Şimdi Ara

Ekran Kartı Alacağımda Yardım!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şimdiden herkese teşekkür ederim benim pc özelliklerim Pentium(r) Dual-Core E@6800 @3.33GHz 2 çekirdeklidir.
    Anakart İse Pegatronundur
    Ram=4Gb
    Ekran kartım ise Atı Radeon Hd6350 32 2Gb dir

Bilgisayar modifikasyonunda anlamayan birisi değilimdir ama insanlara danışmakta yarar vardır diye size sorum olacak ben ekran kartımı değiştirmek istiyorum ve çoğu ekran kartın iki taneye kadar eledim fakat hangisini alacağıma karar veremedim.
    1 Ekran Kartı=http://www.vatanbilgisayar.com/gt730-ddr3-2gb-128bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti-15224.html?OM.zn=category_top_sellers&OM.zpc=GT730-2GD3
    2 Ekran Kartı=http://www.vatanbilgisayar.com/r7-240-gddr3-2gb-128bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html?stk=True#ozellikler (gönlüm bu karttan yanadır)

Bütçem 180 tl civarıdır sizin eklmek istediğini veyahutta bu ekran kartlarını hangisini önerirsiniz yazarsanız çok sevinirim tekrarsan teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GangMercy -- 23 Ekim 2014; 18:32:38 >

• linkler bozuk.bence amd 250 al 210 lira gibi fiyatı var.
  • kardeşim linkleri halletim zaten aklımda amd r7 240 var ama sen yine linklere bak
  • guc kaynagini yazmamissin ama yazdigin kartlar pek guc isteyen kartlar degil sorun olacagini sanmiyorum anca 250 dersen belki biraz daha iyi guc kaynagi isteyebilir ama gonlum 240'tan yana diyorsan sorun olmaz o sistem.
  • güç kaynağımı nereden bulacağı söyler isen hemen konuya eklerim u arada vebın içn çok sağol
  • istediklerim arasına şuanlarıda ekledim ama power olayından pek anlmadığım için güç kaynağım bunları desteklermi bilmiyorum
    http://www.vatanbilgisayar.com/hd7790-directcu-ii-gddr5-1gb-128bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti.html#ozellikler
    http://www.vatanbilgisayar.com/hd6790-gddr5-1gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti.html
    eğer powerım özelliklerini bulcağım yeri söyler iseniz hmen onuda eklerim

• guc kaynagi icin kasanin kapagini acman lazim.arka ust bolumde bir kutu seklinde onun etiketine bakabilirsin total output:300w yazar mesela ya onu soyle ya da etiketin resmini cekip buraya at 12v kanalina bakalim ya da sen de bakabilirsin 12v1 yazar 19a mesela.

yazdigin kartlardan 7790 artik satilmiyor 260x ismi altinda satiliyor biraz daha pahali.oteki kart ise 280 lira etmez bence ve islemcine de amd 250 ustu kart takmasan iyi olur kaldirmaz cunku 6790 yerine 260x al desem.bu kart:

http://www.vatanbilgisayar.com/r7-250-gddr3-2gb-128bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html?srt=UP

guc kaynagina bak da bakalim bu karta uyuyor mu?

• Merhabalar hocam eğer oyun için yada performans açısından iyi bir ekran kartı arıyorsanız gönderdiğiniz linklerden nvidia uygundur. Amd oyun için pek iyi olmadığını gördüm daha çok nvidia kullanılıyor ama amd de kötü değildir tercih sizin :)
  • CAsperin poweri Modeli FSP250-60HSN
    AC INPUT=200-240V-2,5A 50 Hz
    DC OUTPUT=+3.3V-----17.0A(ORANGE)+5V----18.0A(RED)
    +12V1-----8.0A(YELLOW)+12V2----14.A(YELLOW/BLACK)
    5Vsb------2.0A(PURPLE)-12V-------0.3A(BLUE)
    (+3.3V & +5V=115W MAX)
    anakartım da pegatronun IPX41-03 tür
  • peki kardeim t7 250 allsam oyun vs render işlerin şim belli bir sürelik göürümü çünkü 1. 1.5 sene içiersinde yeni sitem almayı planlıyorum ozmana kadar da şimdki ekran kartı işimi görmeyeceğinde alıyorum r7 250 nasıl sence iş görümü yada arkadaşın dedği gibi nvdiamı dah iyi oyunlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: GangMercy

CAsperin poweri Modeli FSP250-60HSN
    AC INPUT=200-240V-2,5A 50 Hz
    DC OUTPUT=+3.3V-----17.0A(ORANGE)+5V----18.0A(RED)
    +12V1-----8.0A(YELLOW)+12V2----14.A(YELLOW/BLACK)
    5Vsb------2.0A(PURPLE)-12V-------0.3A(BLUE)
    (+3.3V & +5V=115W MAX)
    anakartım da pegatronun IPX41-03 tür

total output'u bulamamissin ya da yazmiyor isimden de 250w gibi cikiyor ama 12v kanallari iki tane ve birlesimi yeterli olur amd 240 icin hicbir sorun yok alabilirsin.
  • quote:

peki kardeim t7 250 allsam oyun vs render işlerin şim belli bir sürelik göürümü çünkü 1. 1.5 sene içiersinde yeni sitem almayı planlıyorum ozmana kadar da şimdki ekran kartı işimi görmeyeceğinde alıyorum r7 250 nasıl sence iş görümü yada arkadaşın dedği gibi nvdiamı dah iyi oyunlarda

nvidia iyi ama alinabilir kartlari 350 liradan basliyor 160 lira gibi nvidia'nin daha iyi karti olsa biz burada amd onermezdik yok yani nvidia'nin daha iyi karti senin dusundugun fiyatlarda.amd 250 de alabilirsin oyun harici renderi nasil yapacaksin kartla o konular hakkinda bilgim yok ama 240'tan daha iyidir tabi 250 ve guc kaynagin yeterli bence.
  • 250 ve 240 için hişç bir sıkınıt yok diyorsun yani hem ana kadrrta uyumlu hem sistemime hemde powere uygun diyorsu değilmi
  • quote:

250 ve 240 için hişç bir sıkınıt yok diyorsun yani hem ana kadrrta uyumlu hem sistemime hemde powere uygun diyorsu değilmi

evet ikisini de alabilirsin.netten alacaksan 7 gun icinde iade etme hakkin var hani denemesi bedava gibi bir sey sorun olursa begenmezsen degistirebilirsin.
  • eyvallah kardeşim ama nette almayı planlamıyorum giddicem direk bir mağazadan alıcam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.