Şimdi Ara

Ekonomik çöküş korkusu akp'yi erken seçime zorladı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
3
Favori
25.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
340 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Olağanüstü Hal'in (OHAL) 3 ay daha uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi TBMM'de kabul edildi.

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/ohal-yedinci-kez-uzatildi-2358027/
  • Karamollaoğlu: Erken değil baskın seçim
    Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu erken seçimle ilgili yaptığı açıklamada, "Açıklanan tarih, erken seçim değil baskın seçim tarihidir. Bu seçim tarihi, Ak Parti ve cumhur ittifakının ne kadar paniklediğinin işaretidir." dedi.

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/karamollaoglu-bu-secimin-anahtari-saadet-partisi-olacak-2358589/
  • İktidara kim gelirse gelsin ülkenin iflasını ilan edecek.

Tüm ülkeyi satsak borcu ödeyemeyiz.

Sıkı ekonomik yönetim gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pphammer

İktidara kim gelirse gelsin ülkenin iflasını ilan edecek.

Tüm ülkeyi satsak borcu ödeyemeyiz.

Sıkı ekonomik yönetim gelecek.
    ne gibi sıkı yönetim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

ne gibi sıkı yönetim?

Alıntıları Göster
    devlette para tasarrufu
    sabit döviz kuru
    ithalata yüksek vergi
    Devlet yatırımlarında azalma, yurtiçi kaynaklı özel sektore destek gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: pphammer

devlette para tasarrufu
    sabit döviz kuru
    ithalata yüksek vergi
    Devlet yatırımlarında azalma, yurtiçi kaynaklı özel sektore destek gibi

Alıntıları Göster
    kısaca fakirleşme?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Allah Allah. Ben müslüman insanın plan kurması kötüdür diye biliyorum. Burada plan kelimesini sinsi bir oyun, olacak kötü olaylar şeklinde söylemek istemiştim. Bir anlam karışıklığı oldu galiba.

Ayrıca Müslüman gününü düşünmeli, gün sonunda ölecekmiş gibi yaşamalı diye biliyorum. Yanlışmı biliyorum?

Artılayanları bende anlamıyorum. Populist, işine gelen ne varsa ön plana çıkarıyorlar. Yazı doğrumu, yanlışmı, anlamı varmı-yokmu hiç fark etmiyor.

Alıntıları Göster
    Evet bayağı bir anlam karmaşası oldu.

Müslüman gününü düşünerek ölümü her an bilerek yaşamalı zaten. Burada bir sıkıntı yok.

Plan yapmasının da (normal anlamda) hiçbir sakınca yoktur. Planlı bir yaşantının İslam’la veya Müslümanlıkla ters düşmesi söz konusu bile değildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler bu dolar niye düştü açıklayabilecek bir yiğit aranıyor

• Doğru ekonomi kontrol dışına çıkıyor. Göstergeler olumsuz. cari açık kapanmaya niyeti yok. seçim garanti değil. Tek belli olan seçim sonrası sıkıntılı ekonomik durum devam eder. Seçimin bir etkisi olmaz. yani dviz faiz enflasyon aynen devam. 3-5 sene sonra belki düzelme olabilir.
  • PSN_vs_XBOXLive P kullanıcısına yanıt
    merkez bankası müdahalesi. seçimlere ellerinde dolar kozu ile girmeye calısıyorlar. daha da düşecek. doların cıkması 2 ay sonra seçim olan ülkede iktidar için tehlikeli bir durum.
  • http://www.mahfiegilmez.com/2018/04/erken-secime-giderken-turkiye.html

23 Ocak 2018 tarihli Erken Seçime Doğru başlıklı yazımı: “Bütün bu gelişmeler bize bir erken seçimin altyapısının hazırlandığını gösteriyor. Bu durumda öteden beri konuşulan 15 Temmuz dolayındaki bir tarihte erken seçim olması olasılığı, seçimin normal zamanında olmasından çok daha yüksek görünüyor” diye bitirmiştim (https://www.mahfiegilmez.com/2018/01/erken-secime-dogru.html.) O tarih itibariyle bu tahmine dayanak oluşturan veriler olarak şunları sıralamışım: “(1) 2017 yılında enflasyonla mücadele neredeyse tümüyle terk edildi ve genişletici maliye politikası devreye sokuldu (kredi garanti fonu çerçevesinde kredilerin artırılması, vergi indirimleri, sosyal güvenlik primi ertelemeleri.) (2) Bütçe açığının iki katına yakın borçlanmaya gidildi ve elde edilen paranın bir bölümüyle emanetlerde bekleyen ödemeler yapıldı. Böylece piyasa canlandırıldı. Kalan para da muhtemelen 2018 yılının ilk aylarında aynı amaçla kullanılacak. (3) Taşeron kuruluş kadrolarında yer alan yüzbinlerce insan devletin asli kadrolarına alındı. (4) Muhtemelen baz etkisiyle yılın ilk yarısında enflasyonda bir gerileme görülecek. (5) Oy oranları üzerinde en fazla etkisi olan büyüme oranında 2017 yılında yüzde 7’nin üzerinde bir artış sağlanması bekleniyor. (6) Afrin harekâtı, iktidara önemli bir duygusal destek sağlıyor.”

