Şimdi Ara

Ekran Kartı Alacağım Fakat Hiçbirbilgim Yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar oyunları 720p de 30fps ile oynuyorum ekran kartımı yenilemem gerek fakat bunu nasıl yapacağım hakkında hiçbirfikrim yok aklımdaki soruları buraya yazıp sizden yardım etmenizi umut ediyorum şimdiden teşekkürler...

arkadaşlar intel sistemim var fakat hangi ekran kartının amd mi intelmi olduğunu nasıl anlayacağım
    1920x1080 destekleyen monitorum var fakat hangi ekran kartı 1080p de en iyi performansı verir kastırmaz bunu nerden anlayacağım (30-60 fps)

ekran kartı değiştirme sebebim steamde yaz indiriminden o kadar çok oyun aldımki ve hiçbirini rahat rahat oynayamıyorum bu ekran kartında intel i7 işlemci kullanıyorum ekran kartım ATI Radeon HD 5570
    1080p de sağlam oyun oynatacak bikaç sene gidecek bir ekran kartı önerirseniz sevinirim.

• deucalione D kullanıcısına yanıt
    sisitem öezelliklerini tamaman yazarsan yardım edebiliriz i7 nin hangi modelini kullanıyorsun psu kaç watt ananakartınız ne kasanın modeli ne kaç gb ram var monitörünüz kaç inç ve max çözünürlüğü kaç
  • öncellikle bütçen nedir ? bu çok önemli ikicisi de benim için ekran kartındaki en önemli özellik hafıza bant genişliğidir tabii ki ardından bit oranı çekirdek ve hafıza hızları örneğin şu anki ekran kartım gtx 770 bir ara gtx 750 ti kullandım ikisi arasında ciddi bir fark var özellikle hafıza bant genişliğinde 80 gb 750 ti 224 gb gtx 770
  • Pc özelliklerine nasıl bakacağımı bilmiyorum ama bildiğim özellikler i7 2770k 8gb ram monitor 19 veya 21inc olması lazm anakart vb. nasıl bakıcam
    2.olarak bütçem en fazla 550 TL bu bütçeye 1080pde güzel oyun oynatacak ekran kartı varmıdır ?
  • sistem iyimiş yanlız ekrankartı alman gerekecek r9 280x yada gtx 760 tarzı ekran kartı olur
    55o tl biraz zor ikinci el de olablir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asig -- 25 Temmuz 2014; 19:13:42 >
    var hocam r9 270x veya bütçeyi biraz zorlayarak r9 280 alabilirsin ama hocam monitörün çözünürlüğü ya 1080p değilse o yüzden monitörünüzün çözünürlüğünü sordum sağ tıklayın ekran çözünürlüğüne girin en fazla çözünürlük ne onu yazarmısınız ayrıca psu nuz ne kaç watt 80 plus sertifikası varmı eğer psu düşükse kartı yükseltebilmek için değiştirmeniz lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyrancı9999 -- 25 Temmuz 2014; 19:27:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda t9c

var hocam r9 270x veya bütçeyi biraz zorlayarak r9 280 alabilirsin ama hocam monitörün çözünürlüğü ya 1080p değilse o yüzden monitörünüzün çözünürlüğünü sordum sağ tıklayın ekran çözünürlüğüne girin en fazla çözünürlük ne onu yazarmısınız ayrıca psu nuz ne kaç watt 80 plus sertifikası varmı eğer psu düşükse kartı yükseltebilmek için değiştirmeniz lazım

1080p çözünürlük psu dan kastınız galiba ekran yenileme hızı 60hz yazıo eğer oysa yine ekran çözünürlüğüne gelince 1.2243 W yazıyor 80 plus sertifikası ne olduğunu bilmiyorum veya nasıl bakacağımı ^^ bu arada bütçemi 100 tl falan aşarsa sıkıntı değil 550 tl civarı olsn diye söylemiştim

Hocam yanlış anlama ama psu nun verdiği güç değeri o olamaz kasanın kapağını açın psu nun yanında yapışık bir belge var orda hertürlü bilgi var kaç watt verdiğini sertifikası falan her şey yazıyor

not:Psu dediğim kasanın içinde kare bir kutu var o içinden elektrik kabloları çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyrancı9999 -- 25 Temmuz 2014; 20:06:44 >
  • psu deyip cool çocuk olacağına güç kaynağı de gonullerin çocuğu ol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: altair87

öncellikle bütçen nedir ? bu çok önemli ikicisi de benim için ekran kartındaki en önemli özellik hafıza bant genişliğidir tabii ki ardından bit oranı çekirdek ve hafıza hızları örneğin şu anki ekran kartım gtx 770 bir ara gtx 750 ti kullandım ikisi arasında ciddi bir fark var özellikle hafıza bant genişliğinde 80 gb 750 ti 224 gb gtx 770

580-680'in hafıza bant genişliğinin eşit olmasına ne diyorsun?
    Veya R9 280X'le Titan'ın eşit olması?

