Şimdi Ara

ekran kartı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • özellikle mozilla kullanırken ve donanımhaberde mesaj yazarken bu şekilde ekranda kareler çıkıyor defalarca ekran kartı değiştirdim zayıf kartlarda bu tip problemler ile karşılaşmadım daha önce kullandığım hd6850 7870 gibi kartlarda bu tip problemler oldu
    web tarayıcısından olduğunu düşündüm başka tarayıcı denedim sorun olmadı hatta sadece donanımhaberde gezinirken bu sorun oluyor sizlerde dh de gezinirken böyle bir sorun ile karşılaşıyormusunuz merak ediyorum bu kareler ben masaj yazarken sürekli ekranda gezinip duruyor sinirimi bozuyor
     ekran kartı sorunu

https://store.donanimhaber.com/de/a8/72/dea872268cd258bcde5336755698b69b.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alialtin -- 15 Eylül 2013; 5:14:31 >

• ekran kartı driverını kontrol edin daha sonra ekran kartını test etmek için herhangi bir programla ekran kartını stres testine sokun eğer gene bu problem çıkıyorsa ekran kartı güncel driverı kurun eğer güncel driversa zaten eski bir versiyonu da deneyip bir teste sokmanızda yarar var bunların hiç birisi işe yaramadıysa muhtemelen ekran karınızın ustundeki ramlerden biri yada bir kaçı yanmış olabilir. Bu nedenle işleyemiyor olabilir görüntüyü..

Kolay Gelsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: XemreG

ekran kartı driverını kontrol edin daha sonra ekran kartını test etmek için herhangi bir programla ekran kartını stres testine sokun eğer gene bu problem çıkıyorsa ekran kartı güncel driverı kurun eğer güncel driversa zaten eski bir versiyonu da deneyip bir teste sokmanızda yarar var bunların hiç birisi işe yaramadıysa muhtemelen ekran karınızın ustundeki ramlerden biri yada bir kaçı yanmış olabilir. Bu nedenle işleyemiyor olabilir görüntüyü..

Kolay Gelsin..

bahsettikleriniz hepsini yaptım kartı alalı bir hafta oldu bundan önce satın aldığım firma en az 5 kez kartı değiştirdi bu ve benzeri problemlerden dolayı tüm donanım 3 kere değişti tüm parçalar yeni ve hepsi test edildi hiç bir sorun yok
    benim merak ettiğim bu tip durumlarla mesaj yazarken veya forumda dolaşırken karşılaşıyormusunuz işin ilginci dandik bir kart takınca bu sorunlar olmuyor 7870 gibi orta seviye kartlarda çok karşılaşıyorum
    yüksek ihtimal web tarayıcıdan kaynaklanıyor diğer tarayıcılarda yapmıyor mozilla ve dh de oluyor bazen google görsellerde oluyor ben alıştım artık oyunlarda sorun yok fakat daha önce arıza yapan kartlarda önce bu şekilde karelenmeler olmuştu sonra kartlar tamamen ölmüştü

• donanımhabere girme

hep aynı bölgedemi oluyor yoksa ekranın farklı yerlerındede oluyor mu hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaseModder

donanımhabere girme

birden fazla bölgede genel olarak sol alt kısımlarda oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: alialtin

quote:

donanımhabere girme

ekran kartının ram lerinden bir yada birkaçında sorun vardır hocam.garanti varsa tamir veya değişim öneriyorum.
  • quote:

quote:

quote:

donanımhabere girme

ekran kartının ram lerinden bir yada birkaçında sorun vardır hocam.garanti varsa tamir veya değişim öneriyorum.