• Üzücü ama gerçek.

• Bu ülkede her seçim erken seçimdi zaten. Bunu değiştiren, sürekli erken seçim diye çemkiren muhalefeti susturan AK Parti olmuştur. Şimdi ki olay ise referandumda değişen ülke yönetim sisteminin bir an önce hayata geçirilerek siyasi belirsizliği ortadan kaldırmaktır. Şimdi çemkirgen muhalefet ve avaneleri baskın seçim vs. Laflarına başlayarak kaçınılmaz yenilgilerine bahane üretmeye çalışıyorlar. Amma ve lakin korkunun ecele faydası olmadığını bir kez daha anlayacaklar. 15 senedir bunu biliyorlar ama olsun birkez daha yaşayarak görsünler neyapalım. Şurada iki ay kaldı kısmetse seçime, beyin felci nasıl birşey diye merak eden olursa bu süre zarfında muhalefet partileri ve avanelerini izlesin sadece. Böylece meraklarını giderebilirler :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Demokrasi Tiyatrosunda erken seçim oyunu sahne alacak demek. Yok oyun da demeyelim, düzen partilerinin şov esnasında ufak bir sandığa git gel arası diyelim. TRT-1 radyoyu takip eden biri olarak (radyodaki spiker etiketli kişiler yeni ne yumurtlayacak diye bilmek için) erken seçim konusunu TRT-1 spikerleri 8-9 ay önceden konuşmaya başlamışlardı. Bu erken seçimin tarihi cok cok önceden kararlaştırılmıştı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nedense 2001 ' deki Ekonomik çöküşü haber yaptığınızı göremiyorum,

İlginç olan ekonomi hep çöküyor deniliyor ama seçim sonuçları da orta da ,

Ekonomi çöküyorsa , Gezi Parkı provokasyonu neden tutmadı !?

Hayaller ve gerçekler

Ekonomik çöküş korkusu akp'yi erken seçime zorladı

• Bukalemun kullanıcısına yanıt
    Demokrasi tiyatrosunda oynayan tiyatrocu hepsi, kimisi İktidar kimisi Muhalefet rolünde, ekonomik çöküş de tiyatronun konularından biri. Seçim de tiyatro arası sandık molası. Herkesin en sevdiği tiyatro aktörüne bilet attığı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • akp mhp secmeni acliktan olse gene tayyip e oy veriri.sabit fikirlidirler

ama akp mhpliler %51 etmiyo

• Ekonomik çöküş mü ?

He yav he. Ekonomi çöktü. İş bilmez tüm firmaların sorumlusu devlet veya hükümet. Hükümet desteğin kralını veriyor. Kosgeb yıllardır harıl harıl çalışıyor. Yeni paketler yeni destekler açıklanıyor.

Bizim millet destek almaya üşeniyor ama homurdanmaya geldi mi iyi biliyor. Armut piş ağzıma düş. Destek alacak ama kim uğraşacak şimdi onunla diyor. Bu devletin de hükümetinde en büyük suçu evrak işiyle uğraşmaya üşenen destek almak için biraz çabalamaya üşenen bir millete teşvik paketleri vermesidir.
  • ComradeMRX kullanıcısına yanıt
    Seçimin akabinde 6 ay 1 sene içerisinde imf ile masaya oturulacağını düşünüyorum ve sonuç olarak eski günlerdeki acı reçeteler geri gelir.

• geçen seçim gördük mühürsüz oylarla bile zor %51 aldılar 002 ve 003 kodlu muhalefetin gıkı çıkmadı, ohal döneminde seçim olmaz olursa sonuç bellidir, bank asya müdürü spk'ya atamış, sandığa gitmiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.