Şimdi Ara

Ekran kartı clock hızı sorunu ve yeşil ekran.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben dün akşam world of tanks ı veya diğer oyunları 1080p de çok rahat kasmadan oynayabiliyordum. Oynadım ısınma felan olmuyor zaten ekran kartı fanı otomatik çalışıyor. Ekran kartı bu arada R9 380 4Gb. Oynadım sonra birden yeşil ekran verdi. Pc resetlendi. Ekran kaymış halde tekrar açıldı. Gittim 1240*1024 lük monitöre taktım. Düzeldi. Televizyona tekrar taktım görüntü net. Asıl sorun şu. Ben şimdi herhangi bir oyuna girdiğimde ekran ya yeşil ekran veriyor, ya da siyah ekran veriyor. Sonrasında da 5dk ortalama süre sonunda kapanıp tekrar açılıyor pc. Full ayarlarda oynadığım oyunlar şimdi oynanmıyor. Cpu ve gpuların çalışmasında ufaktan bir cız sesi gelir. Bunun normal olduğunu biliyorum. Aşırı kullanımda oyunlarda felan çoğunlukla hep gelir. Zaten zor duyulur. Ben de oyun açtığımda mesela wot için kendi garajıma bağlandığım zaman grafik kalitesi düşük oluyor. Bu cız sesi burada 10 saniye kadar geliyor. Sonra siyah ekran veya yeşil ekranla beraber tekrar kesiliyor. Yanıt vermeyi kesiyor anlaşılan. Bunu düzeltme olasılığım var mı? Neden böyle oldu 1 günde? 2 senedir ful oynadığım oyunları neden şimdi açmıyor? Grafiklerini değiştirmeye çalıştığımda da zaten kapanıyor ekran siyah ekran veriyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Ekleme: driver eski sürüm yükledim olmadı güncelde olmuyor zaten. Şunu keşfettim msi afterburner ile clock hızını azaltıp oyunlara girebiliyorum. Normal fabrika hızı 980 iken ben 800 e çekip oynadım. Belki 900 de de oynatır. Oyunu oynarken tekrar hızı 980 e çekince yeşil ekran alıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.