Şimdi Ara

Ekran kartı için uçak kiralayan madenciler ve AMD'nin duruma bakışı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Miningciler için ayrı bir fabrika kursun amd ancak öyle çözer gibi duruyor olayı
  • Ömürcan kullanıcısına yanıt
    Senin hâlin şu lâfla dünya barışını getirebileceğini zannedenlere benziyor. Adamlar mining çıkarmış; kara paranın, kalpazanlığın dibini görmüş sense inkâr et.
  • bu balon dedikleri şey patlayana kadar herkez karını etmiş olucak patlaması bişey ifade etmior artık
  • 747 , The queen of the skies ; )

• rylai2113 kullanıcısına yanıt
    Sahibinden.com madencilik sistemleri ile dolmuş durumda. Ama inatla aldıkları paradan daha fazlasına satmaya çalışıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pi

Meselenin ozunu biri bana açıklayabilir mi?

Bu kadar devasa islem gucuyle neyi cozuyor bunlar? Ben bunlarin zombi bilgisayar olduğunu düşünüyorum. Olamaz mi?

cia veya nsa yapay zekayla devasa verileri işliyor olabilir. hepimizin verilerini.
  • s_mail S kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle var bir numarasi. Kucuk paralar da dagitiyorlar ki millet devam etsin. Arttikca artsin. Yoksa bu kadar buyuyemezdi bu is. Hazir belese devasa bir islem gucu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pi kullanıcısına yanıt
    Bedava değil, gofret almanın ekstresi beş gün sonra gelmeye başlamış Bitcoin'de. O işler pek öyle değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Bedava değil, gofret almanın ekstresi beş gün sonra gelmeye başlamış Bitcoin'de. O işler pek öyle değil.

Anlayamadım hocam

• bkz. Hollanda lale borsasıve çöküşü.

• Çok fazla sürmeyecek gibi

• Mining işi patladığında piyasa ekran kartı çöplüğüne dönecek. O zaman ucuz ucuz alırsınız artık.

• Alin alin xD milletin iki oyun keyfi vardi onuda skip intro yaptilar hatta fabrikayi alin amd hisselerini felan alin daha guzel olur hem piyasaya hic kart vermemis olurlar xD

• Bu işin ksıa dönemde çözümü yok. Miningciler için çıkarılan ekran kartlarının garanti süreleri az ve sonradan satma gibi bir şansları yok. Onlar da biliyor eninde sonunda patlayacak bu iş. Benim anlamadığım amd zaten vega ile çok kar edemeyecek. Maliyeti yüksek performansı 1080ti kadar değil. En azından şu anki veriler bu yönde.

Amd stokları tekrar rx-580 ile doldurup piyasayı tekrar canlandırmalı karını elde etmeli. 1060 ın 580 karşısında şansı yok zaten kapış kapış gider. İlerde ekran kartı bolluğundan ve fiyat avantajından dolayı kimse sıfır ürüne yönelmeyecek bu şirketlerin zararına. Ama burda da şöyle bir strateji izleyecekler muhtemelen. Rx-580 fiyatında 1070 performansı veren yeni ekran kartlarını piyasaya sürecekler. Bu da bizim lehimize olacak bir şey. Yani 2019 un grafik teknolojisini 2018 de görebiliriz. Bunu amdde de nvidia da istemez. Analizim bu şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RageofTurk -- 29 Temmuz 2017; 23:16:17 >
  • 2fast4u kullanıcısına yanıt
    Ben de sizin hesabınızı anlamadım. Hesaplayınca metrekübe en azından 640 küsur kart sığar o da yarım milyon kart yapar. Direk kutuyla yolladıklarını varsayıyorum tabii kartları kutusuz kargolamak için bişey de yapmış olabilirler bu da milyon civarına çıkartabilir uçağa sığan kart sayısını.

Yani arkadaş abartmış ama sen de abartmışsın.

İşsizim ve uğraştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LambayaFunfDe -- 29 Temmuz 2017; 22:53:5 >
  • Yakında pul olacak bu elektronik paralar...

• Uçak olayı sahte.

Genesis Mining denilen şirket de aslında vurgun, yok öyle bir şey.
  • DarthLuca D kullanıcısına yanıt
    Çok iyi sallamışsın, 747-400F uçağın taşıma kapasitesi zaten 123 ton, her kart 0,5kg olsa 246.000 kart eder.
    Henüz 70-80 milyon kart üretilmemiştir.
  • 2009 dan beri bu olay vardı.neden millet o zaman bişey bilmiyordu.satış yapmak için orataya bişey attılar ve herkes buna inanıyor gidiyor.bu iş patlak verdiğinde iş işten geçmiş olacak.hem ekran kartları hem işlemciler hemde güç kaynakları çöp olmuş durumda neredeyse.fazla ömürleri kalmıyor.Türkiyedekilerde zaten tedaşa falan çalışıyor gibi düşünsünler artık :)

• Biri söylesin artık. Bu sanal paralar dünyanın dört yanındaki madencilere neyi hesaplatıyor? Bu devasa işlem gücünü ne için kullanıyorlar?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.