Şimdi Ara

Ekran Kartı Görülmeme Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Daha önce de başka başlıklara yazdım sorunumu fakat bir çözüm alamadım bu konuyla alakalı.

Lenovo Y580 kullanıyorum ve ekran kartım Nvidia GeForce GTX 660M, onboard olarak da Intel HD 4000 var. Sorunum şu ki windows deneyim dizini değerlendirmesinde puanlarım diğer kullanıcılardan düşük. 6.1 olarak grafik ve oyun puanlarım çıkıyor. Ayrıntılı sistem ve peformans bilgilerine baktığımda da değerlendirmeye alınan kartın Intel olduğunu görüyorum. Bütün driverlarım en güncelinde ve dxdiag yaptığımda da ekran kartı olarak intel görünüyor.

Hatta nvidia'yı aygıt yöneticisinden kaldırdım modern warfare 3 açtım bi değişiklik olmadı, fakat nvidia'yı tutup inteli kaldırdığımda ekran direk olarak karardı.

Bu endişelenmem gereken bir sorun mudur? Yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kennare -- 6 Ağustos 2013; 2:31:52 >

• Nvidia konsolunda 3d ayarlarından yüksek performansı seçerseniz nvidia'yı kullanmaya başlarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Creedence Clearwater R.

Nvidia konsolunda 3d ayarlarından yüksek performansı seçerseniz nvidia'yı kullanmaya başlarsınız.

Dediğinizi yapmama rağmen ne dxdiag'da ne de deneyim dizininde nvidia'yı görmüyor hala.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kennare

quote:

Nvidia konsolunda 3d ayarlarından yüksek performansı seçerseniz nvidia'yı kullanmaya başlarsınız.

Dediğinizi yapmama rağmen ne dxdiag'da ne de deneyim dizininde nvidia'yı görmüyor hala.

Güncel mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ELITE

quote:

Orijinalden alıntı: kennare

quote:

Güncel mi?

Evet güncel, kontrol ettim.
  • Bu ne bir sorun nede bir hata bunun aynisini ben yasadim.Yeni pc lerin cogunda boyle ozellikle laptoplarin %90 inda bu durum degismez.Yuksek grafik kalitesi gerekmedigi surece sistem islemcideki grafikten beslenir boylece az pil ve enerji tuketimi ile performans saglar.Ama grafik olarak islemcinin karsilamadigi bir oyun acmaya calisirsaniz oyun ayarlarinin grafik bolumunden ekran kartinizin ozelleiklerini dahi gosteren oyunlar mevcut yani gerekmedikce devreye girmez harici ekran kartiniz.

Sorununuz can you run it gibi sitelerde de bas gosterir mesela bu pc bu oyunu calisirtirir mi diye baktiginiz zaman ekran karti olarak islemciyi algilar ve calistirmaz ekran katrinizi yukseltin der.

Cozumu bilmiyorum ama hatirladigim kadariyla emin olmasamda BIOS ayarlarindan grafik secenekleri ile ilgili bir yer olsa gerek orda BOOT etme ayarlarindaki gibi 1 ve 2. oalrak 1. sirada islemciniz varsa bu durum boyle degisitirirseniz de film,kucuk videolar gibi v.s herseyde goruceksiniz ki ekran karti calismaya basliyor ses olsun enerji tuketimi olsun somurmeye baslar.

Kisacasi sorun sayilmaz pek ama cozumu konusunda tam emin degilim ama illaki oyle birseyler olmasi lazim yalnis hatirlamiyorsam bilen birileri illaki vardir nerden ayarlandigi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.