Şimdi Ara

Ekran Kartı Seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar, şuan elimde olan sistem :
    işlemci : intel i5 2500k
    anakart : asus p8z68-v
    psu : 750W 80+ Cooler master
    ram : 8gb gskill ddr3
    kasa : cooler master haf 912

Size soracağım şu, ekran kartım eskidi ve değiştireceğim elimde şuan 2500-3000tl para var ve ekran kartı alacağım gtx 980ti almayı düşünüyorum, bu sisteme çok darboğaz oluşturur mu? elbet oluşturucak ama çok sorun çıkarır mı? çünkü yazın işlemci,anakart ve ramide değiştiricem ama en azından şuanlık ekran kartını alıp oyun oynayabiliyim istiyorum siz ne dersiniz? bir de ekran kartı büyük kasaya sığar mı o endişemde var. ve son sorumda güç kaynağında ekran kartına yeticek güç kablosu var mıdır?
    Cevaplarsanız çok memnun olurum, teşekkürler.

yazın almayı düşündüğüm işlemci : i7 6700k, anakart : msi Z170A GAMING M5, ram : 16gb kingston 2600mhz

• Simdilik gtx 960 alin. Ekran kartlarin omru islemciden kotu, pat diye yukselebiliyor. Yetmeye biliyor.

Bence ikinci el i7 4790k + anakart alin.

Kalan parayada gtx 970 veya 390x

Ama ben olsam gtx 960 alirdim simdilik kullanirdim 3000 tl nin 2000 bin I koseye atar tutardim. Yazinda elimdeki gtx 960 I satar yerine i7 6700k ve yeni mimari pascal veya polaris ekran karti alirdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • herolay kullanıcısına yanıt
    Son söylediğiniz mantıklı geldi, fakat sorum şu gtx 960la şuan ki tüm oyunları full ayarda oynuyabilir miyim? ve bu ekran kartını yazın nasıl ve nerede satabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: just4w0n

Son söylediğiniz mantıklı geldi, fakat sorum şu gtx 960la şuan ki tüm oyunları full ayarda oynuyabilir miyim? ve bu ekran kartını yazın nasıl ve nerede satabilirim?

Cogu oyun 1080p de high, very high ile 60 fps oynarsiniz. Forumun 2. El bolumune konu acip elden bulundugunuz sehirden satabilirsiniz. Muhtemelen 1 sene sonraki fiyati 600 tl felan.

60fps ile oynarım ama işlemcim(i5 2500k) yeterli olur değil mi?
    Yazın bu kartı 600tl'ye satabilir miyim burada?

bunu almayı düşünüyorum ne dersiniz?
    http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gtx960-gaming-4g-gddr5-4gb-128bit-nvidia-geforce-dx12-ekarti.html
  • Guzel kart alin rahatca yazin 600 e satarsiniz. Islemcinize bagli darbogaz olacaktir. Ama cok buyuk olcagini zannetmiyorum. Gta V gibi islemci bazli oyunlarda kart %90 anca calisir. Yazin up cekeceginiz icin pek sorun olmaz. Elinizdeki ekran karti ney ? Onu bi soyleseniz belki gerek bile yok bidaha masrafa almisken toptan hepsini alin hemde yeni mimari ekran kartlari gelcek oyle dizersiniz.

Ben alirdim fakat darbogaz olurdu. Ama gorsellige cok takiyorsaniz. Ozellikle elinizdeki kart dusukse alirdim. Yok kartiniz elinizdeki iyi ise almanizada gerek yok.

200 liralık kayıp sorun çıkarmaz, yaza kadar idare etse yeter benim için, haziranda elimde 5,6bin tl olucak sorun çıkmaz yani. Ekran kartım çok kötü hd6850 şuan ve oynadığım oyunlar nvidia yazılımlı oynanmıyor high very high yada ultrada.
  • Bana gosterdiginiz kart ile yaza kadar rahatlikla very high ile high ayar 40 fps ustu her oyunu oynarsiniz. Darbogaz olacak ama cok asiri olcagini zannetmiyorum. Yaza kadar idare eder sizi. Ama soylede yapabilirsiniz.

Bu pc ye. Bu ekran. Kartini alirsiniz. Sanirsam sizin icin. Gorsellik onemli, konsol larin gorsel kaliteside kotu degil. Pc ultra ile ps4 arasinda oyle ciddi manada gorsel fark yok. Sadece fps farki var.

Ben bu ara ekran kartlari pc isini pek mantikli bulmuyorum artik. Optimize sorunu vs verdigin paranin hakkini cikartmiyorlar. Gorsellik olsun. Fps anlaminda olsn. Eger orjinal oyunlar aliyorsaniz. Ps4 daha karli ve sizin icin daha eglenceli olur. Artik pc. Oyunlarida aldi basini gidiyor. 230 tl leri gordu konsol da 260 tl. Konsol da tercih edebilirsiniz sadece oyun oynuyorsaniz.

