Şimdi Ara

Ekran kartı sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
48
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, yeni ekran kartı aldım gtx1080, eski ekran kartımı çıkarttım (gtx960) ve yenisini taktığımda ekrana görüntü gelmedi "display no signal", eski ekran kartımı çıkartırken zorladım biraz yuvayı çünkü ekran kartı düzgün durmuyordu sanki ve kilidi açılmıyordu zorlayarak çıkarmak zorunda kaldım. Hiçbir kırılma falan olmadan çıktı. Fakat dediğim gibi diğer ekrantını taktığımda görüntü gelmedi, eski ekran kartımı taktığımdada görüntü gelmiyor artık. Diğer pci slotlarınıda denedim olmadı, güç kaynağım 750W. Acaba biosa girip pci yuvasını 2.ye mi almalıyım hiç bilmiyorum nasıl yapılıyor. Yardımcı olabilecek var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İşletim sistemi Güvenli modda açılıyorsa, ekran driver'ını kaldırıp pc'yi yeniden başlat.
  • Açılmıyor, hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Daha önce çok değiştirdim kart ama böyle birşey olmamıştı.

• Bios sıfırlanmış olmasın. Onboard kullanıp biosdan PCI e always seçeneğini seçin.

• Onboard denedim ama yine görüntü gelmemişti. Ekran kartı takıp çıkarırken sıfırlanabilir mi ki?

• bios pilini çıkarıp 5 dk bekleyip daha sonra yeni kartını takmayı dene. fiziksel bir sorun olmadığını varsayarak sinyalin geleceğini düşünüyorum.

farklı pci slotu deneyebilirsin ama kartını x16 hızında kullanabilmen için en üstekine takman gerekiyor.
  • Hocam anakartım iyi 3 pci girişi var ikisi dediğin gibi x16, ama diğerine taktığımdada görüntü alamadım. Bios pilini çıkarmayı denemedim, onu bir deneyeyim.

• ErkanCo kullanıcısına yanıt
    Dediğinizi yaptım biosı sıfırladım ama ne onboard olarak nede ekran kartıyla görüntü alamadım

• Şimdi belki alakasız gelebilir ama ihtimal dahilinde olabilir diye yazıyorum.

Ekran kartını çıkarırken yanlışlıkla anakartı besleyen 12v güç kablosuda çıkmış olabilir mi ? işlemcinin çevresinde bulunur genelde. o kablo çıkmışsa görüntü vermez.

2. bir ihtimal . bunun olasılığı az ama bazen ram yüzünden sinyal gelmediği oluyor. ramleri tek tek takınca veya slotlarını değiştirince kendine geldiği oluyor.

En son ihtimal anakartın fiziksel hasar alıp bozulması.
  • Evet anakarta bağlı olan güç kablolarını çıkarttım çünkü ekran kartı çok büyük. Fakat daha sonrasında doğru şekilde aynı şekilde taktım. Hep değiştiririm ekran kartı ama hiç olmamıştı böyle. Ramlere hiç dokunmadım onla alakalı olabilir mi ki?

• ErkanCo kullanıcısına yanıt
    Anakartı vatana götürücem artık sanırım onda sorun var. Garantisi varken baksınlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.