Şimdi Ara

Ekonomik çöküş korkusu akp'yi erken seçime zorladı (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
3
Favori
25.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
340 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunun bir seçimden çok güven tazeleme girişimi olduğunu düşünüyorum. Ak parti tabanın bağlılığını daha önce de test etti ve çıkan sonuca göre politikasını belirledi. Başlayıp vazgeçilen kürt açılımı, kemalist söylemlerin kısa bir süre denenmesi, hatta islamın güncellenmesi çağrısı ve yanlış anlaşıldı açıklamaları.

Eğer meyve toplamak istiyorsanız çıkacağınız dalı önce bir esnetirsiniz. Kırılmayacağından eminseniz üzerine basarsınız.

Erdoğan çıkacağı dalın bir yıl sonra bu kadar dayanıklı olmayacağını sezdi ki böyle bir hamle yaptı. Bu karardaki en büyük payın ekonomi olduğu açık çünkü Türkiyede hükümetleri düşüren en önemli iki faktör ekonomi ve askeri darbeler.

Adaylık konusunda ak partinin Kılıçdaroğlu ısrarı kendileri açısından mantıklı. İkinci turda Erdoğan Kılıçtaroğlu yarışı sağ kesim için kulağa hoş geliyor.

Benim nacizhane tavsiyem Chp nin bu er meydanı gibi popülist söylemlere kulak asmayıp sol kesimi temsil edecek bir aday çıkarması yönünde. Böylece partinin yıllardır sağa göz kırpan tutumundan rahatsız sol seçmen sandığa gelebilir. Hdp nin kendi adayını çıkarması halinde ikinci tura Akşener ve Erdoğan isimleri ile gitmek muhalif kesim için kazanmaya en yakın seçenek.

Benim tek isteğim 7 haziran seçimlerinden sonra yaratılan kaosun tekrar etmemesi. Ankarada hergün geçtiğim 3-4 noktada bombalar patladı yüzlerce insan öldü. İçlerinde tanıdıklarım iş arkadaşlarım vardı. Hala seçim denince tedirgin oluyorum. Kimse bana terör demesin haziran seçimiyle başlayıp kasım seçimiyle biten saldırıların sebebinin terör olmadığını hepimiz biliyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

BUnlar var ya bunlar, seçimi çok önceden planlamışlar yahu. Buradaki bazı inşaatlar aylardır duruyor, temeller atıldı , demiler ortalıkta öylece durdu.
    Şimdi çıkmışlar temel atma törenlerine başlıyorlar, yahu zaten temel atılmıştı sonra ne olduysa inşaat sessizliğe büründü.
    Seçim açıklandı hop hareketlilik başladı, temel atma töreniymiş, aynı yerleri artık yüz kere açılış, yüz kere temel atılış vs.. yaparsınız.
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Ben günlük hayatımda da plan yapmak ifadesini, sinsi bir olay, kötü bir amaca ilerlemek amacıyla kullanıyorum.

Sizin dediğiniz strateji olmasın? Aynı şeyler değil sonuçta. Farklı anlamda kullandım ben bunu.

Herkes niye topa tuttu anlamadım. Dil anlatımdan komple kaldım zaten, belki ondandır.

• Ekonomi dediğin bir şekilde öyle böyle bir raya oturur , az veya çok , daha iyi veya daha kötü.

Benim için en önemli değerler şunlardır:

Eğitim

Sağlık

Toplum bilinci / sağlıklo toplum

Kamu düzeni

Gelir adaleti

Kalınma projeleri

Üretim

Bana çok akılı bilmiş atıp tutan arkadaşlar bunlara bir cevap verecek akla bilgiye belgeye sahipseniz izah edin ne alemdeyiz ?

Ben cevap vereyim yorulmayın ; hepsi yerlerde sürünüyor. Net

Hepimiz aynı gemideyiz bayanlar beyler. Tarafsız bakın , toplumca düşüneyi öğrenin.

• captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    Tarih tekerrür den ibarettir.

Bazı toplumlar ders çıkartır aynı hatayı yapmaz. Bazı toplumlar aynı hatayı tekrar eder. Duvara çarpmadan/ya da duvarı görmeden kaza olacağını anlayamaz. Son anda frene basar, artık ne kadar kurtarırsa.

Bu da, dünyaya yön veren ülkelerin nasıl bu hale geldiğinin temel nedenidir..

Vaktiniz olursa ise örnek olarak Tayvan tarihine bakın. Sıfırdan kurulmuş ve ambargo ile uzun yılları geçmiş (hala bir kısmı devam ediyor) resmi olarak bir çok ülkenin (Türkiye dahil) tanımadığı bir ülkenin, üretim oakasitesi, dış ticaret FAZLASI, ada ülkesi olarak kt kaynaklara rağmen nasıl güçlü bir ekonomileri olduğunu inceleyin..

