları direk steam'den alıyorum.

Bunu yazarken aklıma geldi, PS4 ile mining yapılamazmı acaba 8 TFlops işlem gücü vardı Jaguar işlemcinin güç kaynağı diski hepsi kutunun içinden de çıkıyor

Son olarakta eski kartları sana satacağıma alır duvarıma süs olsun diye gpu kaplama yaparım yine de satmam. Oyuncu'lar olarak beklersiniz 1 tanecik 2.ele düşsede alabilsem diye

Ekran kartı stok saçmalığı

Elin amarigalısının kurduğu riglerden bir örnek. Bu kadar gpu'yu kaç oyuncu kaç senede alır? Adamlar tarihi satış rekorlarını kırıyorlar siz hala oyuncuyu düşünmüyor diyorsunuz

• Konsollarda en güncel oyunu hemen almalıyım ve bu kutulu olmalı diye yırtınırsan 400 TL'ye alman gayet normal.

İçine etmediğiniz bir konsollar kalmıştı zaten ona da el atarsınız. Gerçi o iş öyle kolay değil. Mining işinin giderek daha da zorlaştığını, daha yüksek donanımlar istediğini düşünürsek konsol işi yatıyor neyseki.

Ben beklemem almam da. Pert ettiğin kartlarla istediğin fantezileri yaşayabilirsin. Ben müşteri adaylarına uyarımı yapayım da sen ister sat istersen turşusunu kur.

Üretim kapasitelerini arttırsalar da bu mining işinin sonu yok. Hep daha iyisi hep daha fazlasına ihtiyaç duyulacak ve arz-talep dengesi yine yukarılarda seyredilecek. Mining için özel kartlar üretilmeli. Ya buna driver'lar ile engel olacaklar ya da mining için düz ekran kartlarından daha etkili bir şeyler üretecekler.

Son olarak kulak çınlatırken elin conisini ya da Çinli'sini ayırt etmiyorum zaten. GPU üreticileri dahi bundan nasibini alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: doblocu_

quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Şu Sahibinden'de satılan pert edilmiş ekran kartlarını 10 liraya satsalar bile almayın, aldırmayın. Bırakın şu mining'cilerin içlerinde patlasın o yatırımlar. Uyuz oluyorum şöyle insanlara forumda da bunu savunanlar var, adam mining yapıyor kendini haklı çıkarmaya çalışıyor. Arkadaş ben senin yüzünden sistem toplayamayacak mıyım? Mecbur muyum kazık fiyatlara bileşen almaya ki stok olmadığı için kazık fiyat da olsa bulunmuyor.

Ayrıca bu konuda AMD ve Nvidia da suçludur kim ne derse desin. Bu firmaların stoklarını tüketecek kadar hızlı ve yüksek fiyatlı satış yapmaları bu firmaların işlerine geliyor. Kim takar son kullanıcıyı, gerçek kullanıcıyı. Satış yapılıyor mu yapılıyor, bitti. AMD ve Nvidia mining saçmalığı için özel kartlar üretmeli. Son kullanıcıyla mining'cileri ayırmalı. Ama nerdee o düşünce! RAM konusunda da arz sıkıntısı var sanırım. Geçenlerde bununla ilgili konu açılmıştı. Dolar kuru ve hükümetin vergileri de malum. Sistem toplamak gerçekten zor. Bu gidişle oyun için konsollara geçeceğiz galiba. İş için de tırt bir PC veya dizüstü alacağız.

Hocam tek sen dertli değilsin. Bizde kart alacağız alacak kart bulamıyoruz. Nvidia ile Amd acilen üretim kapasitesini arttırmalı. Yoksa bu gidişle apular bile tükenecek.

Konsol istiyorsan ps4 ilk çıktığında aldım, bir oyuna 400 liradan fazla vermek istiyorsan buyur al. Baktım oyun fiyatları gittikçe artıyor, gittim yeni sistem topladım. Yeni oyunları direk steam'den alıyorum.

Bunu yazarken aklıma geldi, PS4 ile mining yapılamazmı acaba 8 TFlops işlem gücü vardı Jaguar işlemcinin güç kaynağı diski hepsi kutunun içinden de çıkıyor

Son olarakta eski kartları sana satacağıma alır duvarıma süs olsun diye gpu kaplama yaparım yine de satmam. Oyuncu'lar olarak beklersiniz 1 tanecik 2.ele düşsede alabilsem diye

Ekran kartı stok saçmalığı

Elin amarigalısının kurduğu riglerden bir örnek. Bu kadar gpu'yu kaç oyuncu kaç senede alır? Adamlar tarihi satış rekorlarını kırıyorlar siz hala oyuncuyu düşünmüyor diyorsunuz

Sayın doblocu kardeş, senin mining'ten perti çıkmış kartını almak için sıraya girmedik biz de zaten, eğer o kadar çok seviyorsan kartını, dediğin gibi evin şöyle gözünü kestirdiğin 'müsait bi yerine' monte edebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jacques Reverdi -- 20 Ocak 2018; 22:47:0 >

• Mining furyası bitti diye biliyorum. Ama firmalar ve kişiler bu bahaneyi kullanarak kartları hep karaborsaya düşürdüler.
  • Sawyer258 kullanıcısına yanıt
    Gorurseniz ilan linki ile maliyete şikayet edin. Devlet vergi kaybı kokusunu aldı mı müdahale eder.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vatanbilgisayardan 17 aralıkta 2800 liraya 1080 aldım. aynı ekran kartı şuan 4050 lira ve stokları tükenmek üzere.
  • sanslıymısım yahu 1900 liraya msi 1070 gaming x aldıydım..
  • Böyle durumları pek sık yaşamıyoruz.Ben yeni bir sistem toplayacak olsam sistemi ekran kartsız olarak dizer ekran kartı olarak da ikinci el orta seviye bir model temin ederdim.Piyasa normal haline döndüğünde yeni seri bir kart alır sisteme takardım.İkinci el aldığım kartı da direkt satar ya da yedeğe ayırırdım.Bu şekilde en az zararla kurtulabilirdim.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.