Şimdi Ara

Ekran kartı biosunu güncelledim windowsu açamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu gün yeni ikinci el aldığım mining yapılmamış aralık 2022 faturalı Asus dual rx 6700 xt nin fanlarının yüksek hızda çalışması nedeniyle, kartın yeni biosunun çıktığını gördüm.eskisi yerine güncel olanı yüklersem sorunun çözüleceğini düşündüm, kartım için olan doğru biosu gpuz v ,techpowerup sitesi yardımıyla buldum.atiflash programı ile yeni biosu karta yazdım.bilgisayarı yeniden başlat tuşuna bastım ve sorunlar başladı:

1-Önce windows açılışta hata verdi

Sistem geri yükleme noktasından önceki yedeği yükledim, pc normal açıldı , windows çalıştı

2-çalışır çalışmaz pc kapandı.

Şimdi pc bios ekranından sonra otamatik onarıma hazırlanıyor , kişisel tanımlama yapılıyor işlemlerinden sonra windows başlamayıp mavi ekran da bilgisayar başlatılamadı seçenekleriyle kalıyor

3-artık sistem yedeği geri yüklenemiyor, hiç bir onarım seçeneği mümkün olmuyor

Sistem yedeği yüklemeye çalıştığımda "Bu sürücüde Sistem korumasını etkinleştirmelisiniz " mesajı alıyorum ancak seçimler aktif olmuyor

Sorunum ekran kartına biosun yüklenememesinden mi kaynaklandı, flashlama başarılı mesajı almıştım ve doğru biosu seçmiştim

Windows önce açılıp,sonra neden kapandı , neden bozuldu

Başka pc olmadan windowsu sadece açılışta ulaşabildiğim komut sistemi ile kurtarma şansım var mı, nasıl, bulabildiğim bazı komutları denedim, biraz ilerledim,sonra veri başka bir şey tarafından kullanılıyot mesajı nedeniyle yarım kaldı işler

Sıfırdan Windows yüklersem sistem çalışacak mı yoksa kartı servisemi göndereyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cce -- 10 Mart 2023; 1:18:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Windowsu formatladıktan sonra sistem açıkdı.yedeklefiğim biosu geri yükledim, sorun yok

• Yanlış bios indirmiş olmanız kuvvetli bir ihtimal.
    Kart aynı marka aynı model olsa bile farklı partilerde farklı marka ram kullanabilmekteler.

Örneğin hynix marka ram kullanan karta aynı model ama Samsung marka ram kullanan kartın biosunu yazarsanız bir tarz sorunlar yaşanabilmekte.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ipli jeton kullanıcısına yanıt

İndiirip yüklediğim biosta doğruymuş, format sonrası ,sorunsuz çalıştı,ben yinede yedek sldığım eski biosa döndüm.ancak çok uğraştım.usb ye ubuntu yükleyip bu sayede masa üstündeki bios yedeğine ulaşabildim.sonrasında usbye yüklediğim windowstan mevcut windowsu kurtarmakta başarılı olamadım , mecburen format attım.

Neden kaynaklandığını bilemeyeceğim bir şekilde yeni bios yüklendiğinde Windows çöktü.bir daha elimi sürmem

• cce kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir yol da yapılabilir.
    Ekran kartını söktükten sonra makineyi onboarddan açacaksın. Ekran kartı sürücülerini DDU ile kaldıracaksın. Ekran kartını geri takıp sürücüleri tekrar yükleyeceksin.

Ardından sorunsuz açılması lazımdı. Bios doğru dediğinizr göre mevcut sürücü ile vbios arasında bir uyumsuzluk var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 11 Mart 2023; 11:35:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ipli jeton kullanıcısına yanıt

bunu yapma deneme imkanım yok, çümkü onboard ekran kartım yok

• ayrıca anakartta onboard ekran kartı olsaydı , muhtemelen bende windows çöktüğü için ve kurtarmadığım için bu yöntem çalışmayacaktı.windowsu hiç bir yöntemle kurtaramadım, sistem yedeğini yada disk görüntüsünü yükleyemedim.güvenli moda da geçmedi.sadece konsola erişebildim.orda da bir çok komutta , şu an kullanıldığı için erişilemez cevabı aldım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.