Şimdi Ara

Ekonomik Çözüm - MSI GE70 2OE-267XTR Core i5-4200M Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
211
Cevap
4
Favori
17.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 53
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 32
  • Ortalama Mesaj Aralığı 23 saat 48 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 21
  • Favoriye Eklediklerim 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • alyy (32 mesaj) hicrin (24 mesaj) Maskedlower (19 mesaj) cklnc (13 mesaj) Guardianum (11 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (111 mesaj) Mobil (28 mesaj) Tablet (14 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> MSI >> Ekonomik Çözüm - MSI GE70 2OE-267XTR Core i5-4200M Hk.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2567 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar ben dün siparişi verdim, bugün elime geçicek inşallah, almayı düşünenler için araştırdığım kadarıyla biraz bilgi paylaşabilmek adına konuyu açtım çünkü henüz fazla kullanan yok sanırım bende i7 4700mq olan model yerine i5 4200m olan modelle neler kaybedeceğimi merak ediyordum, çok fazla test yorum yoktu ortada. 600 tl fazladan vermeye değip değmeyeceğini merak edenler için kaynak olur, yazıyı dikkatli okuyup ihtiyaçlarınıza göre karar vermenizi tavsiye ederim.

şimdi öncelikle aşağıdaki linki inceleyerek yeterli bilgiye ulaşmak mümkün, bu karşılaştırmadaki makinalar msi değil fakat çok yakın sistem bileşenlerine sahip. İşlemcileri 4800mq ve 4200m olan makinalar ikisinin ekran kartı nvidia 765m, msi ın makinalarında 4700mq geliyor. 4800mq farkı 2.4 yerine 2.6 single core performansla gelip 3,4 yerine 1. core 3.7 2. core 3,6 ya kadar kadar boost olabiliyor. yani 4800mq daha performanslı bir işlemci.

i74800mq-4700 mq 4 core 4 threads 47 watt tdp değerine sahip
    i5 4200m - 2 core 2 threads 37 watt tdp değerine sahip

http://forum.notebookreview.com/sager-clevo-reviews-owners-lounges/735721-dual-core-haswell-i5-4200m-review-using-sager-np7330-clevo-w230st.html

sonuçlara baktığımızda aslında herkesin bakış açısıyla farklı değerlendirilebilir, ben kendi yorumumu yazıyorum .

4200m li modelin artıları;

1. battlefield 3 dışında (bf4 içinde sonuçlar farklı değildir) 4 core performansının yansıdığı bir oyun yok. (sadece battlefiled oynuyorsanız paraya kıymak kaçınılmaz )
    2. 2 core lu 4200 bazı testlerde düşük frekansda çalışmasına rağmen muhtemelen fazla ısınmadığından boost değerleri daha stabil olabildiğinden i7 4800mq ya kafa tutmuş zaten 4800mq nun 2 core un kapatılması ile oluşan değerleride bunu destekler görüntüde.
    3. battlefield 3 dışında full hd ve yüksek ayalarda 2-3 fps den fazla fark oluşan oyun yok gibi.
    4. 4200m 3 ila 7 derece arası az ısınıyor. testdeki markalar farklı olsada 90 ın üzerine sadece bf 3 de çıkmış sanırım.
    5. daha az güç çekiyor,
    6. 600 tl daha ucuz.

4200m li modelin eksileri;

1. bf3 de performansı 64fps e 49fps gibi 15 fps lik bi fark var 4 core ve fazlasını kullanan oyunlarda ileride bu yönde bir fark beklenebilir.
    2. dosya sıkıştırma, video işleme gibi işlerde 4 çekirdekli abisinin bihayli gerisinde bu tarz işlemci gücüne, çekirdek sayısına yönelik uygulamaları, programları sık kullanan profesyoneller için performansı düşük kalabilir.

makina elimde geçince belki 4700mq kullanan bi arkadaşla eş szamanlı msi üzerinden 2 makinada da aynı testleri yapabiliriz. sonuçlar daha gerçekçi olur.

