Şimdi Ara

Ekran kartı power sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2-3 Gün önce Ati hd4670 512mb 128 bit ekran kartı aldım. Ama powerim 300 watt Sizce bu sorun olurmu veya performans düşüklüğü olurmu ???

• ARKADAŞIM BENİMDE ÖYLEYDİ BEN TANIDIK ELEKTRİKÇİYE GÖTÜRDÜM VE POWER SPULYA EK KABLO YAPTIRDIM SEN ONU GÖTÜR ELEKTRİKÇİYE EKRAN KARTINLA BERABER O ONU YAPAR.
  • ek gieiş yok sanırım okartta o yuzden power sorunu olmaz
  • Yalnız kartın kutusunda 400watt yazıyor.Sercann o dediğin işlemi yapınca 400 watt olucak mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: farcry535

ek gieiş yok sanırım okartta o yuzden power sorunu olmaz

Giris derken ?

bak kart bu:
    http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_14239_SAPPHIRE_Ultimate_HD4670__512_MB__GDDR3__HDMI__128_Bit__Ekran_Karti__11138-15-20R.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turgayy06 -- 4 Şubat 2011; 11:02:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgayy06

Yalnız kartın kutusunda 400watt yazıyor.Sercann o dediğin işlemi yapınca 400 watt olucak mı ?

Olmayacak tabi. Öyle saçma seymi olur.

Eğer PSU'nuz kaliteli birseyse sorunsuz kullanırsınız. Ama Everest, Frisby gibi dandik markalarsa çalıssa bile sorun çıkma olasılığı çok fazla.
  • Aopen yada Asus olması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: SERCAN266
    ARKADAŞIM BENİMDE ÖYLEYDİ BEN TANIDIK ELEKTRİKÇİYE GÖTÜRDÜM VE POWER SPULYA EK KABLO YAPTIRDIM SEN ONU GÖTÜR ELEKTRİKÇİYE EKRAN KARTINLA BERABER O ONU YAPAR.

Tavsiyene uydum artık 1532 watt peek 4000 w psu m var yihuuu...!
  • İlk defa duyuyom :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

quote:

Orijinalden alıntı: SERCAN266
    ARKADAŞIM BENİMDE ÖYLEYDİ BEN TANIDIK ELEKTRİKÇİYE GÖTÜRDÜM VE POWER SPULYA EK KABLO YAPTIRDIM SEN ONU GÖTÜR ELEKTRİKÇİYE EKRAN KARTINLA BERABER O ONU YAPAR.

Tavsiyene uydum artık 1532 watt peek 4000 w psu m var yihuuu...!

bende bir elektrikçi olarak kendim yaptım bu iişlemi. Evvela 250 W lık dandik , ucuz frisby PSU aldım. sonra EK KABLO yaptım , şimdi 4586 W RMS bi PSU m oldu. çıkışına tost makinası da bağladım , CS oynarken bi yandan yiyorum. tabi ekstra bi fan daha bağlamanız gerekiyor bu durumda. Sizede yapmanızı tavsiye ederim...

• @turgayy
    4670 için ek güç girişine gerek yok, pci_ex ten alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xMANİTUx -- 4 Şubat 2011; 14:39:23 >
  • Simdi tam oalrak ne yapıcam anlamadm. Elektrikci gotursem o anlarmı derdimden :D
  • Yahu öyle şey olurmu turgay06, aklın alıyor mu?

300W Aopen yada Asus PSU ile HD4670 kartını güle güle kullan. Elektrikçiye felanda götürme, Adam ya deli bu der dalga geçer ya da PSU yu eline alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgayy06

Simdi tam oalrak ne yapıcam anlamadm. Elektrikci gotursem o anlarmı derdimden :D

anlamaz olur mu? adam boşuna mı elektrikçi olmuş? dandik power a ek kablo çekemeyen adam elektrikçi olabilir mi? Boşuna kaliteli PSU lara para vermeyin. pfff... Corsairda neymiş , eskiden Enermax mı vardı? mahallede elektrikçi varsa bunlara ihtiyacınız yok.

neyse dalgayı bırakırsak , kaliteli bi PSU ise , sorun çıkarmayacaktır. dandik bi PSU ise de sorun çıkarmayabilir fakat kaliteli PSU kullanmanızı tavsiye ederiz...
    Aopen , Asus , CoolerMaster , Corsair , Enermax , FSP , High Power , LC Power , OCZ , Tagan , Thermaltake şimdilik aklıma gelen kaliteli PSU ların alfabetik sırasıdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melyyh -- 4 Şubat 2011; 16:22:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Yahu öyle şey olurmu turgay06, aklın alıyor mu?

300W Aopen yada Asus PSU ile HD4670 kartını güle güle kullan. Elektrikçiye felanda götürme, Adam ya deli bu der dalga geçer ya da PSU yu eline alırsın.

Bende sasırdım zaten Neyse 300W yeterli olucak sanırım teşekkür ederim.
  • bende aynı ekran kartını aldım yarın gelcek ama benım kı 230 w lık bakalım napcaz yarın calıscak mı calısmıcak mı :S
  • muhabbetlere bak ya..
    şaka maka extra bir güc isteyen bir ekran kartı degil 300watt bi psu yeterli gelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayd

muhabbetlere bak ya..
    şaka maka extra bir güc isteyen bir ekran kartı degil 300watt bi psu yeterli gelecektir.

Elektrikciler basdı mesaj ı :D neyse saol psu parasına 2 gb ram olsam iyi olacak galiba ^^
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayd

muhabbetlere bak ya..

Psu gücüne ihttiyacı yok mu???
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.