Şimdi Ara

Ekran Kartı Fırınlama! (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
695
Cevap
24
Favori
121.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kerimcem

benim ekran kartında güç bolumu için girş yeri plastik ve üstünde plastik kapaklı 10 ohmluk kontastorler var yani kart sokulmuycek biçimde birkaç plastik aksağam içeriyo bu sorun yaratırmı?

Fırına sokamayacaksan bir yerden ısı tabancası bul oda yoksa fön makinasıyla gpu'yu 5 dakika yakin mesafeden ısıt.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .19o7

quote:

benim ekran kartında güç bolumu için girş yeri plastik ve üstünde plastik kapaklı 10 ohmluk kontastorler var yani kart sokulmuycek biçimde birkaç plastik aksağam içeriyo bu sorun yaratırmı?

Fırına sokamayacaksan bir yerden ısı tabancası bul oda yoksa fön makinasıyla gpu'yu 5 dakika yakin mesafeden ısıt.

sağol ilk once güzel bir tinerle temizledim sonra 2-5 dk fönledim macununu yeniledim soğutucuyı temizledim taktım 2 gün sorunsuz directx dxdiag mavi ekrandan yılmıştım valla ilk once fırınlamadan once bunu deneyin bence olmasza pişirin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Nisan 2013; 21:18:37 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: .19o7

quote:

sağol ilk once güzel bir tinerle temizledim sonra 2-5 dk fönledim macununu yeniledim soğutucuyı temizledim taktım 2 gün sorunsuz directx dxdiag mavi ekrandan yılmıştım valla ilk once fırınlamadan once bunu deneyin bence olmasza pişirin

Hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vide güzel ve bilgilendirici olmuş akadaşım
  • 200C kaç DK ?
    sadece üst sanırım ısı olarak malum fırınlar alt/üst...
  • benim 7300 gt yi aynı sorunu verince yaptım bu yontemi 180 c ısıda elektirkli fırında 5 dakkada üzerindeki iki kondastor patladı diğerleride şişti güç power kısmı eridi yani ruhuna fatiha 3 kuruşluk köfteye 5 kuruşluk emek haracarım diye depoya fırlattım 2 el kart aldım :) meğerse sonradan baktım çalışma ısıları 105 miş kondastörlerin
  • quote:

Orijinalden alıntı: This_is_Heavy

Mission Failed !

Ekran Kartı Fırınlama!

Ekran Kartı Fırınlama!

10.000 derece diil 200 derce olucaktı
  • firinlamalardan sonra firinlarda sorun yasayan oldu mu, koku , zehirlen me falan
  • Ben de 8800gt'mi kurtardım. zaten param da yoktu valla bundan iyisi Şam'da kayısı. ekran kartı bozulanlar sakın korkmasın zaten kaybedecekleri birşey yok.. ama bence fırın poşeti bulun bir yerlerden annenize falan sorun sizde olmasa bile komşularda muhakkak vardır. Karttan çıkan gazlar konusunda bilgi sahibi değiliz o yüzden risk almayın poşetsiz atmayın fırına.
  • bende 8800GT kartımı fırınladım
    önceden ısıtılmış fırında 5-6 dk. beklettim düzeldi.
    Koku veya duman çıkmadı..

uzun yıllar problemsiz kullandığım kartı overclock yapmaya tenezzül ettikten 1 ay sonra bozdum, sanıyorum ki kartı bozulanların çoğu da overclock yapıp (aşırı ısınmaya sebebiyet verdiği için lehimlerin kalitesi bozuluyor olabilir) kartlarını bozdular. Keşke bi bu konuya bide anket ekleyebilsek, kartlarını bozanların % kaçı overclok yapmış?
  • bios ekranında çizgiler oluşuyordu, windows hiç gelmiyor. sorun benzer diyerek iki kere fırınladım ama iş yapmadı, yeniden fırınlamadan önce uğraşmamak için soruyorum, acaba ben,m sorun ne? vram mi bozuk? gpu mu? yoksa lehim mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorn

bios ekranında çizgiler oluşuyordu, windows hiç gelmiyor. sorun benzer diyerek iki kere fırınladım ama iş yapmadı, yeniden fırınlamadan önce uğraşmamak için soruyorum, acaba ben,m sorun ne? vram mi bozuk? gpu mu? yoksa lehim mi?

ekran kartının markası ne? ayrıca fanın döndüğüne emin misin ben de fırınladığım 8800gt kartım olmadı zannetmiştim bir de baktım fanın kablosu boşta ısındığı için hata veriyormuş nasıl yapmışsam artık o hatayı.. ramlarım üstünde yumuşak bi zımbırtı var eksik falan var mı? 190 derecede 10dk sağlam bi beklet bence olmadı at gitsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurr999

quote:

bios ekranında çizgiler oluşuyordu, windows hiç gelmiyor. sorun benzer diyerek iki kere fırınladım ama iş yapmadı, yeniden fırınlamadan önce uğraşmamak için soruyorum, acaba ben,m sorun ne? vram mi bozuk? gpu mu? yoksa lehim mi?

ekran kartının markası ne? ayrıca fanın döndüğüne emin misin ben de fırınladığım 8800gt kartım olmadı zannetmiştim bir de baktım fanın kablosu boşta ısındığı için hata veriyormuş nasıl yapmışsam artık o hatayı.. ramlarım üstünde yumuşak bi zımbırtı var eksik falan var mı? 190 derecede 10dk sağlam bi beklet bence olmadı at gitsin.

