Şimdi Ara

Ekran Kararmasını bir türlü çözemiyorum!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, kısa bir süre önce aldığım Leadtek GeforceFX5200 256Mb ekran kartını Asus Cuv4x anakartıma taktım. Ama bana yakında kafayı yedirtecek olan bir problem çıktı. Bilgisayarın ekranı olup olmadık her yerde (bazen oyun oynarken, bazen word'te yazı yazarken, bazen internette gezinirken) kararmaya başladı. Tam oyunun en önemli yerine geliyorum, birden ekran kapanıyor, monitörün ışığı turuncuya dönüyor ve öylece bekliyor. Ancak gelen seslerden oyunun devam ettiğini anlıyorum. Sorunu çözebilmek için her şeyi denedim ama nafile. En sonunda (delirmeye yakın), harddiskin tamamına format attım. Tam her şey bitti, cillop gibi tertemiz bir windows yüklerim şimdi derken, karşıma benzer bir sorun çıktı. Bu sefer windows 98SE'yi kurmaya çalışırken ms-dos'ta kur yazıp enter'e bastığımda yine ekran kararıyor. Yeni ekran kartını çıkarıp eskisini takmayı denedim(acaba sorun gerçekten de ekran kartında mı diye), ve kur yazdığımda windowsun yükleme işlemleri sorunsuz başladı. İşin içinden bir türlü çıkamıyorum. O kadar para verip aldığım ekran kartının bozuk olma fikri de içimde gittikçe büyüyor. Lütfen yardımcı olun. BU İŞ ARTIK ÇIĞIRINDAN ÇIKTI!!![akum]

• sorun sanırım ekran kartının agp8x ve anakartının agp 4x olmasından kaynaklanmakta...
  • Ekran kartın için güncel bi detenator yükle.İşletim sistemini xp yapabiliyorsan yararına olacaktır.Windows kurarken görüntünün gitmesi gayet normal.Win98 ekran kartını tanıyamadığı için.kur yerine setupcor komutunu kullanmalısın.
  • bence ekran kartında bir arıza var. anakarttan aolacagını sanmıyorum garantiye ver.
  • ne ekran kartı nede harddisk lanet olası sorun benim kafe de de var. Ramlerimi değiştirmedim hardiskleri mi!! neyse senin yerinde olsam makineye xp yüklerim birde ekran kartının driverlerini güncelleştir directx ne update etmeyi de dene benim sorunlu 3 makina kaldı diğerlerini hallettim ama naSIL yaptım anlamadım gerçi benim ekran kartları ati radeon 9200 se .
    NOT: tam olarak çözümünü bilen yardımcı olsun ben çözdüğüm makinelerden birisinin ghostunu alarak çözeceğim farklı çözüm tekniklerini bilen dermeyans@hotmail.com adresine bi selam çaksın
  • Anakartın AGP Voltage ı Ekran KaRtına yetmiYoR.ßuda 4x 8x iLe aLaKaLı
  • bence xp de yüklesen aynı sorunu yaşarsın dostum. Arkadaşımda da aynı sorun var. Donanım uyuşmazlığı diye düşünüyorum. ama sen yinede en son güncellemeri bir dene (bişeyin değişiceğini Sanmam)
  • üsT Tarafta YazDığım Hatalı ßiLgiLenDiRme iÇiN öZüR DiLiYoRum.
    Sorun Monitörden Kaynaklanıyor.Nedenide Sigortanın ısınması.
    aDımla ßiR üsTTe VerDiğim Cevabı Dikkate aLmayınız.Saygılar.
  • 1 . ilk sorunun oyun oynarken monitörün gitmesi yeni ekran kartının daha önce ekran kartı kullanılmış bir sisteme kurduğun için olabilir bunun çözümü fomat atmaktır

2. ikinci sorun için ekran kartının sürücülerini yüklerken veya windowsa format atarken tv out kablosunu tv ye takılı tutuyorsan tv'yi birincil pc' nin monitörünü ikincil olarak algılayıp pc monitörünü kapatıyor olabilir tv out kablosunu çıkartıp ekran kartı driverini yeniden kur

not : eger tv out kablomu takmadan format atıyorum diyorsan
    monitörün görüntüsü gittiğinde tv out kablosunu tv ye takarak görüntüye nolduğunu anlayabilirsin .
  • ?? çok ilginç bir fikir denede sonucu yaz bekliyom
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.