Şimdi Ara

EKOSU manyetik kireç önleyici yorumları ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
1
Favori
83.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forum aramalarımda bu konuda hiç bir topic bulamadım.

Bu ürünü kullanıp yorum yapabilecek arkadaş var mı ?

Hepsiburada da olan yorumlar var bazıları sırf yazmış olmak için yazılmış.

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?Categoryid=161691&Productid=eveko711120

imalatcı web sitesihttp://www.ekosu.com/list/list.asp?ktgr_id=354

Benzer bir üründe direk çamaşır ve bulaşık makinası içine atılıyor bunlarda mıknatis özellikli

Bir yerde calfix diye geciyor. .Bir yerdede NO NO diye

http://www.calfix.com.tr/Deterjan-Tasarrufu-Teknik-Rapor-13-0.php

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?Categoryid=161691&Productid=evnonoyeni

Bu ürünlere para vermeye değer mi?

• 4,5 yıl önce Ariston 65 lt'lik termosifon aldım. Servis montaja geldiğinde calblock kireç önleyici aparatı tavsiye ederek, cihazı 5 yıl boyunca kirece karşı koruyacağını, dolayısıyla rezistansı koruyacağı için elektrikten de tasarruf edeceğimi söylediler ve bende 50 TL karşılığında taktırdım. Bugün cihazda elektrik kaçağı oluştuğu için servisi çağırdım. Termosifonun rezistansı çıktığında şok oldum. tamamen kireç kaplıydı ve içinden avuç avuç kireç çıktı. tamir için 130TL ödedim. Fabrikayı arayarak kireç önleyicinin termosifonu korumadığını 5 yıl dolmadan cihazımın kireçlendiğini söyleyerek şikayetimi bildirdim. Fabrikanın yönlendirmesi sonucu servisten arayan arkadaş 5 yıllık garantinin takılan makineyi garanti etmediğini, calblock ta meydana gelebilecek bir patlama çatlama olduğu zaman magnetin değiştirildiğini ifade etti. Ben bu magneti taktımasaydım en kötü senaryoya göre 130 TL harcayacaktım. Şimdi ise 130+50 TL harcadım. Bu üründen hiç memnun kalmadım, termosifon için kesinlikle faydalı değil. kimseyede tavsiye etmiyorum!!! Bu aparatın 2010 yılı için fiyatı 60TL civarında. Termosifonun zaman içinde kireçlenmesi durumunda Rezistans+Termostat+Conta+Anot=130TL Neredeyse cihazın dışı hariç herşeyi sıfırlanıyor. 50-60 lira para verip cihazınızı korumasını ummak mı? yoksa hiç umursamayıp cihaz bozulduğunda 120-130TL para harcayıp ilgili tüm parçaları değiştimek mi?(Bu arada değişen parçalarada servis garantisi sağlanıyor) Karar sizlerin!
  • İşe yarasa bile sonuçta 5 liralık mıknatısın süslenmiş hali....
  • Sipariş verdik bakalım umarım pişman olmam
  • Arkadaşım bu tür ürünlerin fiyatına rağmen bahsi geçtiği şekilde etkili olamadığı ve bu şekilde etkisini kanıtlayamadığı için bir çok firma ürününe reklam yasağı getirildiği bir çok başlıkta yazmıştık...

Madem sipariş vermişsiniz hakkınızda hayırlısı olsun demekten başka bir şey gelmiyor elimizden...
  • quote:

