DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Ekran kartı çalışmayı durdurdu hatası
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
3
Cevap
0
Favori
486
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Ekran kartı çalışmayı durdurdu hatası
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      17 Mesaj
      31 Ocak 2012 02:08:42 Konu Sahibi
      Merhaba arkadaşlar , size bir sorum olacak . 1 yıldır sorunsuz kullandığım bilgisayarıma geçen hafta format attım . Format attıktan sonra bilgisayarda şöyle bir problem başgöstermeye başladı ;
      İnternet sayfasında , özellikle facebookta 15-20 dakika gezindikten sonra bilgisayar bir anda donuyor ve imleç falan oynamıyor . 5-10 saniye sonra ekran kararıp geri açılıyor hemen , ve sağ altta EKRAN KARTI ÇALIŞMAYI DURDURDU VE SORUNDAN KURTULDU DİYOR . Sonra bilgisayar normale dönüyor , gene bi 5-10 dakika sonra tekrar donuyor ve bu sefer reset atmadan düzelmiyor . Bu sorunu çözemedim , önerisi fikri olan arkadaşlar yardım lütfen . Bu arada Ekran kartı sayacına baktığımdaki veriler şöyle;

Usage genelde %95 ve üstü
      Sıcaklık 75-85 arası
      VE FAN SPEED HER ZAMAN 0 RPM

Sistem özelliklerim
      Windows 7
      Ati Radeon 6250
      Intel Pentium Dual-core 6800 3.33 Ghz
      3gb ram

Saygılarımla

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Yüzbaşı
      319 Mesaj
      31 Ocak 2012 02:19:26
      bu sorun ati ekran kartlarında oluyor driverı tekrar kurmayı dene kesin çözüm değil ama benimki öyle düzelmişti. fena bir illettir sorun allah yardımcınız olsun.

• Onbaşı
      17 Mesaj
      01 Şubat 2012 02:15:49 Konu Sahibi
      Hocam çok teşekkürler bi deneyeyim .

|
      |

• Yarbay
      6143 Mesaj
      01 Şubat 2012 03:16:35
      quote:

Orijinalden alıntı: sweatcan

bu sorun ati ekran kartlarında oluyor driverı tekrar kurmayı dene kesin çözüm değil ama benimki öyle düzelmişti. fena bir illettir sorun allah yardımcınız olsun.

Sanıyorum ilk mesaja bakmadınız. " FAN RPM 0" demiş arkadaş. Fanı dönmüyor yani. Ekran kartı sıcaklığının da boşta 75 derece olması bunu gösteriyor zaten. Ekran kartının garantisi varsa servise götürün. Garantisi yoksa ekran kartının fanını çıkarın. Yani ekran kartı bir yerde sağlam dursun.Sizin işiniz fanla.Fanı önce temizleyin.Tekrar montajını yapın ve bilgisayarı açın.Fan yine dönmüyorsa fanı tekrar sökün.Pamuğu sıvı yağa bandırıp(abartmayın tabiiki) fanın döndürecek çembere sürün. Nereye süreceğinizi anlayamıyorsanız bilen birine sürdürün. Yağın kuruması için fanı yaklaşık 20-30 saat bekletin. Sonunda fanı elinize aldığınızda fazla olan yağı temizleyin.Ya da uğraşamam derseniz ekran kartınızla beraber Vatan bilgisayara gidin. Uyumlu fanı versinler.

|
      |

İmzam umrumdaymış gibi bir de uyarı veriyorlar. :D
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.