Sonra dönün bize bakın.. (parti den bağımsız son 30 yıla bakın)

• quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Bırak bu işleri. Senin yaşın kadar siyasi geçmişim var. E6yyyy diye sen eklersin, laf ebelği yapma burada.

Ben senin tartıştığun bebeklere benzemem. Sandık, millet, meydan dan daha önemli bir TV programı var ise söyle.

İkinci olarak, Kılışdar aday olacak mı, genel başkan ya hani o sebepten.

Yoksa cevapların boş konuşma, kıymetki zamanımı alıyorsun.
    Şimdi birde Kılıçdaroğlu aday olmuyor sözü çıkardılar.
    İşte adam şahsi menfaatlerini ülkenin menfaatlerinin gerisinde tutuyor.Seçilemezse yargılanma riski yok.Bunca zaman bir açığı bulunamadı , gemicikleri yok , man adasında hesapları yok.Akçeli işleri yok.

Eleştirebiliriz ama düzgün ve iyi olduğu ortada.
    Tabii bunu anlayabilmek için sürüde güçlü hayvan lider olur seviyesinin biraz üstü lazım insanlıkta
  • mgora kullanıcısına yanıt
    Hahahahaha sen bunları başkalarına anlat. Milletvekilliği gidecek, genel başkanlık koltuğu gidecek diye olmasın acep;))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekonomik çöküş korkusu akp'yi erken seçime zorladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Tarih tekerrür den ibarettir.

Bazı toplumlar ders çıkartır aynı hatayı yapmaz. Bazı toplumlar aynı hatayı tekrar eder. Duvara çarpmadan/ya da duvarı görmeden kaza olacağını anlayamaz. Son anda frene basar, artık ne kadar kurtarırsa.

Bu da, dünyaya yön veren ülkelerin nasıl bu hale geldiğinin temel nedenidir..

Vaktiniz olursa ise örnek olarak Tayvan tarihine bakın. Sıfırdan kurulmuş ve ambargo ile uzun yılları geçmiş (hala bir kısmı devam ediyor) resmi olarak bir çok ülkenin (Türkiye dahil) tanımadığı bir ülkenin, üretim oakasitesi, dış ticaret FAZLASI, ada ülkesi olarak kt kaynaklara rağmen nasıl güçlü bir ekonomileri olduğunu inceleyin..

Sonra dönün bize bakın.. (parti den bağımsız son 30 yıla bakın)
    Dedigin gibi gelismis toplumlarin ozelligi o zaten.

Verdigin ornekteki gib ya ayni yolda daha once duvara carpanlari gorup ona gore davranacaklar ya da baskalarinin "ileride duvar var" laflarina kulak verip beraber bir sey yapmaya calisacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Ben günlük hayatımda da plan yapmak ifadesini, sinsi bir olay, kötü bir amaca ilerlemek amacıyla kullanıyorum.

Sizin dediğiniz strateji olmasın? Aynı şeyler değil sonuçta. Farklı anlamda kullandım ben bunu.

Herkes niye topa tuttu anlamadım. Dil anlatımdan komple kaldım zaten, belki ondandır.

Aynen yanlış bir anlatım. Plan yapmak; art niyetli plan diye belirtmedikce kötü anlama gelmez. Plansız yasam mi olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 20 Nisan 2018; 14:16:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: McManamann

asena gibi herif bunlar, 24 saat geçmemiş 2019 2019 diye bir tarafını yırtan adam, akşamına günü tarihi net bir şekilde koca ülkeye seçime götürüyor, kriz bir yana bu seçimin ülkeye getireceği mali yükü soran bir Allah kulu yok, ben affetsem, sen affetsen, Allah affeder mi? Tarih affeder mi ???

Alıntıları Göster
    Çıkarlar yine "Rabbimden af, milletimden özür diliyorum" derler. Alıştılar ne de olsa!
  • vollkan59 kullanıcısına yanıt
    İşimiz gücümüz alavere-dalavere her zaman ki gibi böyle şeytani planlar yaptık desene sen şuna.
    Benim aklıma gelmemişti bu ihtimal,şeytanın aklına gelmez dedikleri türden.
  • mgora kullanıcısına yanıt
    Aç gözlerini o zaman siyaseti anlamaya çalış. :)) gerçeklere acıdır, insan duymak istemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: TatanQa

Ekonomi dediğin bir şekilde öyle böyle bir raya oturur , az veya çok , daha iyi veya daha kötü.

Benim için en önemli değerler şunlardır:

Eğitim

Sağlık

Toplum bilinci / sağlıklo toplum

Kamu düzeni

Gelir adaleti

Kalınma projeleri

Üretim

Bana çok akılı bilmiş atıp tutan arkadaşlar bunlara bir cevap verecek akla bilgiye belgeye sahipseniz izah edin ne alemdeyiz ?