Orijinalden alıntı: didim

Sipariş verdik bakalım umarım pişman olmam

didim şubat ayından beri kullanıyor olmalısın. Kullanıcı görüşlerini bizimle de paylaşır mısın?
  • 4,5 yıl önce Ariston 65 lt'lik termosifon aldım. Servis montaja geldiğinde calblock kireç önleyici aparatı tavsiye ederek, cihazı 5 yıl boyunca kirece karşı koruyacağını, dolayısıyla rezistansı koruyacağı için elektrikten de tasarruf edeceğimi söylediler ve bende 50 TL karşılığında taktırdım. Bugün cihazda elektrik kaçağı oluştuğu için servisi çağırdım. Termosifonun rezistansı çıktığında şok oldum. tamamen kireç kaplıydı ve içinden avuç avuç kireç çıktı. tamir için 130TL ödedim. Fabrikayı arayarak kireç önleyicinin termosifonu korumadığını 5 yıl dolmadan cihazımın kireçlendiğini söyleyerek şikayetimi bildirdim. Fabrikanın yönlendirmesi sonucu servisten arayan arkadaş 5 yıllık garantinin takılan makineyi garanti etmediğini, calblock ta meydana gelebilecek bir patlama çatlama olduğu zaman magnetin değiştirildiğini ifade etti. Ben bu magneti taktımasaydım en kötü senaryoya göre 130 TL harcayacaktım. Şimdi ise 130+50 TL harcadım. Bu üründen hiç memnun kalmadım, termosifon için kesinlikle faydalı değil. kimseyede tavsiye etmiyorum!!! Bu aparatın 2010 yılı için fiyatı 60TL civarında. Termosifonun zaman içinde kireçlenmesi durumunda Rezistans+Termostat+Conta+Anot=130TL Neredeyse cihazın dışı hariç herşeyi sıfırlanıyor. 50-60 lira para verip cihazınızı korumasını ummak mı? yoksa hiç umursamayıp cihaz bozulduğunda 120-130TL para harcayıp ilgili tüm parçaları değiştimek mi?(Bu arada değişen parçalarada servis garantisi sağlanıyor) Karar sizlerin!

• quote:

Orijinalden alıntı: vexole

4,5 yıl önce Ariston 65 lt'lik termosifon aldım. Servis montaja geldiğinde calblock kireç önleyici aparatı tavsiye ederek, cihazı 5 yıl boyunca kirece karşı koruyacağını, dolayısıyla rezistansı koruyacağı için elektrikten de tasarruf edeceğimi söylediler ve bende 50 TL karşılığında taktırdım. Bugün cihazda elektrik kaçağı oluştuğu için servisi çağırdım. Termosifonun rezistansı çıktığında şok oldum. tamamen kireç kaplıydı ve içinden avuç avuç kireç çıktı. tamir için 130TL ödedim. Fabrikayı arayarak kireç önleyicinin termosifonu korumadığını 5 yıl dolmadan cihazımın kireçlendiğini söyleyerek şikayetimi bildirdim. Fabrikanın yönlendirmesi sonucu servisten arayan arkadaş 5 yıllık garantinin takılan makineyi garanti etmediğini, calblock ta meydana gelebilecek bir patlama çatlama olduğu zaman magnetin değiştirildiğini ifade etti. Ben bu magneti taktımasaydım en kötü senaryoya göre 130 TL harcayacaktım. Şimdi ise 130+50 TL harcadım. Bu üründen hiç memnun kalmadım, termosifon için kesinlikle faydalı değil. kimseyede tavsiye etmiyorum!!! Bu aparatın 2010 yılı için fiyatı 60TL civarında. Termosifonun zaman içinde kireçlenmesi durumunda Rezistans+Termostat+Conta+Anot=130TL Neredeyse cihazın dışı hariç herşeyi sıfırlanıyor. 50-60 lira para verip cihazınızı korumasını ummak mı? yoksa hiç umursamayıp cihaz bozulduğunda 120-130TL para harcayıp ilgili tüm parçaları değiştimek mi?(Bu arada değişen parçalarada servis garantisi sağlanıyor) Karar sizlerin!

İşte bu yüzden forumu seviyorum.
    Broşürler, üniversite raporları falan hikaye, al işte adam yaşamış ve kandırmacadan başka bir şey olmadığını kendi gözleriyle görmüş.

• boruya mıknatıs takıp kireci önleyeceğini beklemek ve bunun için para vermek...

