Şimdi Ara

Ekran Kartı Fırınlama! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
695
Cevap
24
Favori
121.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ufak bir bilgi ekleyeyim arkadaşlar, 2010 Şubat'ında fırınladığım Evga GTX260'mı hala voltajlı ve sonuna kadar oc li şekilde sorunsuz kullanıyorum
  • eski bi dane winfast 6600GT var çalışır vaziyette, bazen ekran alttan 1/3 ü kararıyor. fırınlasam bi faydası olur mu? bizde odun fırını var kaç dakika tutmak lazım? odun fırınında daha iyi pişer değil mi
    Ya da anakart ile birlikte tüm sistemi koysam fırına OC artış sağlar mı? Tüm sistem için daha mı uzun tutmak lazım fırında?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mufta-Romeo_elele -- 18 Nisan 2011; 20:36:53 >
  • tebrikler hocam
  • 8800gt'mi fırınladım ve çalıştırmayı başardım.

dikey çizgiler, noktalı görüntüler ve düşük çözünürlük problemlerinin hiç biri kalmadı.

bakalım ne kadar süre problemsiz kullanacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serinkan

8800gt'mi fırınladım ve çalıştırmayı başardım.

dikey çizgiler, noktalı görüntüler ve düşük çözünürlük problemlerinin hiç biri kalmadı.

bakalım ne kadar süre problemsiz kullanacağım.

ben 8800 gts'imi fırınladıktan sonra 3 ay kullanabildim. ondan sonra yine aynı hatayı verdi. 2. kez fırınlayayım derken dikkatsizlik sonucu kartı yaktım fazla bekletince kondansatörler filan sapsarı oldu lehimler aktı vs vs. . o sinirle gittim gtx 460 aldım bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FightF0RFreedom -- 7 Mayıs 2011; 10:01:40 >

• @ burak9006 ben senin kadar şanslı değilim :))

R@N sağol :)

Arkadaşlar yaklaşık 10 gün önce aynı çizgiler le yeniden karşılaştım ve yine fırına attım
    200 derece 8 dakika şuan yine sorunsuz kullanıyorum bakalım bizi nere kadar taşıyacak...

Açıkcası 28nm GPUları görmeden ekran kartına hiçbir masraf yapmak istemiyorum
    Bu ekran kartını aldığımda ahdetmiştim 2011 den önce ve Crysis'i full HD
    çözünürlükte very high ayarlarda min 40 fps vermeyen bir ekran kartı
    piyasaya sürülmedikçe ekran kartı almayacaktım...

@ balerefone senin adına üzücü ama gerçekten güzel kart almışsın hayırlı
    uğurlu olsun iyi günlerde kullan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 7 Mayıs 2011; 11:25:40 >
  • Tebrikler kartı kurtarmışınız. Umarım aynı arızayı tekrarlamaz. Bu tür arızaların ekran kartının fazla ısınmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Bi ara GPU suna sıcak hava vermediğimiz HP Laptop kalmamıştır .D
  • sobanın üstüne tuttum düzeldi tabi kolonya falanda serptim biraz temizledim.
  • saç kurutma makinesi ile 2 dk ısıttım eskisi gibi umarım tekrarlamaz
  • kONUYU RAHAT BULKABILMEK ICIN MESAJ
  • yuzde yuz basarılı ılk denemem 7300gs sorun aynı method 200 c 12 dk kacırdık daldık sohbete ehehe ama calısıyor merakıma mucıp acaba 200 dereceye gelınce fırına koyuyoruzda frının hala calısırmı yoksa kartı kodukan sonra frını kapıomuyuz onu merak ettım ben kapadım koyunca 1 dk calısır durumdan sonra gerıye kalan dakıkalrı kapalı olrak denedım yarında wınfast a 6600 gt denıcem aynı sorun ondada mevcut bakalım ne olacak
  • evet aynı sorunu olan 6600 ıle hıc calısmayan goruntu bıle basmayan fx 5200 ıkısınıde frınladım sonuc basarılı 2 kartta sorunsuz calısyor :)) demekkı dunku deneme sans degılmıs yarın bı anakart var onuda frınlıcam hehe sevdım bu frın ısını yanına 2de domates atsam acaba oc bısey cıkarmı ortaya sıvrı bıber fılan
  • 8800 gts 512 bilgi amaclı bundan sonraki denemeler icin soruyorum
    200 dereceden biraz daha az bir fırın da 3 dk sonunda
    kapasitorlerin altındaki plastik parca yuzunden fırladılar
    2 3 resistor fırladı
    fan giris plastigi eridi
    :)))
    nerde yanlıs yaptım :))))))
  • ahaaaa inanamıyorum :))) 8dk fırında beklettim tabi annemin alaylı bakışları altında 9800gtx'im şuan için çalışıyor, şuan hiçbir sorun yok, bakalım ne olacak
  • benim 4890 tamamen bozulmuş vaziyette ekrana hiçbir görüntü gelmiyor garantiside geçen hafta bitti bu yöntem işe yarar mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acidburnr

