Şimdi Ara

Ekran + İşlemci tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
11
Cevap
0
Favori
116
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    236 Mesaj
    merhabalar işlemci ve ekran kartı almayı düşünüyorum 0 dan pc yapıcam önce işlemci ve ekran kartından başlamak istedim. Malum öğrenci olduğumdan piyasayı takip ede ede yavaş yavaş temin etmeyi planlıyorum. Ben birşeyler düşündüm fakat karar vermiş durumda değilim fikirlerinizi bekliyorum

A10 - 7870K var bunu alsam beni 4 sene götürürmü ve 4 sene sonra yeni bir ekran kartı taksam darboğaz yaparmı ? ( 4 sene sonra ne kart takarım elbete bilemeyiz ama takabileceğim kart en fazla 400 - 500tl lik bir şey olur buna yetmesi benim için yeterli )

Gt3258 yada x4 860k - gt750ti li bir sisitem fakat bu şekildeki bir sistem. fakat bununda ücretide bütçemi biraz aşıcaz

BÜTÇEM: 600TL

tavsiyelerinizi bekliyorum

|
    |

a10 7870k alsan bile ramleri çok yüksek frekans alman lazım o yüzden yine bütçeni aşıcak
    x4 860k ve harici bi ekran kartı alman daha iyi olur
    |
    |
    FuKaGa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

doğru dediniz hocam şimdi bende birkaç araştırma daha yapdım alacağım ana kartda 2400mhz overlock uyumlu olması gerekiyor oda yine bütceyi çoğaltacak
    |
    |
    Skörtıl_Nimo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    860K + R7 370 ikinci elden.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

r7 370 biraz ağır kaçabilir bana maddi olarak onun yerine 860k + gtx 750ti naısl olur
    |
    |
    Lana-Del-Rey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: FuKaGa

r7 370 biraz ağır kaçabilir bana maddi olarak onun yerine 860k + gtx 750ti naısl olur

Biraz daha düşük olur ama yine de tüm oyunları oynarsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: FuKaGa

doğru dediniz hocam şimdi bende birkaç araştırma daha yapdım alacağım ana kartda 2400mhz overlock uyumlu olması gerekiyor oda yine bütceyi çoğaltacak

2400 belleklerin çoğu çalıştırılamıyor. Çok kesin sınırlarla belirtilmiş, anakart bellek desteği listelerinde hangi 2400 mhz belleklerin desteklendiği. Kendi anakartım sadece 1 marka ve model bellek destekliyor o hızda ki o bellekler de her yerde bulunamıyor.

x4 860k + gtx 750ti almaya karar verdim 1080pde ve high de bi arkadaş gta 5 detest yapmış 40 45 fps alıyordu. Uygun gözükdü bana şuandada 415tl ye buldum fakat gigabayt olması sorun olurmu msi gamingde 489tl diğeri 415 tl 16 saatlik indiri var yazıyor sorun olmaz değilmi gigabayt alsak
    |
    |
    Mete Can Karahasan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

amd x4 860k ile 260x daha performans verir
    |
    |
    FuKaGa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

hocam ben aslında bakarsanız ekran kartı + işlemciye 700tl gibi bi para verme şansım yok şuanda a10 7870k almayı planlıyorum 450tl civarında bulurum heralde piyasayı doğru takip edersem. Yanına 150tl anakart 200tl 4x2gb ram 200tlde kasa alırım 150tl de 1tb disk yeterli olur 1100tl civarına almış olurum tahminen kasayı öle bi karar aldım daha fazlası bütcemi aşacak bu şekilde alıp b 2 -3 sene sonra bi ekran kartı alırım zaten apu sistemde birde işi ekran akrtıyla paylaşdığı için işlemci daha dayanıklı ve uzun ömürlü oluyor.
    |
    |
    SCHU7Z S7AFFEL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfa:
1
Reklamlar
son dakika
üniversite
Canlı Tv izle
haberler
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.