Şimdi Ara

Ekonomiyi mahvettiler! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
2
Favori
10.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben anlamadım siz neyi tartışıyor neyi çözmeye çalışıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soniqueizm_777

Ülkemizin büyümesi güzel bir şey, ama 5 yıl önce verilen vaatlerin çoğu tutulmadı. 2011 seçimlerinden önce Ak Parti bir vaat kitapçığı dağıtmıştı. Vizyon 2023 adı altında. Orada 2015 yılı için veriler de vardı.
    Mesela GSYH
    -2011 yılında: 772 milyar $
    -2015 vaat edilen: 1 Trilyon 76 milyar $
    -2015 gerçekleşen: 720 milyar $
    Kişi başına gelir
    -2011 yılında: 10428 $
    -2015 vaat edilen: 14046$
    -2015 gerçekleşen: 9140$
    İhracat
    -2011 yılında: 134 milyar $
    -2015 vaat edilen: 201 milyar $
    -2015 gerçekleşen: 143 milyar $
    Temel ekonomik göstergeler bu şekilde daha bunun gibi bir çok 2015 vaadi vardı.
    Ama yeri geldiğinde gerçekleri de söylemek lazım. Bize bunlar vaat edildi bizler de bunlara göre oy verdik. Onlar konuşur, biz yaparız dediler. Ama sadece onlar değil herkes konuşmuş ülkede.
    Ülkede işler karıştı, darbe yapmaya kalkıştılar, terör vardı gibi bahaneler yapmaya da gerek yok. O zaman ona göre vaatler verilecekti ya da bu olayların önüne geçilecekti. Darbeler geri de kaldı, terör bitti çözüm süreci var artık, rahatlayacağız büyüyeceğiz denmişti o zamanlar. Ama gördük ki hiç biride bitmemiş.
    Eğer 2023 vizyonu gerçekleştirilmek isteniyorsa, daha sıkı çalışılması lazım. Ya da hükumetin 2023 vizyonunu değiştirmesi lazım. 2023 şurada 6 yıl kaldı ve bu gidişle 2023 projelerinin gerçekleşmesi çok zor. Umarım ben yanılırım ve gerçekleşir.

söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız.

Yalnız benim bir iddiam var! daha doğrusu hem çevremde hem forumda dile getirdigim bir gerçek!

Erdoğan ne zaman fetö 'nün inine girdi bu ülkenin şaftı kaydı!

ha bu kanser virüsünün tamamen ülkeden temizlenmesi için fedakarlığa katlanırım orası ayrı!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• digital_version kullanıcısına yanıt
    Hangi cahal uydurmuş onu
    Sen ihaleleri işi bilmeyen yandaşlara cahallara dağıtırsan ve sadece İnşaat'a önem verirsen ekonomin çöker.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmettr06 -- 22 Şubat 2017; 0:18:53 >
  • TinyAngel kullanıcısına yanıt
    Hayır geliri fazla olduğundan değil, kafa yapısı, eğitim seviyesinden kaynaklı.Yoksa asgari ücretli işçinin elinde iphone 7 ne arasın.Ödeyecek gücü mü var.36 ay fatura kesilecek belki 20. ayda iphone 8 alacak ve borç yükü içinde yaşayıp gidecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kangal Alır

Hayır geliri fazla olduğundan değil, kafa yapısı, eğitim seviyesinden kaynaklı.Yoksa asgari ücretli işçinin elinde iphone 7 ne arasın.Ödeyecek gücü mü var.36 ay fatura kesilecek belki 20. ayda iphone 8 alacak ve borç yükü içinde yaşayıp gidecek.

Ben buna modern kölelik diyorum ama önceden bu bile yoktu halkın bir şeyler alacak borçlanacak parası yoktu karın tokluğuna çalışıyordu, halk geçimini sağlayacak kadar ancak para kazanabiliyordu. Şimdi geçimini daha iyi sağlıyor ve bir şeyler almak için borçlanabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TinyAngel -- 22 Şubat 2017; 0:25:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TinyAngel

quote:

Ev fiyatlarını, ev kiralarını, VERGİLERi, gss yi, toplu taşımayı, yapılan köprü yoldaki geçit ücretlerini de yaz görelim.İnsan sadece o tablodakilerle yaşamıyor.

Alımı gücüne dair verileri attım. Birazdan sol görüşlü bir kurumun açlık ve yoksulluk sırınırın asgari ücrete oranını içeren verileri atacağım. Bakalım buna ne diyeceksin.