Bu arada, hafıza bant genişliğinn kaç olduğunu, bit oranı ve hafıza hızı belirliyor zaten. 7000x256/8= 224 GB/Sn gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 26 Temmuz 2014; 7:44:53 >
  • quote:

Hocam yanlış anlama ama psu nun verdiği güç değeri o olamaz kasanın kapağını açın psu nun yanında yapışık bir belge var orda hertürlü bilgi var kaç watt verdiğini sertifikası falan her şey yazıyor

not:Psu dediğim kasanın içinde kare bir kutu var o içinden elektrik kabloları çıkıyor

Tam güç kaynağının girdiği kablonun orda 230VAC yazıyo bide ir çıkartma var orda yazanlar 230VAC 4,5 A 50Hz Pc Casperın kasalarından ben sadece işlemci ve ram değiştirdim.
    kasa casperse genelde pek kaliteli olmuyor.o yüzden psu nun değişeceğini düşünüyorum .hocam watt değeri oda değil ben size örnek olsun diye bir psu resmi atacağım üstündeki belgeyi inceleyin büyük bir 750 watt yazısı var sizin psunuz üzerindede bir belge olması lazım ayrıca kasanın vga uzunluğunu ölçermisiniz ekran kartının kasaya sığıp sığmayacağınıda hesaplamamız lazım vga uzunluğu dediğim kasanın ekran kartı takma boşluğunu baştan sona ölçün

• quote:

kasa casperse genelde pek kaliteli olmuyor.o yüzden psu nun değişeceğini düşünüyorum .hocam watt değeri oda değil ben size örnek olsun diye bir psu resmi atacağım üstündeki belgeyi inceleyin büyük bir 750 watt yazısı var sizin psunuz üzerindede bir belge olması lazım ayrıca kasanın vga uzunluğunu ölçermisiniz ekran kartının kasaya sığıp sığmayacağınıda hesaplamamız lazım vga uzunluğu dediğim kasanın ekran kartı takma boşluğunu baştan sona ölçün

babamla konuştuk bugün ekran kartı bakmaya gittik ekran kartları anakartın 2katı gibi duruyor ve babamın mali durumu iyi olunca anakart kasa ve ekran kartı birden değiştiricez hepinize ozellikle msana çok teşekkür ediyorum yardımcı olduğun için

• r9 270 x iyi gider

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deucalione

quote:

babamla konuştuk bugün ekran kartı bakmaya gittik ekran kartları anakartın 2katı gibi duruyor ve babamın mali durumu iyi olunca anakart kasa ve ekran kartı birden değiştiricez hepinize ozellikle msana çok teşekkür ediyorum yardımcı olduğun için

sadece güç kaynağı ile ekran kartı alsanız yeter

http://www.vatanbilgisayar.com/r9-280-dual-x-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html?srt=UP

http://www.vatanbilgisayar.com/vs-serisi-650w-guc-kaynagi.html?srt=UP

bu ikisini alın tepe tepe kullanın

hayırlı olsun hocam psu yuda değiştirmenizi önerrim 600 watt 80 plus sertifikalı bir psu alacağınız ekran kartını fazlasıyla besler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingarthasilker

quote:

quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/r9-280-dual-x-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html?srt=UP

kasa küçük ve anakartım desteklemeyebilir çünkü kasa 3 yıllık yaklaşık olarak
    kasanın modeline ve anakartınkine kassayı açmadan nasıl bakabilirim deteklermi diye bakmam lazm bu ekran kartını çok beğendim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deucalione -- 29 Temmuz 2014; 16:18:45 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kingarthasilker

quote:

quote:

kasa küçük ve anakartım desteklemeyebilir çünkü kasa 3 yıllık yaklaşık olarak
    kasanın modeline ve anakartınkine kassayı açmadan nasıl bakabilirim deteklermi diye bakmam lazm bu ekran kartını çok beğendim

kasanın pci-e slotundan önüne kadarki boşluğa bakın25-30 cm ise sığar

• kingarthasilker kullanıcısına yanıt
    pci-e derken normal alime cetvel alıp kasayı açmadan dikdörtgenya cd takılan yerden en arkaya doğru mu ölçücem eğer öyleyse 40cm
  • Bu zaman da 7750'den aşağı almayacaksın ama maddi konuda zorlanıyor 7770 al buna para biriktir en kötü bunu al göreceksin aradaki farkı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.