Şimdi Ara

Ekran Kart-Anakart Uyumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, Asus m5A97 plus anakarta sahibim AMD FX 8320 işlemci ve 700 watt PSU var. Ekran kartı olarak MSi RX 570 alsam anakart uyumlu mudur? Darboğaz Yaşar mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi argk02 -- 9 Eylül 2020; 12:53:46 >

• işlemci eski baya, ekran kartın işlemcinden ve ram hızından kaynaklı baya bir performans kaybı yaşar. Önce anakart & işlemci & ram üçlüsünü değiştirmeye bak
  • senin konuya bende ortak olayım ekran kartı alacağım bende ryzen 5 3600 msi b450 ana kart var "SAPPHIRE Radeon RX 5500 XT NITRO+ OC 8GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı" mı yoksa GIGABYTE "GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı" aralarında 100₺ civarında fark var 2000 ₺ bandında banada yorum yazarsanız sevinirim
  • PeaceKeeper kullanıcısına yanıt
    Hocam o üçlüyü değiştirmek nerdeyse yeni bir sistem almak ile eşdeğer. Mevcut olanı en iyi şekilde kullanmak istiyorum. Bu açıdan ve sizin söyledikleriniz doğrultusunda ekran kartı rx470 olsa uygun mudur?
  • ben mayıs ayında değiştim işlemci ryzen 5 3600 msi b450 pro max gskil 8x2 16gb birde m2 ssd 3200₺ tuttu rx 460 ekran kartım var onu da satıp ekran kartı almayı düşünüyorum bende
  • argk02 kullanıcısına yanıt
    Zaten yeni bir sistem almış oluyorsun onları değiştirince. RX570 ile 8320 kullanabilirsin ama dediğim gibi 15-20 arası bir performans kaybı yaşarsın, benim nacizane tavsiyem pcyi yeni nesile taşıman, ekran kartı konusunda şanslısın rtx 3000 serisi çıktığı için diğerleri ucuzlayacak, aynı şekilde AMD ninde yeni ekran kartları geliyor. eylül sonunu beklersen fiyatlar daha da düşer daha kolay alırsın diye düşünüyorum. rx470 ile 570 arasında kayda değer bir fiyat farkı varsa rx470 seçebilirsin, ancak her iki seçenekte de, bazı oyunlarda CPU, bazı oyunlarda GPU bazlı bottleneck alıcaksın. Mesela GTA5'de CPU yetmeyecek o yüzden GPU tam kapasitede çalışamayacak, APEX legends ve fortnite gibi oyunlarda da GPU yetmeyecek.
  • createman kullanıcısına yanıt
    GTX 1660 Super daha iyidir. Rakibi'de rx590 ve üstüdür
  • teşekkürler hocam arada çok fazla fiyat farkı gözükmüyor ikisi arasında kaldım bende rx590 da alabilirim diğer ikisi 2200 bandın da 2450 civarı da rx590
  • Cevabınız için teşekkür ederim, ancak yeni bir sistem için ekonomim elverişli değil. İyi forumlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.