Şimdi Ara

Ekonomik Durum KIRMIZI ALARM veriyor !!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Maalesef şu an TCMB net döviz rezervleri ekside.
    Bana sakın Brüt döviz rezervi, TMCB'nin kendi kasasında sakladığı altın rezervi, bankalar ile olan swap'ları söylemeyin.
    Hiçbirisi NET DÖVİZ REZERV'ine katılmıyorlar

2020'de ödenmesi gereken 165 milyar dolar ödememiz var.
    Altınları Londra'ya göndersek vsvs elimizde ne varsa yapsak bile( çok düşük olacak ihracat ve turizm gelirleri ile)
    bu sene 65 milyar dolar CANLI PARA'ya ihtiyacımız var.

Peki nereden gelecek bu para?

Imf olmaz çünkü namus meselesi
    FED açıklama yaptı, tahvillerimi getirin size para vereyim dedi.
    Bu da olmaz çünkü 77 MİLYAR DOLAR olan ABD tahvillerinin çoğunu BRUNSON krizinde sattık. Şu an TCMB'da 2,8 MİLYAR DOLARLIK ABD tahvili kaldı.
    FED gelin swap yapalım dedi ülkelere.

Şu an TCMB FED ile swap konusunda görüşüyor, başka ülkelerle ile de görüşüyor.
    Ama ABD'den başka kimseden para çıkmaz, bu kriz zamanında. Herkes kendi derdine düşmüş.
    Peki ABD Tr ile swap'a girer mi?
    Girse bile 65 milyar dolar gibi büyük bir mebla ile girmez.
    Gireceği mebla küçük olsa bile şartları olacaktır.
    S400leri depoya kaldırtmak gibi.

Ne olacak bu ekonominin hali?

Yıllarca rüzgar yaptılar

IMF 5 MİLYAR DOLAR İSTEDİ( Ki olayın gerçek yüzü böyle değil), verin dedim diyenleri şu an tek kurtaracak yol IMF.

IMF de aynı ABD gibi, S400 gibi birsürü şart öne koyacak

Aslında hükümet S400 leri rafa kaldırır, hatta EYYY IMF dediği günleri de unutur, onu da bir şekilde seçmenine anlatırlar ama
    yine de IMF'ye gidemezler.

Çünkü IMF, der ki
    Getir defterlerini. Öyle kafana göre garantili köprü, yol, hastanelere paranı har vurup harman savuramazsın.
    O yüzden esas gidemiyorlar ve gidemezler IMF'ye.

Şimdi burada zır zır ekonomi iyi diye ötenlere soruyorum, ne olacak bu ülkenin hali?
    CDS imiz 615 puanlarda.

Eğer işsizlik fonundaki para hazineye, cari açık kapatmak için aktarılmasaydı
    Eğer ihtiyat akçesi hazineye cari açık kapatmak için aktarılmasaydı
    Eğer dış politikadaki büyük hatalar yüzünden doğru düzgün bir Suriye, S400 ,Brunson krizleri yönetilseydi bugün bu krizi çok rahat atlatabilirdik.

Zaten çatır çatır para basıyoruz, yurt içine dağıtıyoruz. Bunu 2-3 sene enflasyon ile yaşar yükleniriz de, bu dış borç OLMAYAN PARA ile nasıl ödenecek?

Birisi bana izah edebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesuthaksoy -- 22 Nisan 2020; 3:6:32 >

• Ekonomik Durum KIRMIZI ALARM veriyor !!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.