Şunu çok iyi bilmen gerekir ki bir ülkede ev fiyatları artarsa ekonomi iyi demektir. Şunu herkes bilir ki krizlerde ev fiyatları düşer neden? Çünkü satılamaz. Eğer ev fiyatları artıyorsa halkın alım gücü artmış ve evlere rağbet çoktur.

Evlerin fiyatlarinin yukselmesi Araplarin evleri aldigini, yerlinin 50 sene odese de alamayacagini gosterir. Yani bu isin 3-5 kan emici haric kimseye faydasi yok! Yasayacagimiz 70-80 sene, uckagitcilara faiz oderken, yasadigimizi bile anlamiyoruz. Sahtekarlar dunyayi parsellemis, sanki dunya arsalari babalarinin mali:(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Ev fiyatlarını, ev kiralarını, VERGİLERi, gss yi, toplu taşımayı, yapılan köprü yoldaki geçit ücretlerini de yaz görelim.İnsan sadece o tablodakilerle yaşamıyor.

Alımı gücüne dair verileri attım. Birazdan sol görüşlü bir kurumun açlık ve yoksulluk sırınırın asgari ücrete oranını içeren verileri atacağım. Bakalım buna ne diyeceksin.

Şunu çok iyi bilmen gerekir ki bir ülkede ev fiyatları artarsa ekonomi iyi demektir. Şunu herkes bilir ki krizlerde ev fiyatları düşer neden? Çünkü satılamaz. Eğer ev fiyatları artıyorsa halkın alım gücü artmış ve evlere rağbet çoktur.

bankalar kredi vermeyi kessin bakalım nasıl alınıyor

• Arkadaşım, ekonomiden anlamıyorsanız bu suç veya ayıp bir şey değil. Bilmiyorsan konuşmayacaksın. Bilmiyorsan ekonominin iyi olduğunu nasıl anlarsın? Cebine giren ve cebinden çıkan parayla anlarsın. Tek başına ev geçindirebiliyor musun, hangi şartlarda yaşıyorsun, temel ihtiyaçlarını ne şekilde sağlayabiliyorsun, temel ihtiyaçlarından sonra tasarruf yapabiliyor musun yani banka hesabına zor günlerin için para atabiliyor musun, para biriktirebiliyor musun, dolabını doldurabiliyor musun, teknolojik bir ürünü 500 taksit yapmadan alabiliyor musun? Bunlara bakacaksın. Ev, araba almaya filan hiç girmedim bak. Barınmaya hiç değinmedim bile. Siyasetçilere veya yandaş kanallardaki satılmışlara veya fanatizmden beyni çürümüş olanların dediklerine değil ne yaşadığına bakacaksın. Onlara kalsa ülke uçuyor zaten, ama sen gerçekten uçtuğunu görebiliyor musun, ülkeyle birlikte sen de uçuyor musun yoksa sürünüyor musun ona bakacaksın. Kimse pinpon topu yemiyor, elmas ya da yat kemirmiyor.

• TinyAngel kullanıcısına yanıt
    Yılın ilk ayında 1,3 milyar TL tutarında 85 bin adet senet protesto edildi. Protesto edilen senet tutarı geçen yıla göre yüzde 37,8 arttı.
    Boş boş muhabbet için konu açma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prinergy

quote:

quote:

bankalar kredi vermeyi kessin bakalım nasıl alınıyor

Eee bankacılık sistemini bir düzene sokmak, bankaların denetim ve hakaret alanını geliştirici yönde planlamakta bir hükümet başarısıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Arkadaşım, ekonomiden anlamıyorsanız bu suç veya ayıp bir şey değil. Bilmiyorsan konuşmayacaksın. Bilmiyorsan ekonominin iyi olduğunu nasıl anlarsın? Cebine giren ve cebinden çıkan parayla anlarsın. Tek başına ev geçindirebiliyor musun, hangi şartlarda yaşıyorsun, temel ihtiyaçlarını ne şekilde sağlayabiliyorsun, temel ihtiyaçlarından sonra tasarruf yapabiliyor musun yani banka hesabına zor günlerin için para atabiliyor musun, para biriktirebiliyor musun, dolabını doldurabiliyor musun, teknolojik bir ürünü 500 taksit yapmadan alabiliyor musun? Bunlara bakacaksın. Ev, araba almaya filan hiç girmedim bak. Barınmaya hiç değinmedim bile. Siyasetçilere veya yandaş kanallardaki satılmışlara veya fanatizmden beyni çürümüş olanların dediklerine değil ne yaşadığına bakacaksın. Onlara kalsa ülke uçuyor zaten, ama sen gerçekten uçtuğunu görebiliyor musun, ülkeyle birlikte sen de uçuyor musun yoksa sürünüyor musun ona bakacaksın. Kimse pinpon topu yemiyor, elmas ya da yat kemirmiyor.