8800 gts 512 bilgi amaclı bundan sonraki denemeler icin soruyorum
    200 dereceden biraz daha az bir fırın da 3 dk sonunda
    kapasitorlerin altındaki plastik parca yuzunden fırladılar
    2 3 resistor fırladı
    fan giris plastigi eridi
    :)))
    nerde yanlıs yaptım :))))))

Abi bunu nasıl başardın yaklaşık20 gün önce kartı 2. defa fırına verdim
    kaldığım yerden aynen devam. Hatta bu defa gözümü karartıp sıcaklığı 215derece yaptım.
    Senin fırındamı bir sorun vardı acaba yoksa 200derecede bahsettiğin olayları olması ciddi
    çok zor yine de geçmiş olsun hocam umarım katbekat iyisini almak nasip olur.

quote:

Orijinalden alıntı: MMXex

ahaaaa inanamıyorum :))) 8dk fırında beklettim tabi annemin alaylı bakışları altında 9800gtx'im şuan için çalışıyor, şuan hiçbir sorun yok, bakalım ne olacak

@MMXex Hayırlı olsun o alaycı bakışı çok iyi biliyorum videoyu çekerken ev ahalisi az dalga geçmedi :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 24 Mayıs 2011; 13:20:58 >

• bende koydum fırına bakalım neler olacak. plastik parçalar var erimezler umarım.
     Ekran Kartı Fırınlama!

10 dk. bekledim koyduğum gibi geri çıkardım herhangi birşey olmamış hiçbir parçaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_tol -- 24 Mayıs 2011; 14:02:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_tol

bende koydum fırına bakalım neler olacak. plastik parçalar var erimezler umarım.
     Ekran Kartı Fırınlama!

Ben bütün plastikleri sökmüştüm, yalnızca dvi girişlerindeki plastikleri sökemedim, onlarada hiçbişey olmadı fırınlama sırasında...

@yelkowan, çok teşekkür ederim
  • quote:

bende koydum fırına bakalım neler olacak. plastik parçalar var erimezler umarım.
     Ekran Kartı Fırınlama!

10 dk. bekledim koyduğum gibi geri çıkardım herhangi birşey olmamış hiçbir parçaya.

Çalışmasında farklılık oldumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MMXex

quote:

Ekran Kartı Fırınlama!

Ben bütün plastikleri sökmüştüm, yalnızca dvi girişlerindeki plastikleri sökemedim, onlarada hiçbişey olmadı fırınlama sırasında...

@yelkowan, çok teşekkür ederim

yok birşey değişmedi görüntü yok yine. gpu ısınıyor ramler ısınıyor güç geliyor yani. onboard ekran kartı da çalışmıyor ekran kartı görünüyor sisteme birşekilde demekki. görünürde bozuk bir parça da yok. bozulmadan önce ekran kartı üzerindeki 4 ışıktan hiçbiri yanmazdı çalışırken. fırınlamadan önce de yanmıyordu. fırınladıktan sonra sisteme takılı iken soldan 2. kırmızı ışık yanıyor bunun anlamını çözebilirsem belki sorunun kaynağınıda bulabilirim.

çalışan başka bir sistemde denettiricem kartı benim sistemde de problem olabilir belki.

8 gün önce bitmiş garantisi hayatımda aldığım en büyük derslerden biri olacak bozulursa erkan kartı.2 hafta önce bozulmuş olsa en azında 5830 ayarında kart alırdık yerine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_tol -- 25 Mayıs 2011; 8:52:56 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.