Şimdi Ara

Ekran Kartı Önerisi (Sistem Yazılı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar HD video ve oyunlarda ekranda yeşil noktalar ve ardından pc kilitlenmesi gibi bir sorun ortaya çıktı araştırmalarıma göre sorun ekran kartında şuanki ekran kartım : GTS250 AMP Edition.. Sistemim aşağıda max 300 tl bütçe var bunlara göre ekran kartı önerilerinde bulunursanız çok iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: beray07

gtx 280-460-470 ama ram i 3gb a çıkartın

O nasıl oluyor ya benim ram zaten 3 gb 2+1 sanırım biraz önce ekran kartına bakarken ramleri söküp taktım biri takılmamış sanırım :D o 3 gb ^^

Yok kardeşim çözdüm olayı o everest programı trial olduğu için ikinci rami göstermiyor karşısında trial version yazıyor zaten dikkat edersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Arkham Knight -- 8 Nisan 2012; 22:58:29 >
  • Aslında ben 5770 ve ya gts 450 düşünüyorum ama ?
  • senin için en iyisini sölim daha yorum beklemene gerek yok 320 liraya vatan indirimiyle gtx560 oluyo ti olmayan versiyon zotağın onu alabilirsin yada 260 liraya yine vatan indirimiyle sapphire hd6850 oluyo onu alırsın 40 liraya da 4gb ram alırsın fıstık gibi olur iiki kartta iyi ama gtx 560 biraz daha iyidir fakat 6850 alsanda pişman olmazsın daha 5770 yada gts450 alınmaz o paralara 300 lira bütçen varmış senin için en iyisi benim bu dediklerimdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogkasa

senin için en iyisini sölim daha yorum beklemene gerek yok 320 liraya vatan indirimiyle gtx560 oluyo ti olmayan versiyon zotağın onu alabilirsin yada 260 liraya yine vatan indirimiyle sapphire hd6850 oluyo onu alırsın 40 liraya da 4gb ram alırsın fıstık gibi olur iiki kartta iyi ama gtx 560 biraz daha iyidir fakat 6850 alsanda pişman olmazsın daha 5770 yada gts450 alınmaz o paralara 300 lira bütçen varmış senin için en iyisi benim bu dediklerimdir

güzel özet
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogkasa

senin için en iyisini sölim daha yorum beklemene gerek yok 320 liraya vatan indirimiyle gtx560 oluyo ti olmayan versiyon zotağın onu alabilirsin yada 260 liraya yine vatan indirimiyle sapphire hd6850 oluyo onu alırsın 40 liraya da 4gb ram alırsın fıstık gibi olur iiki kartta iyi ama gtx 560 biraz daha iyidir fakat 6850 alsanda pişman olmazsın daha 5770 yada gts450 alınmaz o paralara 300 lira bütçen varmış senin için en iyisi benim bu dediklerimdir

vatandan link atarsan birde ben internetten almıcam avcılardakinden gidip alıcam indirim ordada geçerlimi word card falan var. babamlar güvenmiyor internete :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: beray07

Kardeşim gtx 560 düz model işe yaramaz.470 çok daha iyidir.Bu kart kullanmış biri olarak yorum yapıyorum gidip 6850 öneriyorlar.gts 450 diyorsun.Al ikinci saydıklarımdan keyfine bak.Saçmalamayın yani

Tamamda ikinci el demişsin hepsini ben vatandan alıcam sıfır.
  • işlemcini 3.0 çek 6850 al
  • hd 6850 alabilirsin. 2gb verisyonlarından bulursan dahada uzun süre iş görür. bende sapphire 6850 var fakat şuan için şu model çift fanlı olması nedeniyle daha iyi bir oc potansiyeline sahip gibi duruyor. sitedeki resim farklı kartın resminide alttaki linkten bakabilirsin.

http://www.vatanbilgisayar.com/xfx-hd-685x-zdfc-hd6850-cift-fan-gddr5-1gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=59709

www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814150515

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gilth -- 8 Nisan 2012; 23:45:07 >

• Yok işlemçi falan çekememde işte vatandan alıcam kart bu arada bu %25 indirim sadece internet içinmi geçerli ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gilth

hd 6850 alabilirsin. 2gb verisyonlarından bulursan dahada uzun süre iş görür. bende sapphire 6850 var fakat şuan için şu model çift fanlı olması nedeniyle daha iyi bir oc potansiyeline sahip gibi duruyor. sitedeki resim farklı kartın resminide alttaki linkten bakabilirsin.

http://www.vatanbilgisayar.com/xfx-hd-685x-zdfc-hd6850-cift-fan-gddr5-1gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=59709

www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814150515

Onun fiyat uçuk değilmi ya biraz :(

• quote:

Orijinalden alıntı: _CyberReaL_

Yok işlemçi falan çekememde işte vatandan alıcam kart bu arada bu %25 indirim sadece internet içinmi geçerli ?

geçenlerde baharın son %25 indirimini yapıyoruz dediler. şu aralar %18 kdv kadar yapmaya başladılar. indirili fiyatlar hem internet hem mağazalarda geçerli.
  • quote:

quote:

Yok işlemçi falan çekememde işte vatandan alıcam kart bu arada bu %25 indirim sadece internet içinmi geçerli ?

geçenlerde baharın son %25 indirimini yapıyoruz dediler. şu aralar %18 kdv kadar yapmaya başladılar. indirili fiyatlar hem internet hem mağazalarda geçerli.