Hükümet karşıtı bir sendikanın verileri.

Ekonomiyi mahvettiler!

• 4 5 gün önce tüp aldım 87.5 lira olmuş. Yandaş ve yalamalar hep 50 liralık alıyor galiba.. Ondan.

Ay sonu bismillahla gelmiyor parayla geliyor...

87 kere sövdüm tüpün parasını verirken

Kafalar pırıl pırıl yalaşmaya devam

• Ekonomi iyi bosverin kriz mriz .CB bir katar Suudi Arabistan gitti dolar düştü. Siz bol bol harcayin borclanin Büyük buhran geldiğinde ortada kalan mallara DH ölücüsü gibi fiyat bicilecek parasi olan alacak.

Kriz fırsattır her zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironcarbonom -- 22 Şubat 2017; 0:37:5 >
  • 2002 öncesi Türkiyede ötv denen vergi yoktu. Şimdi sıçmaya bile vergi koydular genede krizdeyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: digital_version

quote:

quote:

Biri şunlara paranın miktarının değil o paranın o zamanki alım gücünün önemli olduğunu anlatsın.

Ekonomiyi mahvettiler!

Uğraşma birader! bu tayfanın işine gelmez! burası dh formu. bunlar ne diyorsa o!

bunların gözünün içine her gün istatistik soksan

"ama tayyip apoya sayın dedi" derler:-D

Demedi mi birader ? Akp sürekli tükürdüğünü yalıyor siz de babanızmış gibi savunuyorsunuz cebine koyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: speedystop

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: speedystop

Kardesim buraya 10 tane tabloda eklesen. Yuzlerce analizde koysan boş. Ben carsida pazarda ne durumdayim ona bakarim. Tablolarinizinda analizlerinizinde neyle hesaplandigini biliyoruz iyiki pinpon topuna dolar bazinda zam gelmemis. Et olmus 50 lira benzin olmus 5.60. En ucuz kira olmus 1300 lira. Bunlara karsilik asgari ucret 1400 tl. Ben yasama imkanima bakarim. Avrupali bisiklet parasina araba almis gida 4 de biriymis sizin ne umrunuzda. Genel merkezden maaslar yatiyorsa sizin icin sorun yok. Bu yaptiginiz aslinda kendinize yaptiginiz en buyuk kötülük. Ellerinizi basinizin iki yanina koyun düşünün. Heryeri ozellestire ozellestire borc ala ala ekonomi duzeltilmez. Daha gecen gun Cumhurbaskani aciklama yapti uretim odakli ekonomiye gecmeliyiz diye. Neyse siz uyumaya devam edin.

Ekonomiyi mahvettiler!

Kardeşim senin Türkçen yokmu? İstersen 20 katı artmış de benim akrabalarım 1 memur maaşı ile işçi maaşı ile ev alırlardı eskiden ben buna bakarım. 15 senedir birakta o kadar bişeyler değişsin. 15 sene önce sen yine aynı yastamiydin ? Alim gucumuz yerlerde. Markete giderdik 100 TL ye sepet dolardı aldığım maaş 1500 TL idi. Şimdi 1500 TL ile bir sepet doldurda görelim. Bırakın şu işleri. Uyanın Avrupa şartlarını araştırın. Onca verginin nereye gittiğini araştırın. Bizim vergilerimiz ile yapılan köprülere yollara neden yine ücret ödemek zorundayız onu araştırın. Hiç birşey yapamazsaniz Yunanistan'da asgari ücreti araştırın. UYANİN UYANİN!!!!!! UYANINİN Onların oğulları torunları akrabaları lüks içinde yaşarken, askere gitmezken eşek gibi calistiginizin askerde öldugünuzu düşünün. Köşe olan yandaşları, milletin orasına burasına koyan müteahhitleri düşünün. Allah aşkına şu kafanızın içindeki organı kullanın artık. Bana burda ölümü gösterip sıtmaya razı etme ayakları yapmayın. Yazık gençler geleceğinizi başkaları yiyor. Uyanın!!!! Hala birseyleri değiştirebiliriz. UYANİN!!! ALLAH ASKİNA PEYGAMBER ASKİNA UYANİN!!!

Ayakta alkışladım hocam.

