Şimdi Ara

ekran donuyo.. kafayı yedim!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaşlar. bilgisayarı sabah açık bırakıp akşam eve geldiğimde veya gece açık kalıp sabah kalkıp baktığımda masaüsütünü donmuş olarak bulutorum. mouse ve klavye hiç tepki vermiyo. 400mhz 256ddr varken de oluyodu şimdi bi 256 ddr daha ekledim hala aynı şey devam ediyo. intel p4 2400 işlemcim var. anakartım ecs p4vxasd2+. ne yapcam.

• nasıl donuyor ? kilitleniyor yani.. ne yüklü makinede.. 98 xp? sp ? güncellemeler ?
  • şu an xp pro yüklü.
  • service pack 1? 2? hangisi yüklü? otomatik güncelleştirmeler açıkmı? bazı güncelleştirmeler yüklenirken kilitleniyor? veya eğer sorunun tam olarak ne olduğunu anlamak istiyorsan makinenin başında bekleyeceksin :) başka birşey gelmiyor aklıma şu an.
  • sp2 dışındaki güncellemelerde yapılmış durumda.
    ama güncelleme yapılmadan öncede oluyordu.
    nası donuyo demişsin, masaüstü kilitlenmiş bi şekilde buluyorum, reset atmam gerekiyor..
  • bence sorun ekran kartı veya işlemci ısısından kaynaklanıyordur. ekran kartın fazla ısınıyor olabilir. eğer sorun ekran kartında ise ekran kartının yeni sürücülerini yüklemeslisin. veya işlemcin fazla ısınıyor olabilir.everest home isimli programı kurup işlemci sıcaklığına bakabilirsiniz. işlemci ve ramlar normal ise farklı bir ekran kartı kullanın veya ekran kartını başka bir makine de deneyin.
  • Denetim Masasından "Güç Seçenekleri" ayarlarına bir göz at. Orada Harddiskleri kapat seçenekleri falan var eğer, xx dakika sonra kapat falan ayarlıysa, onu "hiçbir Zaman"a ayarla. Belki hart Disk kapanıyor ve ondan donma olayı ( bazı durumlarda ) kaynaklanıyor olabilir.
  • Sisteminde soğutma fan vs. yoksa bu kadar çalışmadan sonra donması normaldir. Gece download için açık bırakıyorsan işlemci hızını bios dan düşürebilirsin.
  • Bencede güç seçeneklerinden düzeltilecek bi sorun bu...
  • doğru kasada sadece işlemcinin fanı var. işlemci hızını nasıl düşürebilirim...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.