Şimdi Ara

Ekran kartı soğutma // Kraken g12

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

yurtdışından 2 adet g12 siparişi verip, 2 1080ti'ımı bunlarla soğutmak istiyorum.

Kasamda 1 adet corsair h80i mevcut cpu için arka egzoza takılı. 2 kraken içinde 2 ayrı sıvı soğutma daha almam gerekicek.

Kasam cm haf x.https://www.coolermaster.com/catalog/cases/full-tower/haf-x/

h80i arkada, gpu için olan 2 tane üste takar kullanırım diye düşündüm, sipariş vermeden size de danışmak istedim.

Radyatörlerle ilgili bir sorun olur mu, örneğin alt pcie slottaki gpu soğutucu hortumu tepe için kısa kalabilir mi ?

• Muhtemelen alttaki 2. karta takacağınız AIO soğutucunun hortum uzunluğu, radyatörü kasanın üst kısmına monte etmenize izin vermeyecektir. Bu durumda 2. kartın radyatörünü kasanın ön tarafına monte edin diyeceğim ama, sanırım bu kasada ön tarafa radyatör monte etme imkanı yok.

Çift grafik kartı kullanımlarında sıvı soğutma için hazır çözümlerden ziyade genelde full-cover bloklar ve custom sıvı soğutma tercih ediliyor; sebebi de daha esnek kurulumlar yapılabilmesi. Bence siz hiç bu işe girmeyin; attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değmeyecek gibi.
  • siyau kullanıcısına yanıt
    kesinlikle ben de sizin gibi düşünüyorum. Bence düzgün termal macun değişimi ve fan temizliği yapılırsa daha ucuz ve iyi bir çözüm olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyau

Muhtemelen alttaki 2. karta takacağınız AIO soğutucunun hortum uzunluğu, radyatörü kasanın üst kısmına monte etmenize izin vermeyecektir. Bu durumda 2. kartın radyatörünü kasanın ön tarafına monte edin diyeceğim ama, sanırım bu kasada ön tarafa radyatör monte etme imkanı yok.

Çift grafik kartı kullanımlarında sıvı soğutma için hazır çözümlerden ziyade genelde full-cover bloklar ve custom sıvı soğutma tercih ediliyor; sebebi de daha esnek kurulumlar yapılabilmesi. Bence siz hiç bu işe girmeyin; attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değmeyecek gibi.
    yeni gördüm cevabınızı kusura bakmayın, kraken g12'leri sipariş geçmiştim uygun fiyat yakaladım diye.
    thermaltake water 3.0'da aldım bir adet 2.el.

Kasa sadece üst ve arka destekliyor maalesef söylediğiniz gibi.

Planım cpu soğutucusunu üste, 1. kartın soğutucuyu üste, 2.kartın soğutucuyu arka kısma takmak.

Şuan bunlar var;
    h80i v2; 34cm hortum uzunluğu
    thermaltake water: 30cm hortum

Kraken x42; 40cm hortum uzunluğu. 2.gpu içinde bunu almayı düşünüyorum.
    Şuan aparatları bekliyorum gelince deneyeceğim.

Sıvı soğutmayı yeni sistem için düşünüyorum, ddr3 şuanki sistem ve bütçe toparlandığında e-atx bir sisteme geçeceğim komple ekwb loop ile birlikte.

• quote:

Orijinalden alıntı: canozturk21

kesinlikle ben de sizin gibi düşünüyorum. Bence düzgün termal macun değişimi ve fan temizliği yapılırsa daha ucuz ve iyi bir çözüm olur
    termal macunu değişti maalesef, tam yükte beklenen değerinde çalışıyor 80 derece civarları. Referans kart olduğu için durum böyle, tek fan olduğu içinde oldukça gürültülü.
    Render aldığım için genellikle gece 12 saat boyunca %100 yük altında oluyorlar, asıl sıkıntım bu. Oyun oynarken ısınmıyor yoksa kartlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.