• Ben şimdi burda bi güzel memur 15 yıl önce neydi şimdi ne olmuş onu anlatırım da a habere inan adam bana inanmaz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Arkadaşım, ekonomiden anlamıyorsanız bu suç veya ayıp bir şey değil. Bilmiyorsan konuşmayacaksın. Bilmiyorsan ekonominin iyi olduğunu nasıl anlarsın? Cebine giren ve cebinden çıkan parayla anlarsın. Tek başına ev geçindirebiliyor musun, hangi şartlarda yaşıyorsun, temel ihtiyaçlarını ne şekilde sağlayabiliyorsun, temel ihtiyaçlarından sonra tasarruf yapabiliyor musun yani banka hesabına zor günlerin için para atabiliyor musun, para biriktirebiliyor musun, dolabını doldurabiliyor musun, teknolojik bir ürünü 500 taksit yapmadan alabiliyor musun? Bunlara bakacaksın. Ev, araba almaya filan hiç girmedim bak. Barınmaya hiç değinmedim bile. Siyasetçilere veya yandaş kanallardaki satılmışlara veya fanatizmden beyni çürümüş olanların dediklerine değil ne yaşadığına bakacaksın. Onlara kalsa ülke uçuyor zaten, ama sen gerçekten uçtuğunu görebiliyor musun, ülkeyle birlikte sen de uçuyor musun yoksa sürünüyor musun ona bakacaksın. Kimse pinpon topu yemiyor, elmas ya da yat kemirmiyor.

Hükümet karşıtı bir sendikanın verileri.

Ekonomiyi mahvettiler!

İstediğin diyagramı ve grafiği koy, gerçeği değiştiremezsin. Boş yapma.

• quote:

Orijinalden alıntı: digital_version

quote:

Orijinalden alıntı: soniqueizm_777

Ülkemizin büyümesi güzel bir şey, ama 5 yıl önce verilen vaatlerin çoğu tutulmadı. 2011 seçimlerinden önce Ak Parti bir vaat kitapçığı dağıtmıştı. Vizyon 2023 adı altında. Orada 2015 yılı için veriler de vardı.
    Mesela GSYH
    -2011 yılında: 772 milyar $
    -2015 vaat edilen: 1 Trilyon 76 milyar $
    -2015 gerçekleşen: 720 milyar $
    Kişi başına gelir
    -2011 yılında: 10428 $
    -2015 vaat edilen: 14046$
    -2015 gerçekleşen: 9140$
    İhracat
    -2011 yılında: 134 milyar $
    -2015 vaat edilen: 201 milyar $
    -2015 gerçekleşen: 143 milyar $
    Temel ekonomik göstergeler bu şekilde daha bunun gibi bir çok 2015 vaadi vardı.
    Ama yeri geldiğinde gerçekleri de söylemek lazım. Bize bunlar vaat edildi bizler de bunlara göre oy verdik. Onlar konuşur, biz yaparız dediler. Ama sadece onlar değil herkes konuşmuş ülkede.
    Ülkede işler karıştı, darbe yapmaya kalkıştılar, terör vardı gibi bahaneler yapmaya da gerek yok. O zaman ona göre vaatler verilecekti ya da bu olayların önüne geçilecekti. Darbeler geri de kaldı, terör bitti çözüm süreci var artık, rahatlayacağız büyüyeceğiz denmişti o zamanlar. Ama gördük ki hiç biride bitmemiş.
    Eğer 2023 vizyonu gerçekleştirilmek isteniyorsa, daha sıkı çalışılması lazım. Ya da hükumetin 2023 vizyonunu değiştirmesi lazım. 2023 şurada 6 yıl kaldı ve bu gidişle 2023 projelerinin gerçekleşmesi çok zor. Umarım ben yanılırım ve gerçekleşir.

söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız.

Yalnız benim bir iddiam var! daha doğrusu hem çevremde hem forumda dile getirdigim bir gerçek!

Erdoğan ne zaman fetö 'nün inine girdi bu ülkenin şaftı kaydı!

ha bu kanser virüsünün tamamen ülkeden temizlenmesi için fedakarlığa katlanırım orası ayrı!!

"Erdoğan ne zaman fetö 'nün inine girdi bu ülkenin şaftı kaydı! "

FETÖ size göre Hocaefendi iken de kötüydü merak etme

Şimdi her şey suyunu çekmeye başladı, özelleştirilebilecek bir şey kalmadı. Artık elde sadece varlık fonu falan kaldı

5 milyon Suriyeliyi falan da kitlediler bize, eğitim sistemi, üretim falan zaten yok

Yolun sonuna geldi ekonomi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 22 Şubat 2017; 1:39:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Adamlar bu sefer feto yuzunden ekonomi demeye başlamış sanki erdoğan sokmadi devlete onlarida chpe soktu 20 yilda koskoca ulkeyi batiracaklar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.