bunun dışında ben world of warcraft, starcraft 2 ve diablo 3 oynuyorum ağırlıklık olarak. world of warcraft yukarda testlerde yok mesela ama single core olarak işlemciye yüklenen bir oyun iki işlemci arsında çok fark olmayacaığını tahmin etmek güç değil, diğer oyunlarada eğlencesine baktığım zamanlar oluyor, video işleme , video sıkıştırma , render işleri çok çok nadir kullanıyorum bu nedenle 4200m benim için çok mantıklı tercih olmuş gibi görünüyor, daha az ısınan 600 tl daha ucuz ve kullanım amacım açısından benzer performans alabileceğim alternatif makinayla işimi görmüş olacağım. kalan parayı kapasiteli bir msata ssd veya çevre birimlerinde değerlendirebilir veya kısıtlı bütçeniz varsa daha makul rakamlara paçayı kurtarabililrsiniz.

arkadaşlar yukarda yazdıklarım tamamen benim kullanış amacıma yönelik yorumlardır, kimseyi yanlış yönlendirmek istemem ihtyiaç varsa bütçe müsaitse tabiki 4700mq olan model çok performanslı ve güçlü bir modeldir.

bu arada ben siparişi sanalmarketim den verdim 2450 tl ödedim net olarak. herkese iyi forumlar.

|
    |

• Yüzbaşı
    964 Mesaj

dostum günaydın pc nin driverları geldi mi sana ayrıca yoksa buradan mı indiriyoruzhttp://www.msi.com/product/nb/GE70-2OE.html#overview ya da buradan indirmediysen nereden indiriyoruz? :D
    |
    |
    Bahsedilenler: alyy
  • Onbaşı
    16 Mesaj
    Merhaba bilginizin çok olduğunu gördüm ve size bir kaç şey sormak istiyorum.
    Notebook bilgisayar alıcam link vermek yasakmı değilmi bilmiyorum ama beni bu bilgisayar hakkında bilgilendirirseniz ve ne almamı önerirsiniz.
    Şu şekil kullanıcam muhasebe okudugum için programlarla işim olucak ve oyun oynamayı seviyorum çok sistem gereksinime sahip oyunları değil orta dereceli oyunlar.

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/asus-x550cc-xo344h-x550cc-notebook-core-i5-180ghz-6gb-750gb-2gb-156-w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=68653

Bilgisayar bu alınır mı sizce ?

• Teğmen
    149 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kafess

Notebook bilgisayar alıcam link vermek yasakmı değilmi bilmiyorum ama beni bu bilgisayar hakkında bilgilendirirseniz ve ne almamı önerirsiniz.
    Şu şekil kullanıcam muhasebe okudugum için programlarla işim olucak ve oyun oynamayı seviyorum çok sistem gereksinime sahip oyunları değil orta dereceli oyunlar.

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/asus-x550cc-xo344h-x550cc-notebook-core-i5-180ghz-6gb-750gb-2gb-156-w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=68653

merhaba, düşündüğünüz ürünün işlemcisi "U" işlemci, yani performans odaklı değil daha çok pil tüketiminden tasarruf yapma odaklı. yanlışım varsa düzeltsin arkadaşlar, bu bilgisayar zaten notebook sınıfına değil, ultrabook sınıfına giriyor. ayrıca ekran kartı GT720 düşük bir kart. yeni 7. nesil nvidia gpu su ama düşük özellikli bir kart. ama sen "çok sistem gereksinimine sahip oyunlar oynamayacağım" dediğin için, tavsiye edilebilir. ince şık bir bilgisayar. ama oyunları en azından medium veya biraz daha üstü ayarlarda oynamak istiyorsan GT740, GT750 gpu içeren modellere yönel. zira asusun N550JV modeli %30 indirim olduğunda bu bilgisayardan 600-700 TL pahalı oluyor ki o farka cidden değer. hem işlemcin artık bir U işlemcisi olmayacak hemde GT750 ekran kartın olacak.... ram'in de artması cabası diyelim...

yanlışım varsa affola... saygılar...

