Şimdi Ara

ekran karti hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bugun biraderim kasayi temizlemek istemis, ekran kartini falan cikarip icini acmis faninda ki tozlari falan temizleyip oldugu gibi yerine takmis.. bilgisayari aciyorum aciyorum ama daha windows ekrani gelmeden kasadan bayaa yuksek fan sesleri gelmeye basliyor, ardindan oturum acildikdan 1 2dk sonra pc otomatik kendini kapatiyor.. sebebi, cozumu nedir acaba arkadaslar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shellder25 -- 21 Şubat 2017; 4:1:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• işlemci soğutucu yerine oturmamış
    bundan dolayı fan hızı artıyor belli bir süre sonrada kapanır
    inşallah işlemci ve soğutucu arasındaki termal macun silmemişindir
    kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzman12

işlemci soğutucu yerine oturmamış
    bundan dolayı fan hızı artıyor belli bir süre sonrada kapanır
    inşallah işlemci ve soğutucu arasındaki termal macun silmemişindir
    kolay gelsin

hocam çocuk sadece ekran kartını açmış, acaba ekran kartında ki macuna veya soketlere falan mı zarar verdi. pc şuan ekran kartsız sıkıntısız şekilde çalışıyor..
  • shellder25 kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı fanını söküp macun yenileyin ve fan soğutucusunun düzgün takıldığına emin olun. İyice oturtun.
    ekran kartın nedir
  • uzman12 kullanıcısına yanıt
    powercolor hd6790

• valla hocam macun isinden falan pek anlamiyorum sakatlik cikmasin direk tamirciye gotursem kaca patlar acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: shellder25

valla hocam macun isinden falan pek anlamiyorum sakatlik cikmasin direk tamirciye gotursem kaca patlar acaba

valla tamirci insafina kalır
    ama tahmini bir parçan yanladiysa 40 veya 50 tl alırlar
    ama işlemci soğutucunun ayaklarını kırdıysan veya ekran kartın yandıysa masrafın cıkar
  • Ekran kartı PCI-e yuvasına tam oturmuş mu? Ekran kartının ekstra güç girişlerine gereken fişler takılmış mı?
  • gobl1n kullanıcısına yanıt
    valla oda olabilir
    ekran kartı slot a tam oturmasa görüntü gelmez
    güç kablosu takılmazsa ekran kartı görüntü vermez
    ama arkadaşda ilk msj da masaüstü geliyor 1 veya 2 dk sonra kapanıyor demişdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzman12 -- 22 Şubat 2017; 10:41:36 >
    https://www.youtube.com/watch?v=TJ-3w1zHgUM

videoyu izleyerek kendin yapabilirsin. Kolay bir işlemdir kartı da bozmazsın merak etme.
  • Lütfen macun değişimi önermeyin. Fabrikada düzgün macunlanmış cihazlar, on yıllarca ellenmeden çalışabilir. Karmaşık, gereksiz bir işlemdir. Ekran kartının masaüstü gelene kadar o kadar ısınması mümkün değildir.
    İlanı okuyunca benim anladığım ekran kartının soğutucu bloğunu sökmüşler bilmeden. Sonra temizleyip takmışlar ki tam oturmamıştır.
  • Heatsink'siz bile o kadar çabuk ısınmadan kapanabileceğini düşünmüyorum. Büyük ihtimalle kartın fişlerini takmadılar.
    Kapanmadan önce çok yüksek fan sesi geldiğini söylüyorlar. İşlemci fanı olamayacağına göre ekran kartının fanı yapıyordur sesi.
  • arkadaşlar kardeşim ekran kartını kapatırken vidalarını fazla sıkıp vidaları içinde kırmış. ekran kartının fanını değiştirince sorunu çözdüm, ilginiz için teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shellder25 -- 22 Şubat 2017; 16:31:51 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.