Şimdi Ara

ekran kartı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • asus rodeon 9600se ekran kartım ve intel d865gbf anakartım var.makınamda su an hem 98 hemde xp kurulu.açılşta hanı o hangısıyle açacağımızı sorduğu kısımda makınanın ekranı resmen sapıtıyor kayıyor bu boyle 3-5 sanıye suruyor sonra duzelıyor.98 yada xp kurarkende ılk başta hanı cd yı boot ettıkten sonra yıne bır bozulma ve cızırtı yapıyor yazılar bıle okunmuyor.ama 3-5 sanıye sonra duzelıyor.yanı sankı makına bırseyler ayarlıyorda sonra duzelıyor gıbı. umarım sorunu anlatabılmısımdır.monıtörum 17'hyundaı acaba sorun nereden kaynaklanıyor.tesekkur ederım

• ekran kartının driverlerini güncelle eminim halledersin. Sorun çözülmezse pc nin tüm donanımının
    diriverlerini güncelle
  • kurulumda bir hata olmuşmuydu
  • hiçbir hata vermedı kurulumda
  • o anakartta o/b ekrankartı varmıydı
  • Sorun Ekran Kartında Ama AsLınDa SoRuN Da DiiL UyuşmazLık
    Çünkü Kullandığın Kart AçıLışta VerDiği Hz i MonitörüN Hemen Tazeleyip uYGun ßiR Moda aLaMıYor.Yani ßiR 19" de Falan DeneSen Sorunsuz oLduğunu GörüRSüN.ßunu öNeMSemeMeNi TavSiYe EdERiM.ÇüNkü Windows a GeçTiğiNde Hz i ELLe AYaRLaYaßiLiR Ve DüZELTeßiLiRSiN.Eğer ßeN ßu SoRuNu iLLaDa DüZELTcem DiYoSaN ßunun Ekran KaRtı DriVeri iLe ALaKaSı Yok ÇüNkü EkRAn KaRtı ßioSu iLe aLaKaLı.Post iŞLeMiNce Ve Yazılımsız Hz ßaSMa iŞleMLeRiNde VGA ßıosu HZ KenDiSi oToMaTiK VERir.Ama Her EKraN KaRtı iÇiN üReTiCiLeR TSR DoSYaLARı YazmışLaRdır.ßu DosYaLaRda ama GeçiCi oLaRAk DOS Modunda EKran KaRtı HZ ini AYarLaMaKTır.GeÇici DiYoRuM ÇüNkü ßu DosYaLaR Her PrOGram Gißi PC aÇıldığında Autoexec.ßaT VeYa ConFiG.SYS DosyaLaRıNa Yazılırlar.Ama KaLıCı YapMaK iÇiN ekRan KaRtı ßiOSuNa YazaßiLeN ProGram Yada UPdaTer Kullanman Lazım.ßeN ßunlarla uğRAŞaMaM DiYoSan DaHa ßaSiT ßiR EKran KaRtı aLaßiLiR veYa MonitöRüNü DAha KaLiTeLi ßiŞeYLe DEğişEßiLiRSiN.

• anakartımıno/b ekrankartı var monıtör 17'hyundaı q770
  • Bencede uyşmazlıktan dolayı.. Bir arkadaşımda da Vestel 17" monitör var. Ondada xp açılana kadar siyak ekran tam oturum açma yerine geldiğinde görüntü geliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.