• selam.topik markasının sitesine bakmanı tavsiye ederim.dünya büyük bir manyetik alandır ve bilimseldir (:
  • merhaba.beş değil ama yirmibeş liraya bilimsel,garantili ve yerli bir ürün kullanmak mümkün.denemeden bilemeyiz değil mi?
    kim derdiki köylüler elde silah bile yokken nasıl bu savaşı alabilirler diye..herşey mümkündür;ölçme ve değerlendirmeylede sonuca ulaşılır.''Türk,Öğün,Çalış,Güven.'' M.Kemal Atatürk
  • www.bumagaza.com diye bir adresten yerli ve garantili bir ürün alabilirsiniz.gerçektende etkili.düşünün lütfen dünyada manyetik bir toptur zaten...saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: topik temiz yıkar

www.bumagaza.com diye bir adresten yerli ve garantili bir ürün alabilirsiniz.gerçektende etkili.düşünün lütfen dünyada manyetik bir toptur zaten...saygılar

Bu ürünler garanti verilerek satılıyor ve halk kandırılıyor. Garantisi var madem, garanti belgesi var mı?
    Garanti şartları nelerdir? Sanayi ve ticaret bakanlığından onaylı garanti belgesi bulunmayan ürünlerin halka garantilidir diye satılması suç değil mi? Ürünler tanıtılırken hep geniş zaman kullanılıyor. Yapar eder vs. Kesinlik yok. Zaten vaat edilen süre sonunda memnun kalmazsanız şikayetçi olmak için fişini bulabilecek misiniz? Karşınızda muhatap bulabilecek misiniz? Zahmet etmeyin ben size yardımcı olayım. Verilecek cevap:"Kullandığınız halde böyle olmuş, kullanmasaydınız daha kötü olurdu. Ürün tahribatı geciktirmiştir." Garantisi yapar, eder şeklinde olan ürünün tüketiciye vereceği cevap bundan daha fazlası olamaz.

• Arkadaşlar bukadar halk kandırılmasından sonra böyle bir ürünün gerçekten işe yarıyanıda çıksa eminim ki hiçbiriniz umursamazsınız. Bu kireç olayı manyetik teknolojinin çözebileceği bir olay değil. Manyetik alanı içinde bulunduran metaryelin anlık su debisine göre kütlesininde değişmesi gerekir ki bu imkansızdır. Değişken debinin olduğu hiç bir ortamda manyetik halkalar başarı elde edemezler ve kireç oluşumunu engellemekten ziyade, başarılı oldukları noktalarda ise sadece kirecin yapışmasını engellerler. Fazla reklam yapma taraftarı değilim ama Alman teknolojisine ait ''moleküler osilasyon'' dedikleri bir çarenin olduğundan sizleri haberdar etmek isterim. Bu ürün dünya genelinde özellikle endüstriyel alanda çok ciddi referansları hak etmiş bir teknoloji. Bunu başlı başına bir cihaza takmak biraz komik olur ama bütün apartman yada site aynı durumdan muzdarip ise sadece site veya apartman girişine takılması hem ekonomik açıdan hemde bütün boru hattını ve cihazları hem kireç ve korozyon hemde mikrobiyolojik problemlerden kurtarmak adına çok daha mantıklıdır. Bu cihaz ciddi bir cihaz ve 10 yada 20 liraya alınamıyacak bir cihazdır. Kullanım şartlarına uyulması durumunda şu tarihe kadar çalışacaktır diye bir durum soz konusu değildir. Şu an Dünyanın en büyük petrol rafinerilerinden birisi olan Petronass'ta 12 senedir hiç dokunulmadan çalışan kireçi ve korozyonu oluşturmayan bir cihaz vardır. Parasını çöpe atmak istemeyenler ve bu konuda gerçekten sıkıntısı olanlar varsawww.nanotec.com.tr yadawww.merus-turkey.com adresinden iletişim sağlayabilirler. Teknolojinin adı MERUS teknolojisidir. İyi günler dilerim...