şu an zaten çöp aşamasında, yaklaşık 5-6 aydır yatıyor kenarda..

palit 9800gt 512mb. fan sağlam hatta imzamdaki gibi kullanıyorum fanı, sürekli çalışıyor ısınma imkanı yok. ram'lerin de termal pedleri duruyor.

eğer ram bozuksa uğraşmak istemiyorum, ama lehim olabilir derseniz tekrar girişeceğim. internette vernik ile temizlemek gerektiğini söyleyen biri vardı, ben de öyle yaptım. haliyle şimdi fırınlayınca çok pis bir koku çıkıyor. uzun süredir beklediğinden belki azalmıştır ama yine de emin olamadım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ugurr999

quote:

şu an zaten çöp aşamasında, yaklaşık 5-6 aydır yatıyor kenarda..

palit 9800gt 512mb. fan sağlam hatta imzamdaki gibi kullanıyorum fanı, sürekli çalışıyor ısınma imkanı yok. ram'lerin de termal pedleri duruyor.

eğer ram bozuksa uğraşmak istemiyorum, ama lehim olabilir derseniz tekrar girişeceğim. internette vernik ile temizlemek gerektiğini söyleyen biri vardı, ben de öyle yaptım. haliyle şimdi fırınlayınca çok pis bir koku çıkıyor. uzun süredir beklediğinden belki azalmıştır ama yine de emin olamadım

kokunun çaresi ekran kartını fırın poşetine sarmak. boş bi zamanınızda atın fırına olmasa da en çok yarım saat kaybetmiş olursunuz.
  • İşlemlerini başarıyla sonuçlandıran arkadaşları tebrik ediyorum, bende teknik serviste çalıştığım dönemlerde vga onarım işlemlerine profesyoneller ile fazlasıyla tanık olmuştum bu arkadaşların yapmış oldukları fırınlama ısıtma vs yöntemleri asla desteklemiyorum ekran kartı ekran chip i onarım işlemlerini gerçekten doğru bir şekilde yapan arkadaşlarım yorumumu onaylacaktır, biz bu işlemi gayet titiz bir şekilde yapıyorduk, örnek; ekran kartı chip ini sökerken sadece chip in olduğu bölgeye ısı uyguluyorduk tüm karta değil söküldükten sonra kart yüzeyi temizlenir chip in tüm lehim ayakları yeniden yapılır ve daha sonra karta yerleştirilir, ben kendime ait elektronik kartlara asla böyle bir uygulama yapmam ama yapan ve başarılı olan arkadaşları gerçekten tebrik ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: rikimaru

quote:

Orijinalden alıntı: This_is_Heavy

Mission Failed !

Ekran Kartı Fırınlama!

Ekran Kartı Fırınlama!

10.000 derece diil 200 derce olucaktı

Ne zaman ekran kartı bölümüne girsem bu konuyu görünce yüzümde bir tebessüm oluyor.
  • arkadaşlar ekran kartını fırınladıktan sonra aynı sorunu tekrar yaşayan var mı?

varsa bize bilgi verebilir mi ne kadar süre sonra sorun tekrarladı.

bir de 2.kez fırınlamak sorun olur mu? 200 derece 10 dk yine kendi ekran kartıma yapacağım.
  • Dün 8800gt ekran kartına fırınlama işlemi gerçekleştirdim. Sonuç başarılı, kart düzeldi.
  • Tam 3 ay sonra Zotac 8800GT AMP yeniden arıza verdi. Bu sefer 220 derecede 10dk pişirdim.. sonuç? Okuduğunuz bu mesajı o bilgisayardan yazıyorum

Ancak unutulmaması gereken bir şey var: bu gibi yöntemler artık eskimiş ve yıpranmış olan bir kartı bir süre daha yaşam destek ünitesine bağlamak gibi bir şey. Yani o karttan artık tam randıman beklemeseniz iyi olur.

O yüzden elinizin altında işinizi görecek seviyede alternatif bir kart bulundurun. Fırın işlemi sonrasında kart tamamen uçarsa en azında yeni bir kart alana kadar işinizi görebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: airmag

Tam 3 ay sonra Zotac 8800GT AMP yeniden arıza verdi. Bu sefer 220 derecede 10dk pişirdim.. sonuç? Okuduğunuz bu mesajı o bilgisayardan yazıyorum

Ancak unutulmaması gereken bir şey var: bu gibi yöntemler artık eskimiş ve yıpranmış olan bir kartı bir süre daha yaşam destek ünitesine bağlamak gibi bir şey. Yani o karttan artık tam randıman beklemeseniz iyi olur.

O yüzden elinizin altında işinizi görecek seviyede alternatif bir kart bulundurun. Fırın işlemi sonrasında kart tamamen uçarsa en azında yeni bir kart alana kadar işinizi görebilirsiniz.

3 aylık dürtme yani :P

Bu sistem iyi güzelde...
    Fırınlanan kartlar ikinci el kısmında dolaşıyorsa ve satılırken bu söylenmiyorsa vay halimiz vay....
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.