Ben cevap vereyim yorulmayın ; hepsi yerlerde sürünüyor. Net

Hepimiz aynı gemideyiz bayanlar beyler. Tarafsız bakın , toplumca düşüneyi öğrenin.
    Allaha bin şükür en sonunda asıl sorgulanması gerekenleri yazan biri çıktı.

Bunlara ek olarak insanca yaşanabilir şehirler var. Yani çocuklarımızın havuza, spor alanlarına, doğaya kolay ulaşabilmesi gibi kriterler, araçların park yerleri, bina kaliteleri buna bağlı olarak yaşam kalitesi.

• vollkan59 kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten ülke sizlerin bu siyasette her türlü ahlaksızlık , üçkağıt , hile mübah mantığınızdan bu kötü halde.
    Herşeyi kitabına uyduruyorlar , rivayetler vardı yüzde on için fetva alındığına dair.
    Sanki fetva bunları kurtaracak bu hırsızlıkları , ülkeye verilen zararı.
    Ha yukarıda demişim zaten :

quote:

Tabii bunu anlayabilmek için sürüde güçlü hayvan lider olur seviyesinin biraz üstü lazım insanlıkta
  • quote:

Orijinalden alıntı: Denorath

Bu ülkede her seçim erken seçimdi zaten. Bunu değiştiren, sürekli erken seçim diye çemkiren muhalefeti susturan AK Parti olmuştur. Şimdi ki olay ise referandumda değişen ülke yönetim sisteminin bir an önce hayata geçirilerek siyasi belirsizliği ortadan kaldırmaktır. Şimdi çemkirgen muhalefet ve avaneleri baskın seçim vs. Laflarına başlayarak kaçınılmaz yenilgilerine bahane üretmeye çalışıyorlar. Amma ve lakin korkunun ecele faydası olmadığını bir kez daha anlayacaklar. 15 senedir bunu biliyorlar ama olsun birkez daha yaşayarak görsünler neyapalım. Şurada iki ay kaldı kısmetse seçime, beyin felci nasıl birşey diye merak eden olursa bu süre zarfında muhalefet partileri ve avanelerini izlesin sadece. Böylece meraklarını giderebilirler :)
    Referandumla değişen yönetim sistemi sırasını beklesin. Ortada emaneten kurulmuş koalisyon hükümeti mi var da siyasi belirsizlikten bahsediyorsun? Hayretsiniz yani .
  • quote:

Aç gözlerini o zaman siyaseti anlamaya çalış. :)) gerçeklere acıdır, insan duymak istemez.
    Anlaşıan ekonomik çöküş senide zorlamış kardeşim. Agzından kılıçdaroğlundan başka laf çıkmıyor. biz buna AKP edebiyatı diyoruz.

SAhi Bahçeli ile evlilik nezaman davetiye de göndermeyi unutma tamammı bebişim ?
  • kvo35 kullanıcısına yanıt
    Hahaha Alan a şükür, işimiz iyi. Sen sizin ihtilaf kuvvetlerinin nikahına git şahitt olursun :))

• kvo35 kullanıcısına yanıt
    Chp ve bdp edebiyatı nedir ?

Barış , kardeşlik , demokrasi , insan hakları , özgürlük !?

Yada

Sadece hayır , istemiyoruz , neden yapıyorsunuz , neden yıkıyorsunuz , yada oturmak , soyunmak , içmek , 16 yıldır hayal kurmak !

CHP en son ne zaman tek başına iktidar oldu biliyormusunuz ?

İzmir ' den kafanızı çıkartın biraz iktidar partisi , Başbakan ve hatta %52 halkın oyunu almış Cumhurbaşkanı kim öğrenin ...

• quote:

Geç bunları geç. İŞTE ER MEYDANI, hadi görelim, çanak soru TV programlarına benzemez bu.

İşte şimdi canlı yayını MİLLET yapacak.
    Ne er meydanı ne..

Siz ne bilirsiniz eşit, adaletli mücadeleyi..

Seçim kararını verdiği gün, ohal in uzatılma kararını da veriyor..

Medya bunlarda.. Hapşırsa 29 kanal canlı veriyor..

Yargı bunlarda.. YSK başkanı "iyi parti seçime girecek mi bilmiyorum" diyor.. Niye? Yukarıdan işaret gelmemiş çünkü daha..

Emmiyet bunlarda.. En ufak bir miting, gösteri, protesto yasak..

Muhalefet nerde eleştirecek iktidarı.. Nerde anlatacak projelerini, nerde konuşacak..

Bi partiyi komple hapse attılar..

Birini seçime sokmamak için kıvranıyorlar..

Diğerini zaten yedek lastik yaptılar..

Chp ölümsüzlüğün sırrını açıklasa, yayınlayacak kanal yok..

Neymiş, er meydanıymış..

Sen rakibinin ellerini kollarını bağla, sonra hadi dövüşelim de..

Ki onda bile yeniliyorsun da son dakika hakeme kural değiştirtiyorsun..

Eşitlik kim, adalet kim, centilmenlik kim..

Siz kim..

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.