Şimdi Ara

Ekran çizildi_________yardım pleaseeee

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • moniörü silerken ekran kısmında hafif derecede çizikler oluştu özellikle kenarlarda :((. Bu düzeltilebilir mi düzeltilebilirse nasıl yapabilirim!

Şimdiden teşekkürler....

• Bu düzeltilebilir ama sen yapamazsın. Yapayım derken daha çok çizeceğin muhtemel. Bunu yakınızda tv tüpü tamir edip, elektron tabancasını değiştirebilen yerler varsa ancak onlar silebilir.
  • çizikler o kadar derin değil sadece yüzeysel. leke izi gibi gözüküyor. bu düzeltilmez mi? Düzeltilmezse bu şekilde idare edicem gibi gözüküyor napalım.
    Yinede sağol flamandegerr...
  • Çizik derken antiglare tabakasını mı kastediyorsun?? O tabaka kuruyunca tekrar toparlar..

Tüplerin o kadar kolay çizilmemeleri gerekir normalde..
  • Profesyonel Tv tamircisiyim, Acharad haklı tüplerin pek kolay çizilmemesi gerekir ama neticede camdır cam ne kadar kolay çizilirse o da o kadar kolay çizilebilir. fakat bunu elle düzeltmenin imkanı yok özel makinalar var onlarla silinebiliyor. Tekrar hatırlatıyorum etrafınızda mutlaka tv tamir eden arkadaşlar vardır onlarla bir görüşün size nerede yaptırabileceğiniz hakkında bilgi vereceklerdir.
    Kolay gelsin.
  • çok tşk ederim arkadaşlar sağ olun
  • Bu ciziklerden bende de var (17" Sony CPDE220E Flat) Birgün şu kutudan çekilince çıkan peçetelerle ekranımı silerken ekranın çizildiğini görünce aklım başımdan gitti. Peçetelerin arasına sanki kum girmiş bende ekranı silerken bu kum tanecikleri ekranı çizmiş gibi bir durum söz kunusuydu sanırım. Gittim Philips marka şu ekran ve diğer cam ve benzeri şeyleri temizleyen spreylerden aldım ama nafile. Hala çizik aradda gözüm takılonca bu çiziklere sinirlerim bozuluyor. Hani şu saatçilerde saat camını siliyorlarya çok fazla çizik varsa elkide böyle birşeyle sildirebilirsin bu çizikleri. Bende fazla üstüne düşmedim ama sen iyi bir sonuç alırsan burda yazarsan bizde tecrübenden yararlanmış oluruz. Saygılar.
  • bu çizikler nedeniyle bilgisayarın karşısına geçesim gelmiyor. HAftabaşı bi camcılara sorayım diyorum. Onlar çizik camları silebiliyor. Neyle yaptıklarını öğrenebilirsem iyi olur.
    Karadenizli arkadaş saatçileri söylediğin iyi oldu. Bide onları araştırayım. bu durumu sadece 17" monitörü kazara çililip onu kullanmak zorunda olanlar bilir. (Çok berbat BİŞİ)[:(!][:(!]
  • egerki o camı temizletmeyi tamir etmeyi düşünüyosan hiç ugraşma derim.Anti-Glare, Anti-Static, Anti-Reflection olan tabakayı bozduysan öyle müdahale ile tamirinin mümkün olmıyacagı kanısındayım.Monitor un tüpünü toptan degiştirmek tek çözüm.
  • falla ben bu güne kadar monitörümü hep pamukla sildim bişide olmadı (eski sistemi saymıyorum)[afro]
  • çizikler ilk güne nazaran daha azalmış gibi duruyor. Gerçi çizikler o kadar derin değil ama monitörün yüzünde leke hissi veriyor. Buda beni rahatsız ediyor. Kim kirli bi monitörde çalışmak ister ki? bakalım belki zamanla düzelir yada ben böyle kullanmaya alışırım.
    (acaba zımparalasam düzelir mi? :))) )
  • aynı şey benimde başıma geldi ben bu konuda biraz daha hassas olduğum için kolanyayla silmeyi denedim ve bi kaç philips yetkilisine sordum kesinlikle olmaz deyine böyle kullanmak sorunda kaldım
  • Evet Beyler bendeki 17' SONY de de çizikler ordusunda..

Bi türlü çiziği gideremedim...

Bilgisayarı açınca Çizikleri görmezlikten gelmeye çalışıyorum...[bandt]

zamanında 300 usd ye alınan bi monitorun sadece tüpü 400 usd imiş... Gülme ve sinir krizlerine kapılmıştım ...

Servisine sordum..
    Garantisi devam ettiği halde
    yeni tüp önerdiler..
    6 ay önce 400 dolar dediler..
  • bir garantili cihazi actiginiz andan itibaren garantisi bitmis sayilir
    ve kullanici hatasi diye imm 'sini silerler..
  • monitorun herşeyi bozulsun garanti ile degişir fakat cam kısmında cizik vb. hasar olmıyacak yoksa tüpü garanti dışı kalıyor.
  • bi arkadaş valla çizik sidileri dişçi bi akrabasının polisaj diye dişcilerin kullandığı bi parlatma aletiyle cillop gibi yaptıını söylemişti..

büyük ihtimal camda siliniyordur o nevi bi aletle..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.