Şimdi Ara

Ekran kartı soket sorunu cok acil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
2
Favori
3.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugün gittim xfx rodeon hd6850 ekran kartı aldım vatandan, quadcore i5 2.7 islemci, 500watt psu, 8gb ram ve asus P7P55D LE 1156 soket anakartim var fakat kartı takip makineyi çalıştırdığında hiçbir görüntü gelmiyor ayrıca ekran kartı üzerinde 6pin iki soket var benim psu'umdan bir sokete kablo verilmiş tekini takiyorum hiçbir görüntu alamiyorum acil yardim edin lütfen su an pc'yi topluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_North_Face -- 20 Ağustos 2012; 22:18:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• dostum bir kablonun ucu ile ekran kartının güç girişinin fotosunu koyarmısın

normalde ekran kartı güç giriş kabloları ekstra olarak verilir benim aldığım psu'Da öyledi 2 tane pcı ex güç kablosu vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 20 Ağustos 2012; 22:24:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_North_Face

Merhaba arkadaslar

Bugün gittim xfx rodeon hd6850 ekran kartı aldım vatandan, quadcore i5 2.7 islemci, 500watt psu, 8gb ram ve asus P7P55D LE 1156 soket anakartim var fakat kartı takip makineyi çalıştırdığında hiçbir görüntü gelmiyor ayrıca ekran kartı üzerinde 6pin iki soket var benim psu'umdan bir sokete kablo verilmiş tekini takiyorum hiçbir görüntu alamiyorum acil yardim edin lütfen su an pc'yi topluyorum.

ekran kartı fanı dönüyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: IIRutHLeSsII

quote:

Merhaba arkadaslar

ekran kartı fanı dönüyor mu ?

Evet hocam iki fanda donuyor garip olan o

@Aerosol34 hocam foto koymam şimdi mümkün değil tabletten giriyorum foruma birazdan becerebilirsem imageshackden koyacağım ama durumu söyle açıklayayım kart üzerinde 6 pini iki ayrı elektrik sökesi var fakat psu'umdan PSI-E için sadece bir kablo verilmiş durum bu...

Arkadaslar lütfen yardim 300 tl'lik kart kafayı yiyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

dostum bir kablonun ucu ile ekran kartının güç girişinin fotosunu koyarmısın

normalde ekran kartı güç giriş kabloları ekstra olarak verilir benim aldığım psu'Da öyledi 2 tane pcı ex güç kablosu vardı.

Hocam umarım olmuştur iPad ile foto çekip Upload etmeye çalıştım.

http://i.imgur.com/s9dAa.jpg

http://i.imgur.com/IPvJr.jpg

Umarım olmuştur fotolar iPad ile çektim fotoları kalite kötü ama idare eder...

• Hocam soket girişleri de yukarıdaki fotolarda var. Çalışıyor fotolar anakart, ekran kartı uyumsuzluğunu arkadaslar acil lütfen.

• 6 pin PCI-e girişlerden sadece 1 tane var diğeri yok anladığım kadarıyla. sadece 1 ini takınca ekrana görüntü gelmez. PSU dan çıkan 4 pin molex bağlantılar olacak. Ekran kartının kutusundan çıktıysa 4-pini 6 pine çeviren kablo onu kullanarak sorunu halledebilirsin. Eğer yoksa bilgisayarcılardan bulabilirsin...

• dostum eğer psu üzerinde ekstra kablolar için güç girişi yoksa psu'yu değiştirmen gerek bundan başka çözüm yok 6-6 12 pin güç bağlantı istiyor normalde oyuncu psu'larında psu üzerinde kablo girişleri vardır ve ekstra olarak 2 tane pcı ex güç kablosu verilir büyük ihtimalle senin psu oyuncu psu'su değilki bunu vermemişler sana önerim elindeki mevcut psu'nu sat ve OCZ Fatal1ty 550, 700, 1000 watt olanlarından birini al
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

dostum eğer psu üzerinde ekstra kablolar için güç girişi yoksa psu'yu değiştirmen gerek bundan başka çözüm yok 6-6 12 pin güç bağlantı istiyor normalde oyuncu psu'larında psu üzerinde kablo girişleri vardır ve ekstra olarak 2 tane pcı ex güç kablosu verilir büyük ihtimalle senin psu oyuncu psu'su değilki bunu vermemişler sana önerim elindeki mevcut psu'nu sat ve OCZ Fatal1ty 550, 700, 1000 watt olanlarından birini al

Hocam tamamdir haklısınız ama psu bağlantısı olmadan karta direk olarak kart hiç mı görüntü vermez yani fanları donuyor illa iki bağlantıda yapılmalı mı karta yani tamam ekstra bağlantı gerekli ama baglamazsakda hiç mı çalışmaz...

• Kardeş bilgisayarcıdan 4 pini 6 pine dönüştürücü kablo alırsan halledersin sorununu psu ya fanları bağladığımız uçlar var ya işte onları ekran kartına girişe uygun hale getiren kablolar var. 5-10 lira bir şey. Yarın bir bilgisayarcıdan al onlardan 1 tane. Bir de o 4 pinlerden 2 tane boş olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enessezgin -- 20 Ağustos 2012; 23:24:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enessezgin

Kardeş bilgisayarcıdan 4 pini 6 pine dönüştürücü kablo alırsan halledersin sorununu psu ya fanları bağladığımız uçlar var ya işte onları ekran kartına girişe uygun hale getiren kablolar var. 5-10 lira bir şey. Yarın bir bilgisayarcıdan al onlardan 1 tane. Bir de o 4 pinlerden 2 tane boş olması lazım.

Hocam PSU'dan çıkan 4 pini başka kablo yok ki onu 6 pini yapayım sadece bir tane 6 pinli var o kadar onun dışındakiler anakara bağlanan güç kabloları...

• resim nasıl ekleniyor bilmiyorum bilseydim o 4 pinin resmini koyardım. Google ye 4 pin molex diye yaz resimleri çıkar o uçlardan varmı 2 tane boşta.

• quote:

resim nasıl ekleniyor bilmiyorum bilseydim o 4 pinin resmini koyardım. Google ye 4 pin molex diye yaz resimleri çıkar o uçlardan varmı 2 tane boşta.

Yani yarın gidip bir ucu 4 pin molex diğer ucu ekran kartına girecek konnektör almam gerek.

http://i.imgur.com/YJ0ps.jpg yani bir ucu böyle bir ucu ekran kartına giren kablo almam gerek.

• quote:

quote:

resim nasıl ekleniyor bilmiyorum bilseydim o 4 pinin resmini koyardım. Google ye 4 pin molex diye yaz resimleri çıkar o uçlardan varmı 2 tane boşta.

Yani yarın gidip bir ucu 4 pin molex diğer ucu ekran kartına girecek konnektör almam gerek.

http://i.imgur.com/YJ0ps.jpg yani bir ucu böyle bir ucu ekran kartına giren kablo almam gerek.

Aynen

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.