• bunun benzeri bir ürün var Aquarette markasıyla satılıyor. Alman malı. Bilmiyorum kullanan var mı...

http://www.aquarette.net/
  • Arkadaşlar selamlar,

Ürünümüzle ilgili bir soruyla ilgili bir çok yorum ve eleştiri yazıldığını görüyorum. Üretici firma yetkilisi olarak bunlara elimden geldiğince cevap vereyim ve gerçekten merak edenleri aydınlatayım.

Öncelikle ürünlerin garanti verilerek satıldığı, ancak T.C. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI onaylı garanti belgesi olmadığı, bunun da suç olduğu söylenmiş. EKOSU markalı manyetik kireç önleyici ürünlerimiz T.C. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI onaylı 3 yıl garanti belgesi ile satılmaktadır.

İkinci olarak ağırlıkla bu tür ürünlerin işe yaramadığı söylenmiş. Bu noktada benzer ürünleri kullanan ve olumsuz sonuç bildiren bir çok kişi olmakla birlikte bu durumun ancak söz konusu ürünle ilgili olduğunu, her ürünün aynı kefeye konmaması gerektiğini söyleyebilirim. Ürünümüz ODTU labOratuvarlarında test edilmiştir. Sadece bir bölümde değil, Kimya Mühendisliği, Çevre Mühendisliği ve Gıda Mühendisliği bölümlerinde yapılan ayrı ayrı analizler sonucunda kireçlenmeyi önlediği ve deterjan sarfiyatını düşürdüğü görülmüş, resmi olarak raporlanmıştır.

Bu tür ürünlerle ilgili reklam kısıtlamaları getirildiği, bazı ürünlerle ilgili reklam şikayetleri yapıldığı ve bunlar neticesinde reklamlarda kullanılan ibare ve iddiaları resmi raporlarla ispat edemeyen firmalara cezai müeyyideler uygulandığı doğrudur ve bu gereklidir. Aksi halde sahte ve yetersiz ürünlerle, işlev gören ürünleri, merdiven altı üretim yapan firmalar veya şahıslarla, dürüst ve gerektiği şekilde üretim ve satış yapan firmaları ayırt etmek mümkün olmayacaktır. Firmamızın bugüne kadar karşı karşıya kaldığı hiçbir reklam şikayeti olmadığı gibi, uygulanmış herhangi bir cezai müeyyide de yoktur. Ürünlerimizle ilgili iddialarımız raporlarla ispat edilenlerle sınırlı olup, yanıltıcı, aldatıcı iddia ve ibareler kullanmamak konusundaki hassasiyetimiz göz ardı edilmemelidir.

Ürünlerimizde kullanılan mıknatıslar üç kuruşluk veya beş liralık mıknatısların süslenmiş hali değildir. Bu kategorideki ürünlerin işlevsel olabilmesi için NdFeB (neodmiyum olarak tabir edilir) olarak adlandırılan, neodmiyum, bor ve demirden imal edilen süperiletken bileşikler kullanılarak üretilmesi gerekir. Bu tür bir mıknatısın ürettiği manyetik alan 9000-12000 gauss gücünde iken sıradan bir demir mıknatısın ürettiği manyetik alan 100-300 gauss gücündedir. Yaklaşık yarım kibrit kutusu büyüklüğünde NdFeB bir mıknatısın şu an dünya piyasalarındaki fiyatı 7,7USD dir. Sıradan demir bir mıknatısın fiyatı ise 0,035USD dolayındadır. Görüldüğü üzere fiyat farkı oldukça fazladır ve sıradan bir demir mıknatısın ürünlerimizde kullanılan mıknatıslarla aynı etkiyi göstermesi mümkün değildir.

Bu tür ürünlerle tüketicinin kandırıldığı düşüncesini ortadan kaldırmak adına tüm bu resmi yeterlilik ve garanti belgelerine rağmen, koşulsuz iade garantisi uygulamakta, ürünümüzden memnun kalmadığını belirten müşterilerimize derhal ve kesintisiz olarak para iade garantisi vermekteyiz.

