Şimdi Ara

Ekran Kartı Aygıt Yöneticisinde Görünmüyor (Nvidia)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
1.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta da yazdığım gibi ekran kartım aygıt yöneticisinde görünmüyor. En basit oyunlarda bile bilgisayar fanı yüksek hızda çalışıyor.
    2 ekran kartı var ve bilgisayar sadece intel hd graphics 3000 i görüyor. Nvidia driverını indirip yükleyince de "Bu grafik sürücüsü, uyumlu grafik donanımını bulamadı!" hatası alıyorum

Bu konuyla ilgili baya bir yazı okudum ancak bir türlü sorunu gideremedim. Yardım ederseniz çok mutlu edersiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

Bilgisayar özelliklerim; Dell XPS L502X 6gb ram Ekran kartı: 2gb Nvidia GeForce 540m ; Windows 7 Home Premium yükledim son olarak.

Ek olarak biosu güncelledim yine de "system configration" bölümü yok.

• ofosmanli O kullanıcısına yanıt
    Şunu bi izle muhtemelen derdine deva olacaktır...

https://www.youtube.com/watch?v=wvzhGhM7ETY
  • izledim kardeşim bu videoyu ancak burda da adam çözerken aygıt yöneticisinde nvidia ekran kartı var ancak bende görünmüyor. Gizli aygıtları göster dememe rağmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ofosmanli -- 13 Haziran 2015; 20:48:11 >
  • Konu güncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sistemine uygun doğru driverı yüklediğine emin misin? Yanlışsa ondan da olabilir çünkü.
    Ccleaner ile kayıt defterini ve gereksiz dosyaları temizle. Pc'ye bi restart at ve nvidia'nın sitesinde driverı otomatik bulma yerine tıkla, düzelmesi gerek. Sonra da aygıt yöneticisinden intel hd'yi devre dışı yapıp nvidia aktif olur.

• "otomatik tarama başarısız" oldu kardeşim. pc yi pcdepo.com dan aldım aslında ondan problem olmuş olabilir mi ? freedos olarak geldi ve pc üstünde ekran kartı adına hiçbir etiket yok ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ofosmanli -- 14 Haziran 2015; 18:51:25 >
  • 2 Olasılık var. Ekran kartı Ya bıostan kapalı yada ekran kartınız arızalı.
  • ilk ihtimali düşünürsek nasıl açabilirim biostan ?
  • Merhaba sorununuz çözüldü mü?
  • güncel +++
  • Yok kardeşim hâlâ sadece intelin ekran kartını kullanıyor bilgisayar.

• ofosmanli O kullanıcısına yanıt
    laptopun içini açıp, ekran kartının panele olan bağlantı kablosunun soketini iyice takmanız gerekiyor aynı sorun vardı ben söyle çözdüm.. kolay gele..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.