• Onbaşı
    16 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: memoally

quote:

merhaba, düşündüğünüz ürünün işlemcisi "U" işlemci, yani performans odaklı değil daha çok pil tüketiminden tasarruf yapma odaklı. yanlışım varsa düzeltsin arkadaşlar, bu bilgisayar zaten notebook sınıfına değil, ultrabook sınıfına giriyor. ayrıca ekran kartı GT720 düşük bir kart. yeni 7. nesil nvidia gpu su ama düşük özellikli bir kart. ama sen "çok sistem gereksinimine sahip oyunlar oynamayacağım" dediğin için, tavsiye edilebilir. ince şık bir bilgisayar. ama oyunları en azından medium veya biraz daha üstü ayarlarda oynamak istiyorsan GT740, GT750 gpu içeren modellere yönel. zira asusun N550JV modeli %30 indirim olduğunda bu bilgisayardan 600-700 TL pahalı oluyor ki o farka cidden değer. hem işlemcin artık bir U işlemcisi olmayacak hemde GT750 ekran kartın olacak.... ram'in de artması cabası diyelim...

Cevabınız için çok teşekkür ederim size beni gayet iyi anlamışsınız, zaten bayadır araştırmalarda bulunuyordum bazı arkadaşlarımda söylüyordu bu bilgisayarın yetersiz kalacağını. Yani tam istediğim gibi bir yanıt verdiniz pek içime sinmemişti zaten bi abimden öneri olarak almıştım peki bana önerebileceğiniz bir bilgisayar varmı ben bir tane daha buldum casper'ın casper bilgisayar ne kadar faydalıdır bi bilgim yok sadece soruyorum sizin gibi üstad lara bana bilgisayarı almam konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim malum peder bey her zaman böyle olmuyor :))

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/casper-cn-vhy4200b-notebook-core-i5-25ghz-4gb-500gb-156-2gb--w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=69041

Casper pek önerilmiyor fakat ben yinede size sormak istiyorum almaya değer bir bilgisayar mı sizce ? Ne önerirsiniz.

• Yarbay
    2567 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

dostum casper önermeyenlerin çoğu hiç casper bilgisayar denemediği halde modaya uyup casper a giydiriyor, casper kullanan arkadaşlarım var akrabalarım var fiyat performans olarak bu haswell li modelleri fena değil malzeme kalitesinin çok iyi olmadığını tahmin etmek çok zor değil ama fiyat performans olarak işini görebilir,

madem msi forumundayız ben sana bi msi alternatifi vereyim bunuda listene al, senin yazdığın casper a göre 4 gb ram + 250 gb fazlada hdd alanı var işlemciside i7, gpu aynı, bi incelersin güzel makina bence, bütçenide yazarsan daha mantıklı alternatiflerde bulunabilir belki, bu bahsedilen modellerin ekran çözünürlükleri düşük mesela daha yüksek çözünürlüklü alternatifler olabilir,

http://www.sanalmarketim.com/msi-cx61-2od008xtr-core-i74702mq-8gb-750gb-gt740m-2gb-156-freedos/p_49585/

• Teğmen
    149 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: memoally

quote:

Cevabınız için çok teşekkür ederim size beni gayet iyi anlamışsınız, zaten bayadır araştırmalarda bulunuyordum bazı arkadaşlarımda söylüyordu bu bilgisayarın yetersiz kalacağını. Yani tam istediğim gibi bir yanıt verdiniz pek içime sinmemişti zaten bi abimden öneri olarak almıştım peki bana önerebileceğiniz bir bilgisayar varmı ben bir tane daha buldum casper'ın casper bilgisayar ne kadar faydalıdır bi bilgim yok sadece soruyorum sizin gibi üstad lara bana bilgisayarı almam konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim malum peder bey her zaman böyle olmuyor :))

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/casper-cn-vhy4200b-notebook-core-i5-25ghz-4gb-500gb-156-2gb--w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=69041

Casper pek önerilmiyor fakat ben yinede size sormak istiyorum almaya değer bir bilgisayar mı sizce ? Ne önerirsiniz.

Bu bilgisayar orta özellikli bir bilgisayar, işlemcisi ve ekran kartı seni idare eder bence. isteklerini karşılayabilir. Ama crysis falan gibi sistem canavarı oyunlarda "medium" dan öte grafiklerle oyunu oynaman zor.