Ürünlerimiz KOÇTAŞ ve PRAKTİKER mağazalarında, tüm sanal marketlerde ve bayilerimizde satılmakta olup, 10 yılı aşkın süredir satışta olan bir üründür. Bu süreçte hakkımızda hiçbir yasal şikayet başvurusu olmadığı gibi, şikayetini firmamıza ileten kullanıcı oranı %0,7 (binde yedi) olup, bu şikayetler çözümlenmiştir.

Endüstriyel Ürünlerimiz web sitemizde de referans olaraK yayınladığımız hemen hepimizin tanıdığı bir çok ulusal firmamızın tesislerinde kullanılmaktadır ve önemli sorunları çözerek, bakım, onarım, temizlik ve kimyasal maliyetlerini düşürmekte, iş ve enerji kayıplarını ortadan kaldırmaktadır. Aynı zamanda bazı uluslararası firmaların Türkiye fabrikalarında yapılan uygulamalarda alınan olumlu sonuçlar neticesinde aynı firmaların diğer ülkelerdeki fabrikalarında da uygulama yapılmıştır. Bu, ürünlerimizin yurt dışından dahi talep gördüğü anlamına gelmektedir. Evsel ürünlerimiz ise Türkiye genelinde 100.000 dolayında hanede kullanılmakta ve kullanıcılarımızın çoğu ürünlerimizi farklı kullanım alanları için tekrar tekrar satın almakta, tavsiye etmekte ve memnuniyetlerini belirtmektedirler.

Sonuç olarak; konu hakkında yeterli bilgisi olmayan kişilerce, akıl yürütülerek yapılan yorumların kimseye bir faydası olmadığını düşünüyoruz. Sorulan tüm soruların ve haksız eleştirileri yanıtlamaya çalıştım. Tekrar sorularınız olursa web sitemiz üzerinden online destek hattımıza ulaşabilirsiniz.

Hepinize teşekkür eder, saygılarımızı sunarız...

EKOSU MANYETİK KİREÇ ÖNLEYİCİ APARATLAR

• Nitelikli dolandırıcılık..

Uydurmuşlar bir ürün, yersen..

Aynı ürünü satan bir çok firmanın ürünlerinin hiç bir işe yaramadığı, iddialarının insanları yanıltmaya dönük olduğunu Sanayi Bakanlığı söylüyor.

1) 2006/227- Akua Dış Tic. Ltd. Şti’ne aitwww.akua.com.tr adresli internet sitesi ve “Kirece Son” başlıklı tanıtım kataloğunda yer alan ve anılan firma tarafından piyasaya sürülen manyetik kireç önleyici cihaza ilişkin iddiaların reklam veren tarafından ispatlanamadığı, dolayısıyla tüketiciler açısından yanıltıcı olduğu;

Bu durumun, 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna; reklam veren Akua Dış Tic. Ltd. Şti. hakkında söz konusu reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

2) 2006/139- Doğa Müh. Müt. Tic. ve San. Ltd. Şti’ne ait “ Şimdi doğal suzamanı” başlıklı broşürde yer alan ve anılan firma tarafından piyasaya sürülen manyetik kireç önleyici cihaza ilişkin iddiaların reklam veren tarafından ispatlanamadığı, dolayısıyla tüketiciler açısından yanıltıcı olduğu;

Bu durumun, 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren Doğa Müh. Müt. Tic. ve San. Ltd. Şti. hakkında söz konusu reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

3) 2006/140- Ortipa Organize Tic. Paz. Ltd. Şti.’ne aitwww.balikesir2001.com/freshma adresinde yer alan ve anılan firma tarafından piyasaya sürülen manyetik kireç önleyici cihaza ilişkin iddiaların reklam veren tarafından ispatlanamadığı, dolayısıyla tüketiciler açısından yanıltıcı olduğu;

Bu durumun, 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren Ortipa Organize Tic. Paz. Ltd. Şti. hakkında söz konusu reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

4) 2006/141- Platon Tur. Tan. Org. Halkla İlişkiler San. ve Tic. Ltd. Şti.’ne aitwww.magnetix-tr.com adresinde yer alan ve anılan firma tarafından piyasaya sürülen manyetik kireç önleyici cihaza ilişkin iddiaların reklam veren tarafından ispatlanamadığı, dolayısıyla tüketiciler açısından yanıltıcı olduğu;