%18 de indirim resminin sağ üstünde İnternete Özel yazıyor yanlız ? bu arada senin verdiğin linkteki fiyat biraz uçmuşta bu nasıl ?
    Bu yazıyorda sitede
    quote:

Bugüne Özel %18 KDV kadar indirim kampanyasın sadece internet mağazamızda geçerlidir. Siparişlerinizde 3D Secure kullanmanız alışverişinizin gönderi süresini kısaltacaktır.

Bu arada şu kartlar nasıldır
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/xfx-hd-679x-zrfc-hd6790-gddr5-1gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=58808#allImages
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/powercolor-ax6850-1gbd5-dh-hd6850-gddr5-1gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=50536

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Arkham Knight -- 8 Nisan 2012; 23:49:55 >

• quote:

quote:

quote:

%18 de indirim resminin sağ üstünde İnternete Özel yazıyor yanlız ? bu arada senin verdiğin linkteki fiyat biraz uçmuşta bu nasıl ?

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/powercolor-ax6850-1gbd5-dh-hd6850-gddr5-1gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=50536

ben sapphire veya xfx öneriyorum 6850 için. neden 6850 dersek, 470e nazaran 1. çok daha düşük güç tüketimi, 2. olarak fiyat daha uygun ve şuan piyasada gtx470e göre daha çok tutulmuş ve halen birçok ocli ve ocsiz satılan türevinin olması nedeniyle çok seçenek arasından istediğin marka ve versiyonu seçebilme olasılığın diyebiliriz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben sapphire veya xfx öneriyorum 6850 için. neden 6850 dersek, 470e nazaran 1. çok daha düşük güç tüketimi, 2. olarak fiyat daha uygun ve şuan piyasada gtx470e göre daha çok tutulmuş ve halen birçok ocli ve ocsiz satılan türevinin olması nedeniyle çok seçenek arasından istediğin marka ve versiyonu seçebilme olasılığın diyebiliriz.

Xfx zor ya biraz 80 tl falan fark var nerdeyse zatne 300 tl bütçeyide zar zor ayarladım . Bu Powercolor 6850 ye karşın alttaki nasıldır ? D:

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/xfx-hd-679x-zrfc-hd6790-gddr5-1gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=58808#allImages

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Arkham Knight -- 9 Nisan 2012; 0:00:05 >

• quote:

Xfx zor ya biraz 80 tl falan fark var nerdeyse zatne 300 tl bütçeyide zar zor ayarladım . Bu Powercoler 6850 ye karşın alttaki nasıldır ? D:

http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-11180-00-20r-hd6850-gddr5-1gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=50187

30 lira daha koyup şu modeli almanı öneririm. kendimde kullanıyorum. gayet memnunum. performans olarak çok daha tatmin olursun. ve seni daha uzun süre idare eder.

• quote:

quote:

Xfx zor ya biraz 80 tl falan fark var nerdeyse zatne 300 tl bütçeyide zar zor ayarladım . Bu Powercoler 6850 ye karşın alttaki nasıldır ? D:

http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-11180-00-20r-hd6850-gddr5-1gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=50187

30 lira daha koyup şu modeli almanı öneririm. kendimde kullanıyorum. gayet memnunum. performans olarak çok daha tatmin olursun. ve seni daha uzun süre idare eder.

Aha aynen önceki mesajında sapphire i görüp baktım tam ben linklicektim sen linklemişssin en mantıklı seçim bu olur bu arada kasaya sığar umarım çünkü kasa biraz küçük onuda yazın değişicem bu kart sığıyor hatta birazda boşluk kalıyor yani elim falan giriyor altına :D Şimdi farkettimde bide kutuda DVI-HDMI yazıyorda kartta HDMI girişi yok ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Arkham Knight -- 9 Nisan 2012; 0:07:41 >

• quote:

Aha aynen önceki mesajında sapphire i görüp baktım tam ben linklicektim sen linklemişssin en mantıklı seçim bu olur bu arada kasaya sığar umarım çünkü kasa biraz küçük onuda yazın değişicem bu kart sığıyor hatta birazda boşluk kalıyor yani elim falan giriyor altına :D Şimdi farkettimde bide kutuda DVI-HDMI yazıyorda kartta HDMI girişi yok ?

muhtemelen içinden dvi-hdmi dönüştürücü falan çıkıyordur yada yanlış yazılmıştır. 6850 yanlış hatırlamıyorsam 25 cm uzunluğunda.

• quote:

quote:

muhtemelen içinden dvi-hdmi dönüştürücü falan çıkıyordur yada yanlış yazılmıştır. 6850 yanlış hatırlamıyorsam 25 cm uzunluğunda.

Yani sığar gibimi ? Sanırsam sığar bu kartta 23 cm civarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Arkham Knight -- 9 Nisan 2012; 0:45:52 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.