Şimdi Ara

Ekran Kartı Güncelleme Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
9
Cevap
0
Favori
106
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Ekran Kartı Güncelleme Sorunu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
  • Sorunumu ne kadar arattımsa göremedim, konuyla ilgili burada bir yazı okuduğum için, konuyu buraya açıyorum. Umarım doğru yerdir, gelelim konuya. Bilgisayara 3 gün önce format attım. Sonrasında driverları yükledim fakat Nvidia'nın tanımlanmadığını daha doğrusu Aygıt Yöneticisi'nde kod 43 hatası verdiğini gördüm.

İnternette araştırıp bulduğum sonuçlarca Nvidia'nın güncellenmesi için İntel'i güncellemem gerektiğini öğrendim. Bunun üzerine İntel'in orjinal güncelleme programı olan "Intel(R) Driver Update Utility 2.6" kurup güncellemeleri tarattım. Ekran kartı güncellemesini buldu, indirdim ve kurdum. Fakat algılanmadı, kurulum not dosyasında, kuruluma dair hataları olduğunu gördüm. Hem Nvidia hemde İntel'in güncel driverları elimde mevcut fakat her kurulumda bir hata vermeden kuruyor, yeniden başlatıyor ve güncellemeyi saymamış olarak devam ediyor. Bu işlem sürecinde hiçbir hata almıyorum. Ekran kartlarını güncellemem için ne yapmam gerekiyor, lütfen yardım edin.

|
    |

• Emekli Yönetici
    8742 Mesaj
    Windows Update'ten güncelleştirmeleri kontrol ettiniz mi? Yüklenemeyen bazı sürücüler orada gözükebiliyor.
    Phanteks Eclipse P600s || Evga SuperNOVA 750 G3 || Asus MG278Q || Corsair K68 RGB MX Red || Logitech G MX518 || Asus Xonar DSX

• Bütün geçmiş güncellemeleri kontrol ettim, hepsi sorunsuz yüklenmiş. Güncellemeleri denetle dediğimde ise yeni bir güncelleme görünmüyor.
    |
    |
    sarppy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

https://forum.donanimhaber.com/m_46707306/tm.htm
    Ryzen 3700x - Asus x570 Strix-E - MSI Aero RTX2080 - G.Skill Trident Z 4400mhz - Adata S50 1tb gen4 - Evo970 250gb - Evo860 500gb - Seagate 2TB Sshd - WD Green 2TB - Seasonic Focus GX 750w - Corsair Obsidian 650D - Noctua 200mm x2 - Noctua 120mm - Noctua NH-D15 SE - AOC AG241QX 144Hz 2K - Bose Companion 50 2+1 - Sound Blaster Z - Logitech G930 - Logitech G502 - Logitech G513 Tactile Switch

• Yüzbaşı
    533 Mesaj
    Kardeşim bende aynı sorunu laptop ile yaşadım ve inan çözemedim. 2 yıl önceki driver ile kullanıyorum laptobu. Yok ne yaptıysam ne ettiysem olmadı. Win7 kurdum olmadı win8 kurdum olmadı win10 kurdum olmadı. Yok abi çözemedim bulursan çözümü Allah için banada at bende halledim. Regeditten kod denettiler şuraya gir böyle yap böyle et. Devredışı bırak aktif et düzelir intel graphic en son sürüm kur olur dediler olmadı. Bak buda benim 19 nisan 2015 de açtığım konu. Halen çözüm bulamadım.
    https://forum.donanimhaber.com/m_104941751//tm.htm#115247656

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sooso -- 2 Kasım 2016; 21:13:48 >

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

kod 43 diye google'da arattiniz mi?mesela ben arattim soyle bir baslik var usb'leri yarim takarak cozmusler.

quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

kod 43 diye google'da arattiniz mi?mesela ben arattim soyle bir baslik var usb'leri yarim takarak cozmusler.

Bu dahil Google'da aratıp denemediğim yöntem kalmadı üstadım.
    |
    |

• Eğer çözümünü bulabilirsem haber veririm, fakat çözümsüz gibi duruyor maalesef. Ne denediysem olmadı çünkü...
    |
    |
    Sooso kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ben bu kod 43 hatasini daha once forumda bir kac kez gormustum halletmistik genelde ama olmayan durumda sanirim kart bozuk oluyordu.sistem saglam mi diye bi emanet kart bulsan gozunle gorsen tahminim sisteminde sorun yok.karti da baska bir makinede deneyebilirsin ayni hatayi verirse kartin isi bitmis demektir.herkesin pc meraklisi arkadasi olmuyor ve eskisi gibi her yer bilgisayarci degil ama en garanti cozum budur en azindan bosuna ugrasmazsin.
    Ryzen 3700x - Asus x570 Strix-E - MSI Aero RTX2080 - G.Skill Trident Z 4400mhz - Adata S50 1tb gen4 - Evo970 250gb - Evo860 500gb - Seagate 2TB Sshd - WD Green 2TB - Seasonic Focus GX 750w - Corsair Obsidian 650D - Noctua 200mm x2 - Noctua 120mm - Noctua NH-D15 SE - AOC AG241QX 144Hz 2K - Bose Companion 50 2+1 - Sound Blaster Z - Logitech G930 - Logitech G502 - Logitech G513 Tactile Switch

• Bende sistemde sorun olacağını düşünmüyorum, bu aklıma gelmemişti. En kısa zamanda bunu deneyeceğim, cevap için çok teşekkür ederim. Denedikten sonra çıkan sonucu sizlerle paylaşacağım.
    |
    |
    Wilson Fisk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bey Azura
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.