Bu durumun, 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren Platon Tur. Tan. Org. Halkla İlişkiler San. ve Tic. Ltd. Şti. hakkında durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

5) 2006/142- Ünalan Dayanıklı Tük. Mal. Paz. ve Tic. Ltd. Şti.’ne aitwww.berraksu.sistemleri.comadresinde yer alan ve anılan firma tarafından piyasaya sürülen manyetik kireç önleyici cihaza ilişkin iddiaların reklam veren tarafından ispatlanamadığı, dolayısıyla tüketiciler açısından yanıltıcı olduğu;

Bu durumun, 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklamveren Ünalan Dayanıklı Tük. Mal. Paz. ve Tic. Ltd. Şti. hakkında durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

Bir ürünün garantili olması başka birşey, güvenli olması (Almanyadan TÜV sertifikası alması) başka birşey.. Ama çalışması, iddia edilen işi yapması başka birşey..

Odun için de garanti belgesi verilebilir. Odunun da güvenli olduğu için TÜV sertifikası olabilir. Ama bunlar odunun musluk diye satılmasını haklı çıkaramaz.

Gönül isterki
    Elektrik tasarruf cihazı satanlar,
    Yakıt tasarruf cihazı satanlar,
    çamaşır topu satanlar,
    Manyetik kireç önleyici sistemler satanlar

Büyük para cezaları ödesinler, hapis yatsınlar. Malesef devlet vatandaşını bu tür dolandırıcılardan koruyamıyor. Diğer yandan vatandaş cahil. her duyduğuna inanıyor.

http://e-imza.sanayi.gov.tr/webedit/gozlem.aspx?sayfaNo=3001

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aktuz -- 25 Ocak 2012; 9:39:17 >

• Çaydanlığın suluğunu bu ürünü satın alıp kullanmaya başlamadan evvel temizletip,tabanının gıcır gıcır olmasını sağlayın.
    Ürünü tesisata taktırın,3-5 gün sonra suluğun dibini gözden geçiriniz.
    Tabanda ince bir tortu katman oluşmuş ise,bunun kireç olduğunu,İ.B.B birimlerinde analiz ettirip,analiz raporunu ve ürünün fatura başlığında ki kişi ve ürün imalatçısını mahkemeye verebilirsiniz.
    Tabii ona bu onayı veren birimleri de.
    Hadise bunun tam tersi çıkarsa üretici firmanın referansları inanılır cinstenmiş diyerek düşünülebilir.

Not: Bu tür cihazlara;Bir çok kamu teşekkülü işletmeler,hastahaneler bile şahane,işe yarıyor yazıları yazmışlar üretici firmaya.
  • Amerika da magnatec adı ile castrolün manyetik özellikli yağ diye satış yapamadığını da biliyormusunuz. Koskoca castrol tüm Türkiye'de ve Avrupa'da manyetik özelliği ile motora yapışır ilk andan itibaren yağlama yapar diyor ama Amerikan Ticaret Bakanlığı böyle bir özelliği yok diyerek ne ismen ne de o özellik var diyerek başka isimle malı sattırmıyor.
    Tıpkı bizimkilerin dış politikada başka ülkeleri ancak kınayabildikleri gibi sanayi bakanlığı da ürünü (ki resmen dediği işi yapamıyor diyerek) reklamını durduruyorsa malı da sattırma göreyim.
  • Nedense bu tür ürün kakalama konularına mesaj sayısı 1-3 civarı olan yeni üyeler çok rağbet ediyor.
  • bu kireç önleyici aparatların kireci yok etmediğini, sadece kristal yapısını iğne şeklinden yuvarlak şekle getirerek kirecin birikmesini ve arızaya sebep olmasını engelliyor bu da gayet mantıklı geliyor.NdFeB mıknatıs bulmak çok da zor değil boruya bilezik gibi birkaç tane takıp denemek lazım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.