Şimdi Ara

Ekran Çözünürlüğü Hak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
81
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bugün pc de oyun oynarken fare dondu çalışıyor ama oyun içi çalışmadı.

Oyunu kapadıktan sonra ekran çözünürlüğü büyüdü. Simgeler büyüdü. Sağ tık yaptığımda açılan pencere devasa şekilde açılıyor.

Ekran ayarları 1366x768 (Önerilen) de. Her ayarına baktım. Masaüstündeki simgelerin yazı karakterleri bile büyüdü.

Gelişmiş görüntü ayarlarında bit derinliği 8 bit.

Ekran ıntel(R) HD Graphics Family. Pc Lenovo G50

Teşekkürler.

• Büyük ihtimalle dpi ayarlarıyla oynadınız. Siz mi yaptınız yoksa kendiliğinden mi oldu yada tuş kombinasyonlarına oyun sırasında basarak mı gerçekleştirniz orasını bilemem.

Windows 10 arama çubuğuna Dpi yada her şeyi büyük yap yazın gelen ilk sonuca basın. Çıkan ekran da her şeyi daha büyük yap başlığı altındaki kutucukta değeri %100 yapın yada windwosun size önerilen diye tavsiye ettiğini seçin. Windowsunuzun normale dönmesi gerekiyor.

Kolay gelsin.
  • Pubg emülatör oynuyorum. 1 yıldır böyle bir sorunum yoktu. İlk defa olunca şaşırdım. Değer %100 dü zaten. Her şey normal olduğu halde sıkıntı yaşattığı için bilemedim.

Bir arkadaşımın dediklerini uyguladım. Şu şekilde yaptım. görüntü ayarlarından monitör kısmındaki gelişmiş ayarlara girdim. Uygulamalar için ölçeklendirmeyi düzelt kısmını kapattım ve özel ölçeklendirmeyi 130 yapıp reset attım. Sonra tekrar açıp özel öleçklendirmeyi sildim ve uygulamalar için ölçeklendirmeyi düzelt i açık yaptım. Sorun çözüldü.

Cevap için teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.