Bununla beraber, casper bilgisayar alan arkadaşlarım, hatta bizzat kendi kız kardeşim genel olarak pek memnun kalmadı. kardeşine niye casper aldın deme, ben yurtdışında iken kendisi gidip almış :) öncelikle şunu söylemekte de fayda var. belki dikkat etmişsindir. casper ile aynı bileşenlere sahip olan asus laptoplar daha pahalıdır. tabi fark oluşmasının sebepleri arasında asusun marka değeri de var ama farkı yaratan sadece bu değil. söylemeye çalıştığım şey şu: kağıt üzerinde iyi gibi görünen bir sistem, sandığın kadar iyi olmayabilir. gerçi bunu net söyleyebilmek için notebook'u test etmek lazım. biraz ezbere gibi konuşmak oluyor aslında. Notebookcheck.tr diye bi site var orada pek çok laptopu marka ve ürün bazında inceliyorlar. bilindik oyunlarda aldığı fps değerleri falan var. belki bu laptopta orada incelenmiştir, bir bak derim.

Bir de casper ın teknik desteği çok çok kötü. benim kardeşimin laptop unun anakartı yandı ve cidden çok uğraştık. detayları vererek yormayım seni, bilgisayardan nerdeyse hiç anlamayan kardeşim bile illallah dedi. bi daha casper almam dedi. bence biraz daha bilindik, kalite markalardan şaşma. asus, msi, lenovo gayet güzel ürünler çıkarıyor. toshiba, dell de iyidir ama biraz daha pahalı kalıyorlar. bence aradığın fiyat bandında asus, lenovo, msi markalarından ürün araştır. burada pek çok asus xxx, msi xxx, lenovo xxx laptop kullanıcı grupları var. o forumları okuyarak spesifik laptoplar (mesela asus N550jv gibi...) hakkında bilgi de edinebilirsin.
    |
    |

• Teğmen
    149 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: alyy

dostum casper önermeyenlerin çoğu hiç casper bilgisayar denemediği halde modaya uyup casper a giydiriyor, casper kullanan arkadaşlarım var akrabalarım var fiyat performans olarak bu haswell li modelleri fena değil malzeme kalitesinin çok iyi olmadığını tahmin etmek çok zor değil ama fiyat performans olarak işini görebilir,

madem msi forumundayız ben sana bi msi alternatifi vereyim bunuda listene al, senin yazdığın casper a göre 4 gb ram + 250 gb fazlada hdd alanı var işlemciside i7, gpu aynı, bi incelersin güzel makina bence, bütçenide yazarsan daha mantıklı alternatiflerde bulunabilir belki, bu bahsedilen modellerin ekran çözünürlükleri düşük mesela daha yüksek çözünürlüklü alternatifler olabilir,

http://www.sanalmarketim.com/msi-cx61-2od008xtr-core-i74702mq-8gb-750gb-gt740m-2gb-156-freedos/p_49585/

sıcak fırsatlarda bu ürünle ilgili bir konu başlığı açılmış.

http://forum.donanimhaber.com/m_83790403/tm.htm

altında tartışanlar olmuş, ürünü alıp yorum koyanlarda olmuş. sorularını buradan da yöneltebilirsin...
    |
    |

• Teğmen
    234 Mesaj
    Merhabalar,

Benim de bir laptopa ihtiyacım var. Yakın zamanda alacağım. Öğrenciyim, burslarımla alacağım.
    Yazın almayı çok istemiştim, Ge70 2OE 049-xtr modeli çok hoşuma gitmişti. Şimdi onlar yerine 209-xtrler gelmiş.
    Ben takip edemedim. Değişen tek şey hdd kapasitesi 1 TBa yükseltilmiş.