Yok pc derseniz bu kart sizi yaza kadar goturur islemci ile dedigim gibi biraz dar bogaz olacak. Ama elinizdeki hd den sonra baya fark yasarsiniz. 4 gb modelini almanizi tavsiye ederim sanirsam bana gosterdiginiz 4gb siz alin onu yazin 600 e satar i7 6700k li amd veya intel gpu alirsiniz. Yazin tekrar piyasaya bakip degerlendirmede bulunabilirsiniz.

En siddetli tavsiyem pascal ve polaris i bekleyin derim. Yilin 2. Yarisinda cikcak deniyor.

• Soyle ornek veriyim piyasayi anlayin hocam.

1000 tl kart-->60 fps ultra oynatirken.

3000 tl kart-->120 fps ultra oynatiyor.

Haddinden cok fazla pahali. Ben tepe kartlarin taraftari degilim.

• ps4 falan istemiyorum açıkçası pc taraftarıyım her zaman, evde xbox var ama sadece arkadaşlar gelirse arada açarım. Evet orjinal alıyorum ama çok pahalı konsollarda pc için indirimli sitelerden g2a pinguinden çok ucuza alabiliyorum.
    Öneriniz için çok teşekkürler 4 gb olan gtx 960ı sipariş ediceğim bi kaç güne elimde olur. Yazında onu satıp pascala geçmeyi düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ps4 falan istemiyorum açıkçası pc taraftarıyım her zaman, evde xbox var ama sadece arkadaşlar gelirse arada açarım. Evet orjinal alıyorum ama çok pahalı konsollarda pc için indirimli sitelerden g2a pinguinden çok ucuza alabiliyorum.
    Öneriniz için çok teşekkürler 4 gb olan gtx 960ı sipariş ediceğim bi kaç güne elimde olur. Yazında onu satıp pascala geçmeyi düşünüyorum.

Yani hocam ama size tavsiyem tepe kartlarada cikmayin, para tuzagi.

Yani insan diyor para verdikce performans artar dogru eyvallah. Ama para ile performans esit olarak artmiyor. Ornegini verdim.

Simdi o karti alin, yazinda once i7 6700k ya gecin, bakin high ile very high goturuyorsa degismenin ne anlami var ? Kosede dursun paraniz. yeni mimari gelir tak pascala gecersiniz. Daha mantikli daha hesapli olur :) iyi oyunlar, iyi forumlar dilerim.

• Bu arada karti yazin satarken bana mesaj atarsaniz sevinirim :)

Yeni kartlar gelincede yine arastirarak almayi ihmal etmeyin. Belki amd iyi olur o zaman :) simdi ikisininde performansi ayni ama dx 12 muhabbeti var yazin belli olur oda ne ne degildir. Diye.

Aynen dediğniz gibi gtx 960'ı sipariş ettim, yazında pascala geçiş yapıcam onların fiyat aralığı nasıl olur acaba?

Atarım hocam merak etmeyin pascal mimarisi çıkar çıkmaz satışa çıkarıcam :), şahsen ben nvidia taraftarıyım her zaman bir kere amdyi deniyeyim dedim şans verdim ama pişman oldum bu kartla hiçbir yazılım desteği yok oynadığım oyunlarda.
  • quote:

Aynen dediğniz gibi gtx 960'ı sipariş ettim, yazında pascala geçiş yapıcam onların fiyat aralığı nasıl olur acaba?

Atarım hocam merak etmeyin pascal mimarisi çıkar çıkmaz satışa çıkarıcam :), şahsen ben nvidia taraftarıyım her zaman bir kere amdyi deniyeyim dedim şans verdim ama pişman oldum bu kartla hiçbir yazılım desteği yok oynadığım oyunlarda.

Yazınki mesajınızı beklıyorum hocam

Onlarda bu şekilde olur. Şöyle söyliyim gtx 760 vardı 750 800 tl onların devri bitti şimdi 960 var daha performanslı ama fiyat olarak aynı. Onlarda muhtemelen 600 den başlar 1500 e kadar yuvarlanır.
    yeni işlemci, anakart, pascal mimari ekran kartı, ddr4 ramler ve 4k monitörle yaz bayağı güzel geçiceğe benziyor .
  • just4w0n kullanıcısına yanıt
    4 K ya geçeceksen işler değişir :) bak heveslendırdın benide :) bende alacam gibi ama sabrediyorum. Biraz beklıyorum turnayı gözünden vurmak lazım :)
    Sizin kadar prof değilim o yüzden sabırsızım ben yazın hallederim işimi , 4k film ve oyunlar tadından yenmez
  • quote:

Sizin kadar prof değilim o yüzden sabırsızım ben yazın hallederim işimi , 4k film ve oyunlar tadından yenmez

Para olsa ben neler dizceğimi çok iyi biliyorumda ah ah ah işte :) pro estagfırullah biraz takipte kalın hocam. O zaman sizde 3 aşaği 5 yukarı dızersınız :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.