Şimdi Ara

Ekran kartı sağlam ama ekran kartını takınca pc çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler bilgisayarım işlemcisinin gpusuyla problemsiz çalışıyor ama ekran kartını takınca ilk açılıyor sonrasında donanım çıkarıldı sesi geliyor arada bir. Bir süre sonra kendi kendine kapanıyor ve bir daha görüntü gelmiyor ta ki bios pilini çıkarıp takana kadar. Bios pilini çıkarıp taktıktan sonra aynı şeyler oluyor hatta oyuna girersem bilgisayar daha hızlı kapanıyor. Sorun ekran kartında değil gibi çünkü başka bir bilgisayarda problemsiz çalıştı.
    Çözüm bulmak içinde şunları denedim. Farklı sokete taktım, farklı güç kablosu denedim ve nvidia son sürümde. biosu güncellemedim ama bununla alakası var mıdır bilemedim de
    ekran kartı asus gtx 760
    anakart asus z97-a
    power supply cooler master 750w
    işlemci i7 4770

Koyduğum fotoğraf bilgisayara görüntü gelmediği zaman yanan ışıklar.
    Ekran kartı sağlam ama ekran kartını takınca pc çalışmıyorEkran kartı sağlam ama ekran kartını takınca pc çalışmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colddplay -- 5 Kasım 2019; 20:36:7 >

• farklı bir power supply denediniz mi ondan da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZaalKoris vas Qwib-Qwib -- 6 Kasım 2019; 10:13:33 >
  • Ekran kartın arızalı işte. Kart üzerinde parazit var ve kısa sürede aşırı ısınmaya neden oluyor, oyun falan açtığında daha fazla güç çektiği için daha kısa sürede ısınıyor. Alternatif ve doğrusal akımın dengelenmesi gerekiyor. Kondansatör, şase, sigorta ya da mosfetlerde arıza var ama muhtemelen kondansatör grubundan birkaç tanesi arızalanmış gibi geliyor. İncelenmesi lazım 2. el piyasası 600 lira falan o kartın minimum 150 lirayı gözden çıkar tamir için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KahveDüşkünü -- 9 Kasım 2019; 19:43:3 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.