Aslında benim i5 ve çift çekirdek olan bir bilgisayarı alma gibi bi düşüncem yoktu, hayatta almam diyordum çünkü bu alacağım bilgisayarın benim üniversite hayatım boyunca (5 yıl) bana yeterli olması gerekiyor. Bırakın çift çekirdek olmasını, i5 olması bile beni doğrudan bu bilgisayarı elemeye yöneltiyordu. Fakat yazdıklarınız arada pek fark olmadığını ve ekonomik bir çözüm olacağını belirtiyor.

4 çekirdekle 2 çekirdeğin ne farkı var?
    Bu bilgisayarı almayı benim amacım açısından (uzun ömürlülük) mantıklı buluyor musunuz?

Bir de bu iki bilgisayar arasındaki farkı ben göremedim. Görebilen var mı?
    http://www.pcdepo.com/msi-ge70-2oe-209xtr-notebook-urun9182.html
    http://www.pcdepo.com/msi-ge70-2oe-265xtr-notebook-urun10902.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RTÇ -- 19 Kasım 2013; 13:28:45 >

• Teğmen
    234 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Maskedlower

BU arada Sanalmarketim' den an itibari ile siparişi vermiş bulunuyorum. Sorgulayan arkadaşlar için önerim, bu fiyata alabilecekleri en uygun notebook' lardan biridir. Uzun araştırma ve çevremdekilerin tavsiyesi sonrası sipariş verdim.

Alyy arkadaşımıza da i5 konusundaki yardımları için ayrıca teşekkür ederim :)

http://www.sanalmarketim.com/msi-ge70-2oe267xtr-core-i54200m-8gb-1tb-gtx765m-2gb-173-full-hd-freedos-hediyeli/p_51366/

Bunu aldın değil mi?

Ben de bunu sipariş vereceğim galiba...
    |
    |

• Er
    6 Mesaj
    arkadaşlar linkteki pc nasıldır bu fiyata başka bir şey var mı aklınızda?http://www.sanalmarketim.com/msi-cx61-2od231xtr-core-i74702mq-8gb-1tb-gt740m-2gb-156-freedos/p_51356/
  • Onbaşı
    38 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: onurkucukk

arkadaşlar linkteki pc nasıldır bu fiyata başka bir şey var mı aklınızda?http://www.sanalmarketim.com/msi-cx61-2od231xtr-core-i74702mq-8gb-1tb-gt740m-2gb-156-freedos/p_51356/

Ekran çözünürliği düşük (Ekran : 15.6" HD (1366x768) LED ), bunun dışında f/p olarak güzel bir ürün. Fakat ekran kartı yüksek sistem gereksimi isteyen oyunlar için sıkıntı yaratabilir.
    |
    |

• Onbaşı
    27 Mesaj
    beyler 2 lemdeyim 1 haftadyr bu ge 70 i5 4200 modelini ara?tyryyorumhttp://www.sanalmarketim.com/msi-ge70-2oe267xtr-core-i54200m-8gb-1tb-gtx765m-2gb-173-full-hd-freedos-hediyeli/p_51366/
    tam okey verdim bütcemin cok üzerinde olmasyna ragmen msy n baska gaming olmayan ama i7 4700mq olan su model fiyat dolayysyyla kafamy karystyrdy ve ürün hakkkynda pek bilgi bulamyyorumhttp://www.sanalmarketim.com/msi-cx61-2od231xtr-core-i74702mq-8gb-1tb-gt740m-2gb-156-freedos/p_51356/
    600 tl ciddi bi rakam ve ucuz olany alyrsam bi razer naga yada ourobross alabilir mause sykyntysynyda cok daha yüksek performansla halledebilirim gibi geldi
    |
    |

• Yüzbaşı
    646 Mesaj

Merhaba hocam. Ben de ilk başta direk olarak MSI GE70 2OE-267XTR almak istiyordum ama Acer V3-772G modelini (i5 4200M) inceledikten sonra MSI ve Acer arasında kaldım. Sana birkaç sorum olacak. Yardımcı olursan sayende doğru bir seçim yapmış olurum. :)

Acer V3-772G
    http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/acer-v3-772g-5420121tmamm-v3-772g-notebook-core-i5-25ghz-12gb-1tb-173-2gb--w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=69022
    MSI GE70 2OE-267XTR
    http://www.sanalmarketim.com/msi-ge70-2oe267xtr-core-i54200m-8gb-1tb-gtx765m-2gb-173-full-hd-freedos-hediyeli/p_51366/

