Şimdi Ara

Ekonomi Neden Kötü? Dolar Neden 10 Lira Olacak Açıklıyorum (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
13
Favori
10.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
110 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • o değilde reis şu işten bile nemalandı bence.

bir kaç ay önce faiz artamaz şöyle böyle esip gürlüyordu.

2 gün sonra reis mb yi çağğırdı ve faizi artırdı ve doları düşürdü.

reis her şeyin en iyisini bilir o kahramandır.
  • 3 ay önce bugün yaşanacakları yazmışım. Lütfen okuyun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet yazım beni haklı çıkarıyor. dolar ağustosta 8 i görecek demiştim. yıl sonu 10 demiştim.
  • quote:

izin de malumunuz üzere bu yıl ödememiz gereken kısa vadeli borç miktarı 140 milyar dolar. Bizim kasamızda ise sadece 32 milyar $ bulunmakta ki bunun tamamı nakit de değil.

Kaynak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: soulstriper

3 ay önce bugün yaşanacakları yazmışım. Lütfen okuyun.
    Ekonomiden sorumlu, maaşı 10.000 TL olan saahsiyetler bile bunu ongorememisler. (Olsa, durum böyle olmazdi.)

Eline saglik. Çok güzel bir yazı olmuş.

• woddy kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

• woddy kullanıcısına yanıt
    Bal gibi biliyorlardı ne olacağını. Ne pahasına olursa olsun seçime odaklanmışlardı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay be. 6 yıl önce ne vardiysa hala sorunlar aynı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • soulstriper kullanıcısına yanıt

Peki şimdi dolar neden 50 TL olacak onu açıklarmısın?

• standartlarabidesi S kullanıcısına yanıt
    Kısa ve öz; kötü yönetim, yabancı yatırımcıların adalete güveninin olmaması, faiz-enflasyon sorununun tam olarak anlaşılmaması.

• soulstriper kullanıcısına yanıt

Brunson olayından sonra batıdan borç almak zorlaştı zaten %10 faizle vermeye başladılar . Bu yüzden de 2019 yılında dip yaptık cari fazla bile verdik sonra bu sefer Araplardan borç almaya başladık Ruslara olan doğalgaz borcunu nasıl ödeyeceğimiz belirsiz

Velhasıl borçla refah, seçim zamanları iktidarın çok kullandığı birşey sonra gelsin enflasyon devalüasyon sarmalı

• Tek_Kisilik_Muhalefet T kullanıcısına yanıt
    2009 mortgage krizinden sonra Amerika piyasaya fazlasıyla dolar saldı, bundan daha çok bankalar eliyle biz de nemalandik. Ancak bu paraların geri ödemesi 2014 ve 2019 idi. Biz iki dönemde de büyük ekonomik sıkıntılar çektik. O dönemde Amerika merkez bankası başkanı 2013 ten itibaren parasal genişlemeden vazgeçeceklerini zaten söylemişti. Diğer ülkeler aldığı parayı yatırıma dönüştürüp katma değeri yüksek ürünler üretip ihraç ederken biz parayı betona gömdük. 2019 da yaşanan sıcak para sorununun temeli buydu. Üstüne bir de pandemi girince işin içine, bu kötü yonetimin de etkisiyle hâlâ süren bir ekonomik girdabın içine sürüklendik.
    1500 lu yıllardan beri bilinen temel ekonomi politikalarının terkedilip yeniden ekonomi hipotezleri geliştirmenin hiç anlamı yoktu.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.