aslında benimde kafamı kurcalıyor fakat firma kartı beş altı kez değiştirdi tüm arızalılar banamı denk geldi ne anlamadım bu şekilde kullanmayı düşünüyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

donanımhabere girme

aslında benimde kafamı kurcalıyor fakat firma kartı beş altı kez değiştirdi tüm arızalılar banamı denk geldi ne anlamadım bu şekilde kullanmayı düşünüyorum

ekran kartı paylaşımlı değil di değilmi ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

donanımhabere girme

hd7870 2gb şuan bir adet bu hafta bir adet daha takıp cf yapmayı düşünüyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

donanımhabere girme

ya aslında ramler den bir kaçı bozuk olsa da 2gb ram masaüstünde sıkıntı çıkarmaması gerekir.acaba işletim sisteminden kaynaklımı format denediniz mi ? ha birde bir kart daha alırsanız cf için monitör kablosunu yenı aldıgınız karta takın yani yeni kart üstte olsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

donanımhabere girme

ya aslında ramler den bir kaçı bozuk olsa da 2gb ram masaüstünde sıkıntı çıkarmaması gerekir.acaba işletim sisteminden kaynaklımı format denediniz mi ? ha birde bir kart daha alırsanız cf için monitör kablosunu yenı aldıgınız karta takın yani yeni kart üstte olsun.

yeni kartı tek başına deneyeceğim diğerini çıkartıp bakalım aynı şeyi yapacakmı sonra ikisini bir kullanacağım bu arada az önce flash player güncelledim şimdilik yapmıyor biraz daha kullanınca belli olur bakalım
    genelde bu tip sorunlar ram den değil gpu dan yapar yada yazılımsal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alialtin -- 15 Eylül 2013; 7:09:03 >

• evet sorun devam ediyor
    benim pek şansım yok
    başkasına çölde kutup ayısı denk gelirken
    bana kutuplarda gezerken sıcak iklim pengueni denk gelir
  • ekran kartındaki ram modullerinin bir yada bir kaçı yandıysa bu sorun çıkar şöyleki..

Ekran kartı ramleride pc rami gibi çalışır siz bişiler açtığınızda yada donanım haber vs girdiğinizde bunlar hem ram e hemde ekran kartı ramlerine işlenir görüntüleme için başta yapmamasının sebebi ekran kartınızın üzerinde 512mb lik chipler varsa bu 512mb lik ilk çipte sorun olmamasıdır 2. ram modulu muhtemelen yanmış olduğundan adresleme yapamıyor o nedenlede ekrana olmayan görüntüler çıkıyor. Flasın yapması çok normal çünkü ekran kartı ihtiyacı çok fazla..

Eğer crosfire gibi sli gibi düşünceleriniz varsa ekran kartını kesinlikle değiştirin. Ekran kartınızı değiştirmemiş bu ram modulunu değiştirip göndermiş olabilirler tekrar. Buda sıkıntılı bir ekran kartını sürekli aynı sorunu vermesine bulduğum tek cevap.

Kolay Gelsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: XemreG

ekran kartındaki ram modullerinin bir yada bir kaçı yandıysa bu sorun çıkar şöyleki..

Ekran kartı ramleride pc rami gibi çalışır siz bişiler açtığınızda yada donanım haber vs girdiğinizde bunlar hem ram e hemde ekran kartı ramlerine işlenir görüntüleme için başta yapmamasının sebebi ekran kartınızın üzerinde 512mb lik chipler varsa bu 512mb lik ilk çipte sorun olmamasıdır 2. ram modulu muhtemelen yanmış olduğundan adresleme yapamıyor o nedenlede ekrana olmayan görüntüler çıkıyor. Flasın yapması çok normal çünkü ekran kartı ihtiyacı çok fazla..

Eğer crosfire gibi sli gibi düşünceleriniz varsa ekran kartını kesinlikle değiştirin. Ekran kartınızı değiştirmemiş bu ram modulunu değiştirip göndermiş olabilirler tekrar. Buda sıkıntılı bir ekran kartını sürekli aynı sorunu vermesine bulduğum tek cevap.

Kolay Gelsin..

cevabın için saol dostum kartı tamir etmediler değiştirdiler neyse ilgin için saol ama ben ram lerden olduğunu düşünmüyorum ramlerde sorun olsa ufak tefek kareler çıkmaz direk sorun verirdi bu sebeple donanımsal değil yazılımsal bir durum olduğunu düşünüyorum
    yeni ekran kartını aldığımda aynı testleri onada yapacağım muhtemelen aynı sorunu verecektir

• Öncelikle başka bir monitörle deneyin
  • pc rami mavi ekran verir ekran kartı rami yandığında dalgalanma kare yada çizgiler şeklinde verir sorunu. Genede yazılımsal olabilir.

Kolay Gelsin..
  • cevaplar için teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.