2 modelde de işlemci olarak i5 4200M var. Acer'da 12GB Ram, MSI'da ise 8GB Ram var.
    Acer'da GTX760M, MSI'da ise GTX765M ekran kartı var. Aradaki fark okadar da fazla değil.
    Acer'da 1TB hard disk var ama 5400RPM. MSI'daki ise 7200RPM. Ama Acer'da boşta bir ssd slot'u var hazırda. O bakımdan Acer + 250GB bir SSD'nin toplam fiyatı MSI fiyatına denk geliyor. Acer vatanda %30 indirimde 2166TL idi.
    Her 2 modelde de 17.3" ekran var ama Acer'da 1600x900 çözünürlük var ve ekranı mat değil. MSI ise full hd çözünürlük ve mat ekran.
    MSI'ın klavyesi ışıklı Acer'ınki değil.

Buraya kadarki özelliklerde MSI bütçemi çok zorlayacağı için Acer daha hesaplı benim için. Ama MSI almamı sağlayacak esas önemli olay oyunlarda ısınma durumu.

Forumda Acer kullanan bir arkadaş aşağıdaki oyunlarda kullandığı ayarlara göre aldığı fps ve sıcaklık değerlerini paylaşmış. Siz de resimleri inceleyerek sizin MSI laptopunuzda bu oyunlarda (Hepsinde olmasa bile deneme şansınız olanlarda) aldığınız sıcaklık ve fps değerlerini paylaşırsanız benim ve benim gibi bu laptopu düşünen arkadaşlar için çok yardımcı olmuş olursunuz. :)
    Splinter Cell Blacklist

F1 2013

GTA IV

Metro: Last Light

Assassin's Creed III

Dirt 3

Dishonored

Batman Arkham Origins

MSI laptopu gerçekten almak istiyorum ama aklımdaki en büyük soru işareti oyunlarda ısınma durumu. Laptopu oyun ve Autocad için kullanacağım. MSI hediye olarak sırt çantası, gaming mouse, mousepad ve tam yılbaşı milli piyango kuponu veriyor.
    Gönlüm MSI'dan yana, bütçem ise Acer'dan yana. :)

Bu arada amacım Acer'ın performansını burda göstererek MSI'ı kötülemek değil, kesinlikle yanlış anlaşılmasın. 2bin küsür lirayı önümüzdeki 2 yıl içinde tekrar verme şansım olmadığı için dikkatli seçmek ve paramı en iyisine vermek istiyorum.
    Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Korialstrasz -- 16 Aralık 2013; 20:04:12 >
    |
    |
    alyy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    daha önce çok yere sordum fakat cevap çıkmadı hazır burada bilgili abilerimiz varken bir soru sormak istiyorum
    ben youn için notebook almak istiyorum ge70 266 yı tavsiye etmişlerdi fakat internetteki güvenlir sitelerde bunda ssd yok o yüzden farklı modelleride araştırdım biraz şimdi bütün serinin özellikleri aynı e o zaman 266 267 209 bunları birbirinden ayıran nedir kasa aynı işlemci aynı ekrankartı ram aynı herşey aynı farkı ne o zaman bunların? fiyatlarıda farklı mesela. bana hangisini tavsiye edersiniz?
    şuan kafamda bu var ne diyorsunuz?http://www.sadecenotebook.com/msi-ge70-2oe-265xtr-core-i7-4700mq-240-ghz-8-gb-128gb-ssd-1tb-2-gb-vga-173-freedos-pmu305228
    mesela bununda ssdsiz hali 266 dan düşük fiyatla ama özellikleri ssd olmayınca yine aynı hale gelmiş oluyor.

