Şimdi Ara

ekran kartı hatası tamiri mümkünmü ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
10
Cevap
0
Favori
222
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> ekran kartı hatası tamiri mümkünmü ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    15 Mesaj
    NVIDIA GeForce 9800GT 1GB 256Bit
    2.el aldıgım ekran kartım malesefki 6 ayda arıza verdi 8 senedir kullandıgım ASUS 256mb 32 bit ekran kartım sağlam ve hala çalışıyor
    bilgisayarı açıyorum 5 sn bkliyor 1uzun 3 kısa bip (ekran kartı hatası ) sorun acaba anakartın soketindemi diye düşndüm ve 256 lıgı denedim gayet güzel arızasız çalıştı
    1gb takılı iken 1+3 bip sesinden sonra bilgisayar kapanmadan hemen reset dümesine basınca gayet güzel açılıyor ama bilgisayar kapanınca tekrar aynı hata veriyor reset at açılıyor

şimdi benim öğrenmek istedigim bu ekran kartı hatası öğrenilebilirmi tamiri varmı ?

Not: anlaşıldıki bi daha 2. el parça alınmayacak

yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saitkaya1 -- 25 Aralık 2013; 14:19:55 >

|
    |

• Binbaşı
    1562 Mesaj
    220 tl ye HD7770 sıfır alarak hem sorundan kurtulup hemde daha çok performans elde edebilirsiniz. Ben benim 9800 ün üstüne basmıştım yanlışlıkla kartta 1 cm lik kırılma olmuştu :(
    |
    |
    Bilgi beş harftir, ama dört harfi ilgidir.
    Dilin kemiği yoktur. O yüzden birşey söylemeden önce iki kez düşünün.
  • Onbaşı
    15 Mesaj
    para nerde ustam en son işlemci power hard disk ram deiştirdim tam 350 tl masraf yaptım 110 tl almıştım ekran kartını daha 6 ay oldu ekran kartı parası 110 tl 350 tlden harici
    |
    |
    Belki de ekran kartı tamir gördükten sonra size satılmıştı. O yüzden diyorum ben ikinci el işlemciden ve kasadan başka bir şey almazdım.. bir ihtimal de ram,anakart olabilir o da çok mecbur kalırsam.. her neyse geçmiş olsun. O kartı alacağınıza zamanında hd7730/7750 bile almış olsanız kardaydınız. Bizim milletin malı kıymetli o yüzden ikinci el kartlar bence pahalı. İşin tamir kısmı nasıl halledilebilir derseniz ben iyi bir bilgisayarcıya götürün derim. Bazıları ufak tefek arızaları anlayıp tamir edebiliyorlar veya olmadı kartı bir yere yollarlar. Ama bir 40-50den aşağı düşmez tamir parası. Ayrıca ilerde de arıza vermeyeceğinin garantisi yok.
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    cevaplarınız için teşekkürler
    |
    |

Orijinalden alıntı: AMD HASTASI 044

Ekran karti 2.el alinmaz cok buyuk bir hata yapmissin

Neden alınmaz bilgilendirir misiniz?

Tabiki nedemek simdi dostum ayni olayi bende yasadim ve ondan sonra artik almadim bidaha 2.el nedeni ise sen bir bilgisayarciya gidiyorsun adama diyosunki bana 2.el ekran karti ver oda veriyor ama sen adama soyluyorsun bunun bi sikintisi varmi diye bilgisayarci yok dogal olarak

Yani kisa ve ozet olarak bir adam ekran kartini niye satsin 2 şik var
    1. Si ya kondansatorleri sismis yada fan arizasindan dolayi satmis buda &80 istimaldir
    2. Si ise arik oyunlarda tatmin edeci bir fsb almadigindan dolayi satmistir bu da %20 istimaldir

Bu sebebden dolayi alinmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    NooBy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ekran kartını aldıgımda bi arıza yoktu adam kendi ana bilgisayarından söküp sattı ben ekran kartının arızalanmasının nedenini biliyorum galiba 3 hafta öncesine kadar bu ekran kartı yani bilgisayarın tamamı 230 Watt PSU ile çalıştı ve aşırı derecede ısınmalar oluyordu arıza bundan kaynaklı galiba şuan 500 w takılı ama iş işten geçti yaklaşık 5ay 230 w la arıza gördügünü düşünüyorum yapıcak bişeyyok ustam ekran kartı tak diyene kadar yola devam tak dedikten sonra napalım alıcaz bi ekran kartı ama AMD hatasına biraz katılıyorum 2. el mal almakla hata yaptım ama asıl hata sebebim power in yetersiz olması ve ekran kartını satan .. ağza alınmayacak kişiye kaç defa sormama rağmen power yeter limi power yeterlimi tekrar tekrar sormama rağmen yeterli dedi verdigim para zehir zıkkım olsun başa gelen çekilir
    ilginiz için tşk
    |
    |
    |
    |
1
Reklamlar
son dakika
Mobilya Takımları
Bey Azura
üniversite
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.