Şimdi Ara

Ekran Kartı Sistemime Uygunmudur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum . Sapphire 7850 2 Gb O.c. bana güzel gibi geldi. Benim sorum alacağım ekran kartının benim sistemimle düzgün bir şekilde çalışıp çalışmayacağıdır.
    Sistemim:

Amd Phenom II x2. 560. 3.30 Ghz.
    4 Gb Ram
    500 Gb Hdd.

• Psu nedir?
  • uygun bir psu alıcam metin abi sagolsun yardımcı oldu ama hazır cevap vermıssınız darboğaz yaratmayacak ekran kartı önerirseniz sevinirim
  • Konu günceldir
    7850 benim sistemimde darbogaz yapacagından pek tavsıye edılmedı .
    6850 modelinin bilgisayarıma uygun olup olmayacagını soylersenız sevınırım
  • hd7850 al, dar boğaz diyenlere kulak asma pişman olmassın.
    işlemcin 2 çekirdek olduğu için 4 çekirdek destekli oyunlardan tam performans alamassın 6850 de olsa 7850de olsa fark etmez.
    ama ekran kartını 7850 alırsan dar boğaz bir kenera 6850 ye kıyasla her türlü daha yüksek performans alırsın.
  • yani 7850 2 gb oc bilgisayarımda sorun yaratmaz diyorsunuz :)
  • Konuyu ufaktan takip etip eski nesildede az çok bilgi sahibi olayım, gerçek amacım bu.
    Benim görüşüm; o işlemciye o kart kullanılmaz, amd tarafında bu ekran kartıyla sorunsuz kullanabileceğin phenom II x4 veya üstü olmalıdır(bu işlemcinin bile kastığı olabilir), Darboğaz demiyelimde limitler diyelim buna(yada bal gibi darboğaz yapar:D karar sizindir) o işlemcinin kaldırabileceği en üst seviye ekran kartı hd 6770-hd 6850 diye düşünüyorum. Bu iş için uzman tavsiyesi daha iyidir o yüzden bana kulak asmayabilirsin, sadece şahsi görüşümdür. kolay gelsin
  • teşekkür ederim twenstysix 6850 aldım. Allaha emanet ol
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekberaslan

Merhaba.
    Yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum . Sapphire 7850 2 Gb O.c. bana güzel gibi geldi. Benim sorum alacağım ekran kartının benim sistemimle düzgün bir şekilde çalışıp çalışmayacağıdır.
    Sistemim:

Amd Phenom II x2. 560. 3.30 Ghz.
    4 Gb Ram
    500 Gb Hdd.

değildir
  • eyw biraderim, amacımız yardımcı olmak, son durum ne test imkanın varmı oynadığın oyunlarda, yada kısacası memnunmusun? idareten öyle bir ekran kartı uygun gördüm, neden böyle birşey tercih sebebimdir dersen, 720p 1080p gibi çözünürlükte işlemciye her ne kadar yük az binsede elindeki işlemci geçiş seviyesi için bir işlemcidir, bu işlemciye birde çekirdek açarsan darboğaz falan olacağını sanmıyorum, o ekran kartıyla çok iyi şekilde kullanılır. 3 yada 4 çekirdek olarak kullanmayı bir dene bakalım, senin için gökten nur yağmışa benzeyecektir bu ekran kartı eminim ama yinede merak ettim içim rahat etsin memnun musun:)
  • Kartı Az once Aerocool Ae - Strilex psu 500 w 80 p ile sipariş ettim geldıgınde deniyecem buraya yazarım artık :)
  • konuyu bulmuşken soruyum acaba benim core i3 560 4.2 ghz de çalışıyor 7850 oc bana darboğaz yaparmı
  • o işlemciye göre o ekran kartı gayet iyi diye düşünüyorum, darboğaz olacağını hiç zannetmem, işlemcin gayet iyi normal haldeyken bile o ekran kartına yetebilecek bir işlemcidir şüphen olmasın. zaten overclockta yapmışsın. o işlemci o frekansta stabil mi peki? stres testine soktunmu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.