• Yarbay
    2129 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Ragnar -_-

quote:

Orijinalden alıntı: Korialstrasz

Merhaba hocam. Ben de ilk başta direk olarak MSI GE70 2OE-267XTR almak istiyordum ama Acer V3-772G modelini (i5 4200M) inceledikten sonra MSI ve Acer arasında kaldım. Sana birkaç sorum olacak. Yardımcı olursan sayende doğru bir seçim yapmış olurum. :)

Acer V3-772G
    http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/acer-v3-772g-5420121tmamm-v3-772g-notebook-core-i5-25ghz-12gb-1tb-173-2gb--w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=69022
    MSI GE70 2OE-267XTR

2 modelde de işlemci olarak i5 4200M var. Acer'da 12GB Ram, MSI'da ise 8GB Ram var.
    Acer'da GTX760M, MSI'da ise GTX765M ekran kartı var. Aradaki fark okadar da fazla değil.
    Acer'da 1TB hard disk var ama 5400RPM. MSI'daki ise 7200RPM. Ama Acer'da boşta bir ssd slot'u var hazırda. O bakımdan Acer + 250GB bir SSD'nin toplam fiyatı MSI fiyatına denk geliyor. Acer vatanda %30 indirimde 2166TL idi.
    Her 2 modelde de 17.3" ekran var ama Acer'da 1600x900 çözünürlük var ve ekranı mat değil. MSI ise full hd çözünürlük ve mat ekran.

Buraya kadarki özelliklerde MSI bütçemi çok zorlayacağı için Acer daha hesaplı benim için. Ama MSI almamı sağlayacak esas önemli olay oyunlarda ısınma durumu.

Forumda Acer kullanan bir arkadaş aşağıdaki oyunlarda kullandığı ayarlara göre aldığı fps ve sıcaklık değerlerini paylaşmış. Siz de resimleri inceleyerek sizin MSI laptopunuzda bu oyunlarda (Hepsinde olmasa bile deneme şansınız olanlarda) aldığınız sıcaklık ve fps değerlerini paylaşırsanız benim ve benim gibi bu laptopu düşünen arkadaşlar için çok yardımcı olmuş olursunuz. :)
    Splinter Cell Blacklist

F1 2013

GTA IV

Assassin's Creed III

Dirt 3

Dishonored

Batman Arkham Origins

MSI laptopu gerçekten almak istiyorum ama aklımdaki en büyük soru işareti oyunlarda ısınma durumu. Laptopu oyun ve Autocad için kullanacağım. MSI hediye olarak sırt çantası, gaming mouse, mousepad ve tam yılbaşı milli piyango kuponu veriyor.

Bu arada amacım Acer'ın performansını burda göstererek MSI'ı kötülemek değil, kesinlikle yanlış anlaşılmasın. 2bin küsür lirayı önümüzdeki 2 yıl içinde tekrar verme şansım olmadığı için dikkatli seçmek ve paramı en iyisine vermek istiyorum.

+1 benimde gönlüm acerden yana ama bi ekranı full hd değil . Bu fark çok gözle görülürmü yoksa msi alıcam
    |
    |

• Yarbay
    2129 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Ragnar -_-

quote:

Orijinalden alıntı: Korialstrasz

Acer V3-772G
    MSI GE70 2OE-267XTR

Splinter Cell Blacklist

F1 2013

GTA IV

Assassin's Creed III

Dirt 3

Dishonored

Batman Arkham Origins

+1 benimde gönlüm acerden yama ama tek eksisi ekranının full hd olmaması . çok fark yaratırmı sizce yoksa msi alıcam ? ama msi ninde ısınma ve fan sorunu kafamı çokkkk karıştırıyorrr lütfen yardım edin minnettar kalırım.
    |
    |

• Onbaşı
    19 Mesaj
    Merhaba vatan'ın 3500 cıvarına sattığı ürünü için ilanım mevcuttur.2550 dir fiyatım.ilanı incelemek için;
    http://forum.donanimhaber.com/m_86056668/tm.htm
    |
    |
  • Binbaşı
    1597 Mesaj
  • Yüzbaşı
    310 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Guardianum

Teşekkür ederimhttp://www.istanbulbilisim.com.tr/dell-alienware-alw18-1991slv-cift-ekran-kartli-notebook-fiyati,107118.html

hacı ne yaptın ya
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
triple negative breast cancer
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.